در این بخش از ایرناک اشتباهاتی را هنگام شستن مرغ - Chicken wash و پخت آن ارائه می دهیم که با آن می توانید سلامت غذاها را تامین کنید و از گسترش میکروب ها در آشپزخانه و به خطر افتادن سلامتیتان جلوگیری نمایید.

19 اشتباه رایج هنگام شستن مرغ و اصول صحیح شستن مرغ

حدود 60 درصد از مرغ ها حاوی کامپیلوباکتر هستند ، متاسفانه یکی از اشتباهات رایجی که می تواند مشکل ساز شود همین شستن مرغ های خام قبل از پخت و پز است. بسیاری از مردم اشتباهاتی را هنگام شستشو و پختن و کباب کردن مرغ و گوشت مرتکب می شوند که خود از این اشتباهات بی خبرند و شاید خودشان را فرد کاملا تمیز و پاکیزه بدانند ، و قواعد بهداشتی مختلف را در طول روز رعایت کنند.19 اشتباه رایج هنگام شستن مرغ و پخت آن + اصول صحیح شستن مرغ در ایرناک 19 اشتباه رایج هنگام شستن مرغ و پخت آن + اصول صحیح شستن مرغ در ایرناک

در این بخش از ایرناک اشتباهاتی را هنگام شستن مرغ و پخت آن ارائه می دهیم که با آن می توانید سلامت غذاها را تامین کنید و از گسترش میکروب ها در آشپزخانه و به خطر افتادن سلامتیتان جلوگیری نمایید.

1. رها کردن مرغ بدون هیچ اقدامی به مدت طولانی

بسیاری از خانم ها عادت دارند که مرغ را مدت زمان زیادی بدون هیچ کاری روی میز رها می کنند ، بدون این که بدانند دمای محیط می تواند عامل خطرناکی برای رشد باکتری روی گوشت باشد. بهترین راهکار ممکن این است که گوشت را داخل یخچال قرار دهید و زمانی که واقعا قصد پخت دارید ، آن را از یخچال خارج کنید و اگر مرغ یخ زده بود ، اجازه دهید که دو روز قبل از طبخ ، یخ آن آب شود.

2. نگهداری آن به روش غلط

نمی توان مرغ را در هر جایی از فریزر قرار داد زیرا ممکن است که آب آن روی مواد غذایی دیگر بریزد. همیشه آن را داخل یک بشقاب قرار دهید و بسته بندی اش را خارج نکنید و آن را در آخرین طبقه فریزر بگذارید.

3. شستن مرغ قبل از طبخ

اصلا پیشنهاد نمی کنیم که مرغ را دقیقا قبل از طبخ بشویید زیرا این کار باعث انتشار باکتری می شود و گوشت را سفت می کند.

شستن مرغ قبل از فریز

4. مزه دار کردن مرغ به شیوه غلط

افزودن طعم های زیاد به مرغ ممکن است مزه آن را کلا عوض کند و از طرفی اگر این کار را به شیوه ای درست انجام دهید ، می توانید آن را ترد تر نیز بکنید. اگر مرغ را به مدت زمان طولانی ادویه دار کرده باشید ، باز هم جا برای رشد باکتری ها افزایش می یابد و زمانی که به مرغ ادویه زدید ، باید آن را داخل یک کیسه پلاستیکی یا یک ظرف در بسته در فریزر قرار دهید و در ضمن این ادویه ها را هرگز نباید به مرغ خام بزنید.

5. استفاده دوباره از پلاستیکی که با گوشت خام مرغ برخورد داشته

استفاده کردن از ظرف ها یا حتی کیسه های پلاستیکی که با گوشت خام مرغ برخورد داشته اند ، باعث رشد میکروب و باکتری می شود. همیشه باید تمام ابزار برخورد داشته با گوشت مرغ را به خوبی بشویید.

اشتباهات رایج در شستن مرغ

6. میکس کردن گوشت خام مرغ با دیگر مواد

برای مرغ های کوچک ، حتما باید هنگام طبخ ادویه را اضافه کرد که اضافه کردن ادویه به مرغ خام نیز باعث تولید و انتشار باکتری ها می شود.

7. فراموش کردن شستن دست ها

نکته ی مهمی که در این بخش از ایرناک اشاره کرده ایم این است که معمولا همه ما بدون دستکش شروع به پخت غذا می کنیم. برخورد دست با گوشت خام مرغ می تواند باکتری را به پوست دست شما بچسباند ، پس حتما قبل و بعد از طبخ مرغ دست های خود را بشویید. حتی می توانید برای بهداشت بیشتر از یک دست خود استفاده کنید و دست دیگر را اصلا درگیر کار نکنید.

8. تمیز نکردن اسکاچ آشپزخانه

شستن ظرف ها همگی با اسکاچ انجام می شود ، حال بعد از شستن ظرف های مرغ ، اسکاچ و یا اسفنج استفاده شده می تواند باکتری های مرغ را حمل کنند ، پس حتما آن را به دقت تمیز کنید تا به ظرف های بعدی منتقل نشود.

تمیز کردن اسکاچ بعد از شستن طرف ها

9. خشک نکردن مرغ قبل از طبخ

در آوردن مرغ از فریزر و آب شدن یخ آن به طور خودکار کار راحتی است. گاهی اوقات افراد برای خشک کردن مرغ از پارچه استفاده می کنند اما اگر اجازه دهید که مرغ به طور طبیعی و کامل خشک شود ، مزه آن ترد تر و دلنشین تر خواهد شد که رطوبت و خیسی مرغ هنگام طبخ باعث طعم نامناسب آن می شود.

10. به اندازه کافی چاشنی نزدن

برای طبخ و چاشننی مرغ نمی توان به فلفل و نمک اکتفا کرد که چاشنی اضافه کردن به گوشت می تواند هم رطوبت آن را بگیرد و هم طعم لذت بخشی را به آن بدهد.

راه های شستن و طبخ مرغ

11. استفاده کردن از مواد اسیدی که باعث سفت شدن گوشت مرغ می شود.

استفاده کردن از چاشنی ها و مواد اسیدی اثر خوبی برای مزه و نرمی گوشت مرغ ندارند. این مواد اسیدی شامل موادی مثل سرکه یا از این قبیل می شود.

برای طعم دار کردن واقعی گوشت مرغ باید درون گوشت آن حفره هایی ایجاد کنید و یا آن را به تکه های کوچکی تقسیم کنید تا بتواند مواد را به خوبی به خود جذب کند.

12. آب پز کردن به شیوه غلط

بعضی از افراد مفهوم آب پز کردن را بلد نیستند و به جای آن مرغ را می جوشانند که باعث بی مزه شدن و سفت شدن گوشت مرغ می شود. آب پز کردن به شیوه صحیح یکی از راه های سالم برای طبخ مرغ می باشد.

باید مرغ ها را در قابلمه با نصف آب سرد بریزید و آن را با ادویه های مد نظر و موادی که می خواهید ، طعم دار کنید و دمای اجاق را در حالت متوسط قرار دهید و باید دقت کنید که ترموستات گاز روی عدد 165 درجه باشد و بعد از آب پز شدن نیز باید سریعا مرغ را سرو کنید.

نکات مهم آب پز کردن مرغ

13. تکان دادن مرغ ها هنگام سرخ کردن یا پختن

نباید هنگام سرخ کردن مرغ ، آن ها را درون قابلمه یا ماهتابه تکان دهید ، در این حالت باعث می شوید که آمینو اسید موجود در پروتئین مرغ با قند و شکر واکنش نشان دهد و در نتیجه مرغ شما قهوه ای می شود و مزه خوبی نخواهد گرفت.

پس هنگام طبخ مرغ صبور باشید و سعی نکنید که با تکان دادن کار را جلو بیاندازید.

شستن مرغ قبل از فریز

اصول صحیح شستن مرغ و نگهداری از آن

اشتباهات رایج در شستن مرغ

15.طعم و بوی غذا جذاب به نظر برسد ، شروع به خوردن می کنید

برخی از افراد به اشتباه فکر می کنند ، اگر غذای آنها بو و طعم خوبی بدهد هیچ پاتوژن خطرناکی در ماده غذایی وجود ندارد اما باید بدانید باکتری های مضر می توانند هنوز روی غذا وجود داشته باشند ، حتی اگر هیچ مشکل خاصی در ظاهر غذا به چشم نخورد یا بوی بدی از غذا بلند نشود.

آموزش شستن مرغ

نکات شستن مرغ و طبخ آن

مهم ترین نکات دانستنی درباره شستن مرغ

16.فقط از یک انبر برای کباب پزی یا کار با باربیکیو استفاده می کنید

کسانی که به رعایت اصول بهداشتی موقع کباب کردن مواد غذایی پایبندند ، نگران هستند که گوشت ها هنگام کباب شدن نسوزند و کاملا مغز پخت شوند . برخی از افراد از یک انبر برای جابه جایی انواع مواد غذایی خام و زغال استفاده می کنند و با این کار موجب انتقال آلودگی می شوند و خطر ابتلا به مسمومیت غذایی راافزایش می دهند.

کباب کردن مرغ ها

شستن مرغ و نکات باربیکیو

چگونگی شستن مرغ و آماده سازی آن

17.مواد غذایی خام را از غذاهای آماده جدا نمی کنید

مواد غذایی خام را از غذاهای آماده مصرف جدا کنید و گوشت های خام را کنار غذاهای آماده مصرف نگذارید زیرا خطر ابتلا به مسمومیت غذایی را بالا می برد پس لازم است هنگامی که اقدام به تهیه انواع کباب ها می کنید ، این قاعده مهم را جدی بگیرید .

چگونه مرغ را بشوییم

شستن مرغ و نگهداری آن کنار مواد دیگر

روش صحیح شستن مرغ

18.مرغ های خام را می شویید

60 درصد از مرغ های خام ، حاوی کامپیلوباکتر هستند که در فرآیند پخت وپز با حرارت زیاد از بین می روند . اشتباهی که سبب پراکنده شدن کامپیلوباکتر در محیط آشپزخانه می شود و می تواند مشکل ساز شود ، شستن غیر اصولی مرغ های خام قبل از پخت وپز است.

بنابراین برای جلوگیری از انتشار آلودگی هنگام شستن مرغ ، حتما از تخته ، چاقو و دستکش جداگانه کمک بگیرید و این وسایل را پس از اتمام کار ، تمیز بشویید.

نکات بهداشتی آشپزخانه

جلوگیری از پخش شدن آلودگی در زمان شستن مرغ

نکات دانستنی از نحوه شستن مرغ

19.راه دادن حیوانات خانگی به آشپزخانه

راه یافتن حیوانات خانگی به آشپزخانه افرادی که دارای حیوانات خانگی هستند غیر عادی نیست اما حضور این حیوانات در آشپزخانه خطرناک است وانتقال پاتوژن ها به مواد غذایی را افزایش می دهد.

بازدید : 3,497 بار
19 اشتباه رایج هنگام شستن مرغ و پخت آن + اصول صحیح شستن مرغ
5.0
out of
5
(
3
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,860