اگر شما نیز این اتفاق برایتان پیش آمده این بخش از نکات خانه داری در ایرناک را که در مورد پاک کردن لکه رژ لب از روی پارچه است از دست ندهید.

ترفند پاک کردن لکه رژلب از روی پارچه

یکی از مشکلات رایج بسیاری از خانم ها لکه شدن لباس هایشان با رژ لب است . پاک کردن لکه رژ لب از روی لباس ها زمانبر و گاهی مواقع سخت است و یکی از ناراحت کننده ترین اتفاق ها برای بانوانی است که روش پاک کردن لکه رژ لب را از روی پارچه نمی دانند.ترفند پاک کردن لکه رژ لب از روی پارچه در ایرناکترفند پاک کردن لکه رژ لب از روی پارچه در ایرناک

در رابطه با پاک کردن لکه رژ لب از روی لباس ها باید بدانید که بهتر است این لکه را نیز مانند بسیاری از لکه های دیگر سریع پاک کنید زیرا اگر این لکه در بافت پارچه اثر کند کارتان بسیار سخت و مشکل خواهد بود . اگر شما نیز این اتفاق برایتان پیش آمده این بخش از نکات خانه داری در ایرناک را که در مورد پاک کردن لکه رژ لب از روی پارچه است از دست ندهید.

پاک کردن لکه رژ لب از لباس

چگونه رژ لب را از لباس پاک کنیم؟

پاک کردن لکه رژ لب از لباس سفید یا کرم

اگر لباس یا دستمال سفیدتان به رژ لب آغشته گردد لکه بیشتر معلوم می شود و باید برای تمیز کردن آن از روش زیر استفاده کنید.

1. روی سینک یک حوله آشپزخانه پهن کنید.

2. قسمتی از پارچه را که لک شده روی حوله طوری قرار دهید تا لکه را ببینید.

3. قبل از شستشو برای حذف لکه با یک اسفنج روی لکه بکشید

4. با یک اسفنج روی لکه را بکشید تا لکه کاملا حذف و پاک شود .

5. پارچه را آبکشی کنید.

6. مواد شوینده را برای حذف لکه روی آن بکشید تا اثر لکه پاک شود.

7. سپس لباس یا پارچه تان مانند همیشه بشویید.

روش پاک کردن لکه رژ لب از لباس

نحوه پاک کردن لکه رژ لب از لباس سفید

پاک کردن لکه رژ لب از لباس سفید

برای از بین بردن لکه رژ لب از روی لباس سفید می توانید از یک سفیدکننده استفاده کنید اما برای لباس های رنگی و بسیاری از پارچه ها این کار روش ممکن نیست.

پاک کردن رژ لب با الکل

لکه رژ لب را با دستمال حوله ای یا دستمال مرطوب کودک پاک کنید و رابینگ الکل را روی لکه بکشید و به مدت 5 دقیقه بگذارید تا روی لکه رژ لب بماند.با آب سرد بشویید و این کار را تکرار کنید.

پاک کردن لکه رژ لب با جوش شیرین

اگر الکل هم لکه را پاک نکرد با یک قلمو یا مسواک کهنه جوش شیرین را روی لکه بمالید تا لکه کم کم کمرنگ شود و سپس پارچه را با مواد شوینده بشویید.

از بین بردن لکه ی رژ لب

جوش شیرین برای از بین بردن لکه ی رژ لب

پاک کردن لکه رژ لب با خمیر دندان

اگر لباس شما با رژ لب لک شده است روی لکه خمیر دندان بمالید و سپس لباس را به طور کامل بشویید .

پاک کردن لکه رژ لب با صابون

برای پاک کردن اثر لکه رژ لب آن را با یک شوینده ملایم مثل صابون بشویید . اگرلکه پاک نشد و اثر آن باقی ماند ، از پاک کننده های دیگر استفاده کنید.

پاک کردن لکه رژ لب با اسپری مو

برای پاک کردن اثر لکه رژ لب از روی لباس اسپری مو را روی لکه بپاشید و یک ربع بعد آن را با آب و صابون بشویید تا اثری از رژ لب روی لباس باقی نماند.

چگونگی از بین بردن لکه رژ لب

پاک کردن لکه رژ لب از لباس با اسپری مو

پاک کردن لکه رژ لب با محلول های پاک کننده

برای از بین بردن لکه های رژ لب محلول های پاک کننده ی مختلفی مانند مواد شوینده ی مایع ، الکل ایزو پروپیل و آمونیاک را بکار ببرید تا چربی ها را در خود حل کنند. آنطور که در ایرناک توضیح داده ایم برای استفاده از این محلول ها ، ابتدا لکه ی رژ لب را با پارچه ی مرطوب تمیز ، پاک کنید ، سپس از محلول تان استفاده نمایید و باتوجه به برچسب روی لباس ، آنرا بشویید . توجه نمایید که هیچ گاه روی پشم یا ابریشم آمونیاک استفاده نکنید.

پاک کردن لکه رژ لب با مایع ظرفشویی

برای پاک کردن لکه رژ لب مقدار کمی مایع ظرفشویی روی لکه ریخته و سپسبا یک پارچه بمالید و با آب سرد آبکشی کنید. این مرحله را تکرار کنید تا لکه کامل پاک شود .

توصیه مهم :

برای از بین نرفتن بافت پارچه هنگام لکه بری قبل از انجام هر کاری ، مشخصات جنس پارچه لباستان را بدانید زیبایی پارچه از بین نرود.

ترفند پاک کردن لکه رژ لب از روی پارچه
4.5
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 10,550