پرده های کرکره ای یکی از انواع جدید پرده ها هستند که می توانید از آنها برای جلوگیری از وارد شدن نور آفتاب به خانه جلوگیری نمایید.برای ساخت پرده های کرکره ای رومن کافی است تا مراحل ذیل را انجام دهید.

چگونه در خانه پرده های کرکره ای رومی بسازیم؟

پرده ها یکی از عوامل و ضروریات هر خانه می باشند که باید از آنها در هر اتاق از خانه تان استفاده کنید.اما گاهی اوقات برای شما پیش آمده است که علاقمند به خرید این پرده های آماده نیستید و با وجود هر گونه وضعیت مالی علاقمند هستید تا خودتان پرده ای زیبا و کاربردی را برای اتاق کودک یا اتاق خودتان تهیه نمایید.اگر شما قصد دارید پرده کرکره ای را برای خانه تان بسازید ، نگران نباشید چرا که ما در ادامه این مطلب از بخش سبک زندگی ایرناک ، شما را با 12 مرحله ساده و آسان جهت تهیه پرده های کرکره ای در خانه آشنا خواهیم ساخت.چگونه پرده کرکره ای رومن بسازیم؟ + آموزش تصویری در ایرناکچگونه پرده کرکره ای رومن بسازیم؟ + آموزش تصویری در ایرناک

پرده های کرکره ای یکی از انواع جدید پرده ها هستند که می توانید از آنها برای جلوگیری از وارد شدن نور آفتاب به خانه جلوگیری نمایید.

برای آموزش نحوه ساخت پرده های کرکره ای رومی کافی است تا مراحل ذیل را به ترتیب انجام دهید.این مراحل عبارتند از؛

1-باز کردن پرده های قدیمی و پهن کردن صاف آن بر روی زمین

باز کردن پرده های قدیمی

برای مرحله اول ، شما باید پرده قدیمی را از دیوار جدا نمایید و آن را بر روی زمین پهن نمایید تا بتوان از آن در مراحل بعدی استفاده کرد.

توجه : برای ساخت پرده های کرکره ای رومی ، ما قصد داریم تا آنرا با استفاده از پرده های کرکره ای پلاستیکی که در محیط های کاری بیشتر از آن استفاده می شود ، به شما آموزش دهیم که از قطعات آن در پرده رومی استفاده خواهیم نمود.

2-بریدن و قطع کردن نخ های پرده قدیمی

قطع کردن نخ های پرده قدیمی

نخ هایی که در پرده قبلی خود برای بالا و پایین آوردن آن استفاده می شد را برش دهید.البته توجه نمایید که این نخ ها را به گونه ای از پرده قبلی خارج نمایید که بتوان از آن مجددا در پرده جدید رومی استفاده کرد.

3-خارج کردن نخ های پله ای از پرده قبلی

خارج کردن نخ ها از پرده قدیمی

پس از بریدن و قطع کردن نخ ها از پرده قبلی تنها کافی است اینک این نخ ها که به شکل پله هستند را بدون آسیب رساندن از پرده قدیمی خارج سازید.

4-تعیین میزان تا خوردگی پرده

همان گونه که در تصویر نهایی پرده های کرکره ای رومی مشاهده می کنید ، پس از بالا کشیدن آنها تعدادی تا خوردگی را مشاهده می کنید که در این مرحله شما باید این میزان از تا خوردگی را مشخص نمایید.

5-خارج و حذف کردن میله های اضافی

حذف کردن میله های اضافی

در این آموزش ما قصد داریم تا از 4 تا استفاده کنیم ، بنابراین 4 میله از پرده قبلی خارج می کنیم تا از آنها در پرده کرکره ای رومی جدید خود استفاده نماییم.برای خارج کردن این میله های فلزی ، تنها کافی است تا دکمه متصل را از میله فلزی خارج کنید.

6-پیش نمایش طرح نهایی

ساخت پرده کرکره ای

بعد از خارج کردن میله های اضافی طرح نهایی را می توانید اینک به سادگی مشاهده نمایید اما هنوز پرده که این میله ها را به آن متصل خواهیم کرد هنوز آماده نشده است و باید در طی مراحل بعدی پارچه را به پرده اضافه کنیم.

7-اتو کردن پارچه

پارچه را اتو کردن

برای ساخت نهایی پرده رومی ، تنها نیاز دارید اینک پرده را مطابق با نیاز خود و اندازه پنجره خریداری نمایید و پس از خرید ، آنرا با استفاده از اتو صاف کنید تا در مراحل بعدی بتوانید از آن جهت ساخت پرده کرکره ای رومی استفاده کنید.

8-دور دوزی پارچه پس از اتو کردن

دوردوزی پارچه

اینک در این مرحله از ساخت پرده کرکره ای رومی ، باید پارچه اتو شده را با استفاده از چرخ خیاطی به دور دوزی نمایید.

9-اضافه کردن فضای آزاد در 4 گوشه پرده

فضای آزاد گوشه های پرده

پرده ای که ما از آن استفاده می کنیم ، "153 سانتی متر" است که باید هر میله با فاصله "38 سانتی متری" از یکدیگر قرار بگیرند.توجه کنید که "5 سانتی متر" از بالا را آزاد نگه دارید چرا که از این فضای آزاد برای اتصال پرده به سقف استفاده خواهیم کرد.

10-چسباندن میله ها به پارچه با استفاده از چسب

چسباندن میله ها به پارچه

ابتدا پارچه اتو و دوردوزی شده را کاملا صاف و پهن کنید و سپس میله های جدا شده را با رعایت فاصله با استفاده از چسب به پارچه بچسبانید.توجه نمایید که نخ ها را به چسب اغشته نکنید.

11-چسباندن قسمت بالای پرده به پارچه با استفاده از چسب

چسباندن قسمت بالای پرده به پارچه

همان گونه که در مرحله 9 گفته شد ، باید 5 سانتی متر را از بالای پارچه آزاد نگه میداشتید.اینک قسمت بالای پرده را با استفاده از چسب به پارچه متصل نمایید.

12-نصب پرده به بالای پنجره

نصب کردن پرده به بالای پنجره

اینک پس از طی 11 مرحله بالا ، پرده کرکره ای رومی شما آماده استفاده است و تنها باید آنرا با استفاده از وسایل نصبی پرده قبلی به بالای پنجره نصب کنید.

چگونه پرده کرکره ای رومن بسازیم؟ + آموزش تصویری
5.0
out of
5
(
3
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 9,080