در این مقاله شما را با طرز کاشت، شرایط محیطی و نحوه مراقبت و نگهداری، روش تکثیر، بهترین زمان کاشت و آفات و بیمای‌های مهم گل نسترن فرانسوی آشنا می‌کنیم.

نحوه مراقبت ، کاشت و نگهداری از گل نسترن فرانسوی

گل نسترن فرانسوی٬ که یک نوع گل رز درختچه ای و رونده می باشد و در رنگهای مختلف است.گل نسترن فرانسوی | نحوه مراقبت و نگهداری از گل نسترن رونده فرانسوی در ایرناک گل نسترن فرانسوی | نحوه مراقبت و نگهداری از گل نسترن رونده فرانسوی در ایرناک

گل نسترن فرانسوی

گل نسترن فرانسوی بنفش

گل نسترن فرانسوی شامل درختچه ای زیبا باگل های انبوه و برگ های ریز و درشت زیبا میباشد رنگ بنفش موجود در این گل نسترن فرانسوی بیشتر مورد توجه افرادی قرار میگیرد که روحیه ای لطیف و مهربان دارند و رنگ این گل سرشار از ارامش است ترکیب رنگ سبز و بنفش تاثیرگذاری ان را بیشتر میکند .

کاربرد گل نسترن فرانسوی

گل نسترن فرانسوی مناسب حمام ، اطراف استخر ، کنار آینه ، اتاق خواب است و دارای رنگبندی سفید ، بنفش آبی و زرد می باشد.

این گل به دلیل داشتن حالت درختچه ای بیشتر درخانه های مدرن استفاده میشود که زیبایی محیط را دوچندان میکند و حس ارامش توام باشادابی را به محیط القا میکند.


نگهداری و مراقبت از گل نسترن فرانسوی

هرس کردن گل نسترن فرانسوی:

معمولاً گل نسترن فرانسوی برخلاف رز به هرس چندانى احتیاج ندارد. در فصول گرم فقط پاجوش ها را حذف مى کنیم.

گل نسترن فرانسوی رونده سفید

گل نسترن فرانسوی رونده سفید

اما هرس اصلى در اواخر زمستان قبل از بیدار شدن گیاه از خواب زمستانه صورت مى گیرد.

در این فصل با کوتاه کردن ساقه هاى گل نسترن فرانسوی مى توانیم آن را به شکل دلخواه در آورده و شاخه هاى اصلى اش را روى پرچین هدایت کنیم.

در صورتى که شاخه هاى اصلى دچار آفت زدگى یا پوسیدگى شده باشد با نگهدارى پاجوش ها و حذف شاخه هاى قدیمى مى توانیم به جوان نمودن نهال اقدام کنیم.

کودپاشى گل نسترن فرانسوی:

همه ساله در دو فصل بهار و پاییز کود حیوانى پوسیده را در اطراف نهال گل نسترن فرانسوی اضافه نموده و آن را خوب با خاک مخلوط کنید.

گل نسترن فرانسوی

گل نسترن فرانسوی

کودهاى شیمیایى نیز به رشد و گلدهى نسترن فرانسوی کمک مى کند از اواسط تا اواخر زمستان کودهاى فسفاته را پاى ریشه بریزید در اوایل بهار کودهاى داراى ازت و آهن و در اواخر بهار و اوایل تابستان عناصر شیمیایى مختلف (عناصر کم مصرف) را به نسبت هاى توصیه شده مورد استفاده قرار دهید.

بازدید : 2,573 بار
گل نسترن فرانسوی | نحوه مراقبت و نگهداری از گل نسترن رونده فرانسوی
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,360