در ادامه با نکات مهم برای گذراندن عید نوروز با همسر و تجربه ی یک عید به یادماندنی در کنار همسر و صحبت با همسر و عیدی دادن عید نوروز و لذت بردن از عید و خلاقیت در هدیه خریدن و تعیین بودجه برای تعطیلات عید در ایرناک خواهید بود.

بهترین عید را در کنار همسر خود تجربه کنید

تعطیلات نوروزی فرصتی برای خوشی و شادی همسران باشد اما فرصتی برای استرس آنها نیز می باشد. استرس عید برای برنامه ریزی ها و دید و بازدیدها. مثلا ابتدا به خانه والدین کدامیک برویم ، فشار اقتصادی خریدها و هدیه دادن ها می تواند این روزها را به کامتان تلخ کرده و باعث اضطرابتان شود.چگونه بهترین عید را با همسرم داشته باشم؟ + نکات در ایرناکچگونه بهترین عید را با همسرم داشته باشم؟ + نکات در ایرناک

اما نباید موجب اختلاف میان شما و همسرتان گردد ؛ راهکارهای این بخش از خانواده پلاس ایرناک تجربه ی یک عید به یادماندنی در کنار همسر در سادگی هرچه تمام را برایتان فراهم می کند.

برای رهایی از این استرس راه حل های زیر را به کار بگیرید

هدیه دادن

عیدی و دادن هریه در این شرایط اقتصادی ، فشار زیادی را به خانواده ها تحمیل می کند. طبق نظریه هولمز و راهه ، دو روان شناس برجسته در دنیا رسم و رسوم مراسم هایی از قبیل عید از تخلفات قانونی کوچک استرس زاتر می باشد و رتبه استرس مشکلات اقتصادی که برای بسیاری از همسران با عید همراه است با استرس مرگ یک دوست صمیمی برابر می باشد.

هدیه عید نوروز

نکات بهترین عید با همسر

تعیین بودجه برای تعطیلات عید

وضعیت مالی و پس انداز خود را در نظر بگیرید تا حد و مرز مخارج خود را تعیین کنید . تمام هزینه هایی که قرار است برای عید صرف کنید را روی یک کاغذ بنویسید. اگر با همسر خود نمی توانید بر سر مسائل مادی به توافق برسید از فرد سومی کمک بخواهید.

تهیه فهرست

افرادی که قرار است به آنها هدیه دهید را در فهرستی بنویسید. اگر بودجه شما کمتر بود می توانید تعداد افراد فهرست خود را کمتر کنید. مثلا به جای اینکه به تمام اعضای یک خانواده هدیه دهید به هر خانواده یک هدیه تهیه کنید.

خلاقیت

برای تهیه هدیه نیازی نیست که آنه را از فروشگاه بخرید. پختن شیرینی یا درست کردن یک کادوی دست ساز و با سلیقه ، هم در هزینه ها صرفه جویی می کند و هم برای افرادی که هدیه می گیرند ، اهمیت بیشتری دارد.

هدیه دادن به همسر

لحظه آخر خرید نکنید

روزهای پایانی سال خرید را با استرس بیشتر همراه می کند. در بیشتر مواقع کالای مورد نیاز خود را نمی یابید و انتخاب های شما محدود می شود. زمان عید کاملا مشخص است. بنابراین می توانید از هفته ها قبل ، لوازم مورد نیاز خود را تهیه نمائید و از استرس بی جا رهایی یابید.

دید و بازدید در تعطیلات نوروزی

مرتب و تمیز کردن منزل یکی از رسوم سنتی ایرانیان است که کاری سخت و طاقت فرسا می باشد. در این میان استرس تعطیلات سال نو برای برخی از همسران جوان با مخالفت هایی با والدین یا خویشاوندان همسر همراه می شود که می تواند اضطراب را افزایش دهد.افرادی که متاهل هستند می دانند که این مشکلات چقدر استرس زا است. بنابراین با انجام راه حل های زیر این ایام را به کام خود تلخ نکنید :

با همسرتان صحبت کنید

مخالفت با اقوام همسرتان می تواند به همسرتان احساس مورد تهدید قرار گرفتن یا حالت دفاعی بدهد ، همچنین اگر همسرتان نیز این کار را با والدین شما انجام دهد ، همین احساس در شما به وجود خواهد آمد. با صداقت و صراحت به همسرتان بگوئید که او را بدون قید و شرط دوست دارید و یچ تنشی نمی تواند این احساس را تغییر بدهد.

اگر مسئله ای سوهان روح شما می شود از آن موقعیت خارج شوید.

برای گذراندن تعطیلات عید همراه با همسرتان از قبل برنامه ریزی کنید ، حتی می توانید دیگران را نیز از این تصمیم آگاه کنید.

لذت بردن از عید

قبل از اینکه حل مسئله از کنترل شما خارج شود به پیاده روی بروید تا هوای آزاد به شما آرامش و خونسردی دهد.

شما نمی توانید اقوام ناسازگار و ترش رو را تغییر دهید اما می توانید نوع واکنـش شخصی تان به موقعیت ها را تغییر دهید.

با همسرتان در مورد انتظار خود از سنت ها و مراسم عید نوروز صحبت کنید تا جایی که هیچ کدام احساس این را نداشته باشد که عید برایش جلای کمی داشته است.

فهرست کارهایی را که باید انجام دهید ، با هم قسمت کنید تا فرصت بیشتری برای با هم بودن و لذت بردن از تعطیلات نوروزی داشته باشید.

چگونه بهترین عید را با همسرم داشته باشم؟ + نکات
3.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 10,470