مطالعات نشان می دهد که فشار روانی که توسط شوهران بر زنان در خانواده وارد می شود دو برابر بیشتر استرسی ناشی از کودکان است.

همسران بیشتر از کودکان عامل استرس خانمها هستند!

در یک نظرسنجی که با بیش از 7000 مادر از ایالات متحده برگزار شد ، آنها دریافتند که به طور متوسط ، میزان استرس بیشتر مادران عدد  8.5 مورد از 10 را نشان میدهد. بر اساس همان مطالعه انجام شده تقریبا نیمی از مادران (46 درصد) متوجه شدند که شوهرانشان باعث ایجاد فشار عصبی و استرس بیشتری نسبت به فرزندانشان شدند. فرزند یا همسر؟ | عامل استرس زنان کدامند؟ در ایرناکفرزند یا همسر؟ | عامل استرس زنان کدامند؟ در ایرناک

شواهد نشان داده خانم ها بیشتر تحت تاثیر زندگی فرزندانشان هستند ، این اخلاق از زمانهای دور با انسانها بوده است که مردان برای امرار معاش بیرون از منزل می رفتند و زنان در داخل غارها برای نگهداری کودکان می ماندند تا فرزندان بزرگ شوند و بتوانند فعالیت انجام دهند اما در دنیای مدرن چیزی شبیه این کمتر اتفاق می افتد و چند سالی است که خانم ها همانند آقایان سر کار می روند اگر از مادربزرگتان بپرسید که جوانی آنها چطور بوده همین ها را تعریف می کند که در خانه وقتشان را صرف مراقبت از فرزندانشان سپری می کردند. در ادامه این بخش از سبک زندگی ایرناک از عامل اصلی استرس یک زن آگاه می شوید.

عامل استرس زنان در زندگی

عامل استرس زنان در زندگی ابتدا شوهر است و بعد فرزند

پدر مادرشدن وظیفه کمی نیست مادران موهبت الهی هستند انجام وظایف مادری تمام وقت رامی گیردو مسئولیت هابا تمام دقایقی که وقت می گذاری دشکل می گیرد ؛ از طرفی روبروشدن بامراحل مختلف زندگی فرزندانشان برای مادراسترس ایجاد میکند اما آیا نقش فرزندان در ایجاد استرس مادر بیشتر از نقش پدرشان است؟

عامل اصلی استرس یک زن

براساس نتایج بررسی ها اینطور نیست و در حقیقت نقش همسر در استرس یک زن دو برابر نقش فرزند است.

علت اصلی استرس والدین کمبود حمایت است ، امروزه هر دو والدین شاغل و در بزرگ کردن فرزند همکاری می کنند اگرچه بیشتر مسئولیت روی دوش مادر است و در این بین استرس بیشتری متوجه آنهاست.

مطالعات نشان داده 45 درصد از مادر ها بیشتر تحت تاثیر استرسی هستند که از سوی همسرشان ایجاد می شود بر همین اساس در مطالعات جدید ثابت شد که استرس وارده به زنان از سوی همسرشان 2 برابر بیشتر از استرس وارده به آنها از سوی فرزندانشان است.

عوامل اصلی استرس در زنان

عامل استرس زنان در زندگی

بسیاری از خانم ها ادعا می کنند بخشی از استرس به دلیل کمبود حمایت از سوی همسرشان است آقایان هم شروع به دفاع کردن می کنند که خانمها تقاضای کمک نمی کنند و می خواهند همه مشکلات را خودشان حل کنند در نتیجه گفتگوی مناسب پیرامون مسائل بسیار سوء تفاهم ها را حل میکند و باید دقت داشت که استرس به رابطه صدمه وارد میکند و پایه های زندگی مشترک را سست خواهد کرد.

فرزند یا همسر؟ | عامل استرس زنان کدامند؟
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 2,580