خصیصه ی اخلاقی همسر کنترل گر ، از کمبود عزت و اعتماد به نفس و عدم حس امنیت که ممکن است به بروز حسادت ، خشم ، ناامنی و به طور کلی عدم اعتماد به طرف مقابل منجر شود ؛ به وجود می آید .

نشانه های همسر کنترل گر و نحوه برخورد با کنترل گری همسر

آیا احساس می کنید واقعا نیاز دارید که بدانید آیا همسر شما در حال کنترل کردن شما هست یا خیر ؟ خصیصه ی اخلاقی همسر کنترل گر ، از کمبود عزت و اعتماد به نفس و عدم حس امنیت که ممکن است به بروز حسادت ، خشم ، ناامنی و به طور کلی عدم اعتماد به طرف مقابل منجر شود ؛ به وجود می آید .ویژگی همسر کنترل گر و نحوه برخورد با کنترل گری همسر در ایرناکویژگی همسر کنترل گر و نحوه برخورد با کنترل گری همسر در ایرناک

خصوصیات همسر کنترل گر چیست و چگونه با او برخورد کنیم ؟

آیا همسر شما مدام در حال کنترل کردن شماست

چطور از کنترل کردن همسر در زندگی مشترک دست بکشیم

همه ی ما ، با ابراز علاقه همسرمان ، نسبت به شرایط موجود زندگی خود ، احساس رضایت می کنیم اگرچه ، باید بتوانید تفاوت میان این دو حالت را از هم تشخیص دهید :

1- چه زمانی همسر شما به شما مشکوک شده و صرفا شما را زیرنظر و کنترل دارد ؟

2- چه زمانی این رفتار همسر شما ، فقط به جهت علاقه و مراقبت از شماست ؟

در مهمترین حالت برای تشخیص افراد دارای این گونه شخصیت ها ، از همان ابتدای آشنایی ، میتوانید به این قضیه پی ببرید ، دلیلی که ما دراکثر موارد نمیتوانیم این مساله را تشخیص دهیم ، این است که ما به شدت عاشق همسر خود هستیم و نمیتوانیم متوجه مسائل مهم دیگر بشویم به خواندن این بخش از ایرناک ادامه دهید و تیپ شخصیتی این گونه افراد را بشناسید اگه متوجه شدید ، که با یک همسر کنترل گر قرار آشنایی دارید ، باید به فکر اتمام این رابطه و یا کمک کردن برای حل این مشکل باشید .

خصوصیات همسر کنترل گر چیست و چگونه با او برخورد کنیم ؟

خصوصیات همسر کنترل گر چیست؟

همسری که شما را کنترل می کند این نشانه ها را دارد

1- اهمیت قائل نشدن به نظر شما :

اینکه همسر شما ، همیشه یک غذای عالی برای شما درست کند و یا شما را به یک رستوران فوق العاده ببرد ، یک موهبتی والا به شمار میرود بااین حال ، اگر همیشه اوست که بدون درنظرگرفتن و یا مشورت با شما ، گزینه ای برای شما انتخاب میکند ، همسر شما یقینا یک کنترل گر است بعضی اوقات ، این گونه رفتارها و یا قسمتی از آن ، ممکن است برگرفته از فرهنگ همسر شما باشد .هنوز هم جاهای بسیاری با فرهنگ های متعصبانه وجود دارد که معتقدند مرد باید از همسر خود مراقبت کند ؟ اگر این شخصیت کنترل گر همسر ، شما از فرهنگ خاصی نشات میگیرد ، با او صحبت کنید و وقت بگذارید و به او بگویید که این گونه رفتار ها باعث حس عدم رضایت در شما میشود عموما در این گونه موارد ، صحبت کردن ممکن است بتواند به حل مشکل کمک کند ؛ مشکل بزرگتر اینجاست که همسر شما به سادگی صحبت های شما مبنی بر تغییر رفتار نادیده بگیرد که ممکن است به جنجال ختم شود .

خصوصیات همسر کنترل گر چیست و چگونه با او برخورد کنیم ؟

خصوصیات همسر کنترل گر را بشناسید

همسر کنترل گر چه خصوصیاتی دارد؟

2. سوال کردن های مدام درباره جلسات شما و یا محل فعلی حضور شما :

افراد کنترل گر ، هرگز نمیتوانند از کنترل کردن همسر خود و کارهایی که او انجام می دهد ، غافل باشند بنابراین ، اگر شریک زندگیتان یک شخص کنترل گر است ، ممکن است هر چند ساعت یک بار به شما تلفن بزند یا پیام هایی بفرستد تا بداند کجا هستید ، با چه کسی هستید و چرا آنجا هستید. ممکن است این رفتار بسیار ساده و بی ضرر انگاشته شود ، اما این در واقع یک رفتار ناسالم است.شما باید به یاد داشته باشید که شریک زندگی شما ، فقط بخش دیگری از زندگی شماست و شما ملزم به توضیح بیشتر از موارد ضروری نیستید ، این که به شریک زندگی خود بگویید که می خواهید دوستانتان را ببینند یا از شهر بیرون بروید ، خوب است تا آنجایی که هرگز نباید احساس کنید که بیش از آنچه که نیازاست برایش توضیح می دهید در حالت متقابل نیز ، شما نیز حق ندارید همسرتان را تحت فشار قرار داده که علی رغم میل باطنی اش ، به بیان مطالب و جزئیاتی از کارهایش به شما بپردازد .

خصوصیات همسر کنترل گر چیست و چگونه با او برخورد کنیم ؟

نقد مخرب یکی از خصوصیات همسر کنترل گر

3- نقد مخرب :

نقد مخرب ، یکی دیگر از خصیصه های اخلاقی همسر کنترل گر است آنها همیشه به دنبال راهی برای احساس رضایت خود هستند حتی به قیمت اذیت وآزار دادن دیگران .در حالت نقد و ایراد گیری های مخربانه به این نکات توجه داشته باشید :

از جملات یا کلماتی استفاده میکنند که به شدت برای شما ناراحت کننده خواهد بود .

تصمیمات شما را به راحتی نقد میکنند ، موفقیت های شما را به سخره میگیرند و حتی شکل ظاهری بدن شما را نیز مورد نقد و توهین قرار می دهند.

بی توجهی به حریم خصوصی یکی از خصوصیات همسر کنترل گر

4. بی توجهی به حریم خصوصی شما :

یکی دیگر از علائم شخصیت کنترل گر ، این است که برای شریک زندگی خود ، هیچ چیزی تحت عنوان "حریم خصوصی" قائل نمیشوند ؛ یکی از مهم ترین خصوصیت های اخلاقی این گونه افراد ، نیاز به چک کردن و جستجو کردن در امور شخصی دیگران ، مانند تلفن همراه ، رایانه ی شخصی و دیگر وسایل شخصیه مربوط به دیگران است دراکثر موارد ، این گونه چک کردن ها بیشتر به منظور مچ گیری در زمینه های مختلف صورت میگیرد .برخی از این افراد شکاک و کنترل گر ، حتی به همسرخود اجازه ی بستن درب اتاق و یا حتی حمام را نمی دهند اگر شما بخواهید هرگونه اعتراضی داشته باشید ، با یک وجه ی کاملا حق به جانب مواجه خواهید شد که عنوان میکند این رفتار تنها از روی علاقه پدید آمده ، اما باید توجه داشته باشید که هرچه زودتر این رفتار ها را اصلاح کنید ، مشکلات کمتری نیز خواهید داشت .

خصوصیات همسر کنترل گر چیست و چگونه با او برخورد کنیم ؟

همه خصوصیات های همسر کنترل گر

5- باعث ایجاد جدایی بین شما و خانواده تان و دوستانتان خواهد شد

اگر همسر شما یک شخصیت کنترل گر است ، او تمام توجه شما را فقط برای خودش میخواهد . به یاد داشته باشید ، افرادی که بااین مشکل مواجه هستند در عزت نفس خود احساس کمبودی دارند ، بنابرین تمامیه توجه شما را فقط برای خود خواسته تا کی از این کمبود را جبران کنند ؛ این مشکل با مسائل بسیار کوچکی آغاز میشود ، مانند صحبت های بد درباره دوستان و خانواده ی شما ، که از این زمان به بعد شما تحت تاثیر فشارهای زیادی قرار میگیرید که تمامیه رفت و آمد های خود را با دیگرافراد قطع کرده و تماما دراختیار همسرخود باشید . به یاد داشته باشید که روابط خانوادگی و دوستان ، برای داشتن یک زندگی سالم بسیار حیاتی بشمار میرود ، چرا که انسان یک موجود اجتماعیست .

مطمئنا ، ممکن است که شما از تعدادی از دوستان همسر خود خوشتان نیاید و طبیعتا بالعکس این ماجرا هم صادق است ، بااین حال ، این بدان معنا نیست که شما باید تمامیه روابط دوستانه ی خود را به جهت رضایت خاطر همسر خود قطع کنید اگر شما از برخی دوستان همسر خود خوشتان نمی آید ، فقط تعداد دفعات ملاقات و دیدارتان را کم کنید و همینطور همسرشما هم میتواند این کار را انجام دهد .

خصوصیات همسر کنترل گر چیست و چگونه با او برخورد کنیم ؟

با همسر کنترل گر چگونه رفتار کنیم

واقع بین باشید اگر همسر شما یک شخصیت کنترل گر دارد

آیا متوجه این گونه خصوصیات اخلاقی در روابط احساسیه خود و همسرتان شده اید؟ اگر شده اید ، باید به فکر تغییر باشید و بهترین راهنمای شما برای رسیدن به نتیجه ی مثبت در این زمینه و تغییر مشورت با فردی متخصص و کارشناس مثل یک روانشناس و مشاور قابل اعتماد است.

ویژگی همسر کنترل گر و نحوه برخورد با کنترل گری همسر
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 7,160