داشتن دوست خوب در زندگی مزیت هایی دارد که بر کسی پوشیده نیست اما در زندگی مشترک جایگاه دوستی و رفاقت باید تعریف شده باشد به صورتی که نباید زندگی مشترک را تحت الشعاع قرار دهد .

دلایل و ویژگی و نحوه برخورد با نامزد و همسر رفیق باز

یکی از معضلاتی که امروزه گریبانگیر بسیاری از زندگی های مشترک است رفیق بازی می باشد . امروزه بر خلاف گذشته که رفیق بازی مختص آقایان بود ، خانم ها نیز به تقلید از آقایان به تفریح و خوشگذرانی با دوستان شان می پردازند و بودن در کنار دوستان خود را به همسر و خانواده خود ترجیح می دهند تا جایی که روابط زن و شوهررا با مشکل روبرو می کند . افراد رفیق بازبه نیازهای روحی و جسمی طرف مقابلشان توجه نمی کنند و گاهی تا جایی پیش می روند که طرف مقابلشان به جدایی فکر می کند.همسر رفیق باز | نحوه برخورد با نامزد و همسر رفیق باز در ایرناکهمسر رفیق باز | نحوه برخورد با نامزد و همسر رفیق باز در ایرناک

داشتن دوست خوب در زندگی مزیت هایی دارد که بر کسی پوشیده نیست اما در زندگی مشترک جایگاه دوستی و رفاقت باید تعریف شده باشد به صورتی که نباید زندگی مشترک را تحت الشعاع قرار دهد .

علت رفیق بازی مردان متاهل

ویژگی های بارز همسر و افراد رفیق باز

متاسفانه برخی از مردان با وجود زن و زندگی مانند زمان تجرد خود بعد از ساعات کاری با دوستانش در جایی که پاتوق دوران مجردی آنها محسوب می شود ، قرار می گذارد و تا ساعت های آخر شب با وقت گذرانی با دوستانش مشغول است و روزهای تعطیل را نیز به جای اینکه با همسرش وقت بگذراند با همان دوستان به بیرون شهر برای تفریح می رود و همسرش هم به غیر از اینکه مجبور به تنهایی در کل روز است باید طوری وانمود کند دیگران متوجه تنهایی او نشوند تا او را به بی عرضگی و اینکه نمی تواند همسرش را به خانه و خانواده جذب کند ، متهم نکنند.

این گونه از مردهای رفیق باز در برخی مواقع شروع به آوردن هر کسی به خانه می کنند تا جایی که با یک غفلت در دام مواد مخدر و میگساری گرفتار می شوند و همین امر سبب از هم پاشیدن زندگی زناشویی و یا سردی روابط زن و مرد می شود.

مرد رفیق باز هر چیزی که در زندگی خود دارد را فدای رفیقش می کند و سبب آزار همسرش و بیزار شدن فرزندش از او می شود و در پایه های کانون گرم خانواده را سست می کند و از هم می پاشد.

شوهر رفیق باز

با همسر رفیق باز چگونه برخورد کنیم؟

ناپختگی زن و شوهر دلیل اصلی رفیق بازی همسران

فردی که در همسر داری و انجام وظایف زناشویی در زندگی مشترک کوتاهی می کند ، باعث می گردد که همسرش به دوستان خود پناه ببرد و اوقات فراغت خود را با دوستانش سپری کند و به علت ضعف همسرش در ایفای نقش همسری فرد با بودن کنار دوستانش احساس آرامش بیشتری کند.

هنگامی که زن یا مردی نتواند در خانه نقش آفرینی درستی کند ، همسر او ترجیح می دهد با دوستانش وقت بگذراند و نیاز عاطفی اش را در جمع دوستانش و یا با نشاط های کاذب تامین کند.

در واقع وقتی یک مرد یا زن نتواند نقش آفرینی صحیحی در خانه داشته باشد ، کانون خانواده سرد می شود و یکی از زوجین ترجیح می دهد نیاز عاطفی اش را در جمع دوستانش و گاه با نشاط های کاذب تامین کند.

کوتاهی همسر و یا ناپختگی زن و شوهر لبته کوتاهی فقط یکی از دلایل رفیق بازی و توجه بیش از حد زن یا شوهر به دوستان است اما رفیق بازی می تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد.

دلایل رفیق بازی همسر

علت رفیق بازی همسر چیست؟

آیا همسرم رفیق باز است؟

در روزگاران قدیم این مردها بودند که رفیق جزو لاینفک زندگیشان بود و حتی بعد از ازدواج نیز دوست نداشتند رفیق بازی خود را ترک کنند اما امروزه برخی از زنان نیز درگیر رفیق بازی هستند و به جای رسیدگی به همسر و فرزند خود تمام وقت خود را در دورهمی های دوستانه می گذرانند.

زندگی با چنین افرادی بسیار مشکل است زیرا در زندگی این افراد رفیق جایگاه ویژه ای دارد و آن ها به جای اینکه بیشتر وقتشان را به خانواده خود اختصاص دهند به دنبال رفیق بازی هستند و حتی به نیازهای روحی فرزندان خود نیز توجه نمی کنند در نتیجه سرانجام چنین زندگی مشترکی به طلاق ختم می شود.

برخورد با همسر رفیق باز

همسران رفیق باز چه خصوصیاتی دارند؟

همن طور که همه ما می دانیم دوست خوب نقش موثری در زندگی فرد دارد اما امان از روزی که جایگاه رفاقت در زندگی تعریف نشده باشد و با هر کسی رفت و آمد داشته باشیم ، آنوقت است که تا به خود می آییم می فهمیم که اسیر دام اعتیاد و قماربازی و می گساری شده ایم و زندگی مشترکمان در حال فروپاشی است.

در خانواده های ایرانی مردان سرپرست خانواده هستند و در مقابل آسیب ها از خانواده حفاظت می کنند اما اگر خودشان گرفتار رفیق بازی شوند دیگر خانواده برایشان اهمیت ندارد و همین مسئله باعث نفرت همسر و فرزندان از پدر خانواده می شود زیرا او همه چیز زندگی را فدای رفیقش می کند بنابراین چنین خانواده ای که بنای سست دارد با گذشت زمان از هم می پاشد.

دلیل رفیق بازی چیست

همسران و مردان رفیق باز چگونه باعث به هم ریختن زندگی می شوند؟

اگر خودتان اهل معاشرت باشید راحت تر می توانید یک همسر رفیق باز را تحمل کنید اما اگر منزوی و درون گرا هستید زندگی با یک همسر رفیق باز برایتان بسیار سخت خواهد بود تا جایی که بهتر می دانید فرار را بر قرار ترجیح دهید.

اگر در مرحله قبل از ازدواج هستید ، قید مردان رفیق باز را بزنید زیرا این مردان رفقایشان را به شما ترجیح می دهند و در آینده پدر خوبی برای فرزندتان نخواهند بود این افراد گاهی به خاطر رفاقت ، کارهای پرهزینه ای انجام دهند که زندگی مشترکتان تاوان آن را بپردازد بنابراین انتخاب این مردان برای ازدواج یک ریسک بزرگ است .بهتر است قبل از ازدواج ویژگی های مردان رفیق باز را بدانید تا انتخاب درستی داشته باشید.

دوست بازی شوهر و عدم توجه به همسر

همسر رفیق باز را چگونه تشخیص دهیم؟

چگونه بفهمیم کسی رفیق باز است؟

اگر می خواهید بدانید کسی که با شما وارد یک رابطه عاطفی شده و یا خواستگارتان یک فرد رفیق باز است یا خیر این سوال ها را در جلسات خواستگاری از طرف مقابلتان بپرسید :

  • دوستتان چقدر اجازه دارد به زندگیتان وارد شود و تا کجا پای او می ایستید ؟
  • آیا اولویت زندگیتان دوستانتان هستند؟
  • عکس العمل شما در مقابل رفیق بازی همسرتان چیست؟
  • برای دوستانتان در روز یا هفته چند ساعت وقت می گذارید؟
  • نظرتان درباره رفت و آمد با دوستان بعد از ازدواج چیست ؟

در خواستگاری چه بپرسیم؟

سوالات خواستگاری برای تشخیص همسر رفیق باز

علت های رفیق بازی افراد

 

  • کسانی که در دوران مجردی و زندگی مشترک رابطه صمیمی با خانواده شان نداشته اند.
  • کسانی که الگوی رفیق باز مانند والدین داشته اند و اینگونه بزرگ شده اند.
  • کسانی که هنوز به این باور نرسیده اند که زندگی مشترک سوای زندگی مجردی است و به نیازهای همسرشان بی توجهند.
  • کسانی که پختگی کافی ندارند و نیاز به تایید از طرف دوستانشان را دارند.

چرا افراد رفیق باز می شوند؟

همسران چرا رفیق باز می شوند؟

اگر نامزد یا همسرمان رفیق باز بود چه کنیم؟

اگر با کسی نامزد کرده اید که رفیق باز است دو راه در پیش رو دارید ، ساده ترین راه ممکن این است که او را از خود برانید و به او یک نه بگویید اما اگر وابستگی عاطفی به او پیدا کرده اید و نمی خواهید از او دور شوید بهتر است در جهت اصلاح او اقداماتی را انجام دهید در صورتی که خودش نیز آماده تغییر کردن باشد .

چطور افراد رفیق باز را ترک دهیم؟

چگونه با همسر و یا نامزد رفیق باز برخورد کنیم؟

رفیق بازی همسر مساوی با طلاق عاطفی

از بدترین پیامدهای رفیق بازی این است که روابط بین زوجین سرد می شود تا جایی که آنها ترجیح می دهند کمترین ارتباط را با هم داشته باشند . این رفتارها سبب می شود به تدریج از علاقه زوجین به هم کم شود و در نهایت این امرمنجر به طلاق عاطفی گردد.

دوران مجردی پایان یافته است

بعد از ازدواج بسیاری از چیزها در زندگی شما تغییر می کند و با پایان دوران مجردی روابط دوستانه شما تغییر خواهد نمود و باید مثل گذشته دیگر نمی توانید وقت آزاد خود را به دوستانتان اختصاص دهید و باید در زندگی اولویت بندی داشته باشید که اولویت اول شما همسر و خانواده تان می باشد ، اما حذف کلی و قطع رابطه با دوستان هم درست نیست.

پس باید در مورد روابط خود خوب فکر کنید و برای برای روابطی که برایتان مهم تر است برنامه ریزی کنید. شما می توانید با دوستان جدیدی که متاهل باشند ، آشنا شوید و در صورتی که همسرتان نیز موافق با رفت و آمد با آن زوجین است در کنار آن ها همراه با همسرتان وقت بگذرانید بنابراین لازم است قبل از هر تصمیم گیری با یکدیگر گفتگو کنید.

چگونگی رفتار با مردان رفیق باز

با رفیق بازی همسرم چه کنم؟

کارهایی که برای ترک رفیق بازی همسر باید انجام داد

اولین قدم : اصلاح رابطه خود

اگر می خواهید عادت رفیق بازی را از سر همسرتان بیرون کنید اما نمی توانید ، دلیل آن کمرنگ شدن ارتبط بینتان است. در این مواقع زن یا شوهر به علت دلسوزی های فراوان ممکن است با جملات امری با شریک زندگیشان ، حرف بزنند که این نوع صحبت کردن به مذاق آقایان خوش نمی آید و آنها را ناراحت می کند. اگر خانم ها به علت اشتباه شوهرشان ، مرتب به او دستور بدهند ، فاصله عاطفی بینشان زیاد می شود و مشکلی حل نمی شود.

استفاده از جملات محبت آمیز را فراموش نکنید

اگر مردی دیر به خانه بیاید و همسرش به دلیل نگرانی و یا دلسوزی به او بگوید «باز که دیر آمدی و خبر ندادی؟» یا «تو همیشه دیر می آیی». این جمله ها برای مرد خوش آیند نیست و ممکن است مرد هم در جواب بگوید «اصلا خوب کاری کردم ، که دیر آمدم» یا «از این به بعد دیر تر هم خواهم آمد!» بنابراین استفاده از جملات این چنینی باعث قطع ارتباط عاطفی زوجین می شود.

حال اگر خانم به همسرش جملات محبت آمیزی مانند نگرانت شدم و یا دلم برایت تنگ شده بود بگوید این جملات بار عاطفی برای آقا دارد و سبب می شود به کارش فکر کند و تصمیم بگیرد. اگر این مشکل برطرف شد ، هیچ وقت دیگر نباید آن روز ها را یادآوری کنیدو بازگو نمایید.

برخورد با شوهر رفیق باز

استفاده از جملات محبت آمیز برای ترک رفیق بازی همسر

دوست همسرتان باشید

با همسرتان صحبت کنید و لذت هایی را که با دوستانش تجربه می کند شناسایی کنید. شاید شما بتوانید آن شرایط را فراهم کنید و بدون گفتگو از مشکلات روزمره و افکار نگران کننده با همسرتان به تفریحات لذت بخش بپردازید.

اگر همسرتان قبل از ازدواج رفیق باز بوده باید مهارت های زندگی مشترک را دوباره آموزش ببیند و از مهارت ارتباط با دوستان و مدیریت آن آگاهی یابد.اگر دوستان همسرتان افراد مطمئنی نیستند و شما نگران سلامت همسرتان هستید از اطرافیانتان کمک بخواهید.

سایر راهکارها برای ترک رفیق بازی همسر

1- همسرتان را با ترفندهای زنانه آن چنان مجذوب خود کنید که خودش رفقایش را کنار بگذارد و دوست داشته باشد وقت زیادی را به شما اختصاص دهد.

2- دوستان مشترک پیدا کنید و یا اینکه با دوستان متاهل او رفت و آمد داشته باشید همچنین می توانید با دوستان متاهل خودتان نیز رابطه خانوادگی برقرار کنید.

3- اولویت مردان بعد از ازدواج همسرشان است اما اگر همسرتان در گذشته رفیق باز بوده سعی نکنید تمام ارتباطش با دوستانش را قطع کنید بلکه اجازه دهید آخر هفته ها یا دو روز در هفته با رفقایش باشد.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%
همسر رفیق باز | نحوه برخورد با نامزد و همسر رفیق باز
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,440