یک دختر نپالی با وجود چشم بند روی صورتش قادر به انجام کارهایی است که موجب شهرت او در شبکه‌های اجتماعی شده است.

شهرت عجیب دختری با چشمان بسته در شبکه‌های اجتماعی!

نشریه ایتالیایی«notizie.delmondo» فیلمی از یک دختر 11 ساله به نام دیپتی ریگمی اهل نپال منتشر کرده است که او را با چشمان بسته در حال تشخیص رنگ اشیا از طریق رایحه آنها نشان می‌دهد. محققان تا این لحظه هیچ توضیح علمی برای توانایی عجیب دختر نوجوان پیدا نکرده اند.شهرت عجیب دختری با چشمان بسته در شبکه‌های اجتماعی! + فیلم در ایرناک شهرت عجیب دختری با چشمان بسته در شبکه‌های اجتماعی! + فیلم در ایرناک

از نظر این دختر هر شئ بوی منحصر به فردی دارد که با رایحه اشیاء دیگر کاملا متفاوت است. گرچه دانشمندان دلیل خاصی برای قابلیت ویژه این دختر نیافته اند، برخی از آنها معتقدند توانایی او از یک شرایط خاص عصب شناختی به نام «Synesthesia :حس آمیزی» سرچشمه می گیرد که باعث نوعی همپوشانی بین حس های مختلف صورت می گیرد.

به عنوان مثال در حالتی خاص حس بینایی موجب تحریک حس بویایی شده یا حتی بالعکس!اما محققان دیگر این فرضیه را رد کرده اند زیرا به گفته آنها اکثر افرادی که در چنین حالت خاص عصب شناختی قرار داشته اند و تحت نظر دانشمندان بوده اند، هیچ کدام توانایی تشخیصشان با این دختر برابری نمی کند.

کار عجیب دیگری که دیپتی انجام می‌دهد، خواندن متون مختلف با چشمان بسته است. این دختر معتقد است توانایی عجیبش هدیه ای از سوی خداوند است و او باید با تقویت خود در این زمینه راهی برای کمک به نابینایان نیز پیدا کند.

بازدید : 5,092 بار
شهرت عجیب دختری با چشمان بسته در شبکه‌های اجتماعی! + فیلم
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 2,840