استرس سفرهای هوایی به دلایل مختلفی رخ می دهد اما شایع ترین و اصلی ترین علت این اتفاق وجود مقرارات خاص و عدم آشنایی با آنها است. راهکارهای مختلفی برای کاهش استرس سفرهای هوایی وجود دارد که در این بخش از ایرناک به آنها شاره می کنیم.

راههای رفع و کاهش استرس قبل از سفرهای هوایی

سفرهای هوایی یکی از راحت ترین و در عین حال پراسترس ترین سفرهاست که تعداد زیادی از مردم برای بار اول در سفر هوایی این ترس و استرس را تجربه کرده اند.راههای رفع و کاهش استرس قبل از سفرهای هوایی در ایرناک راههای رفع و کاهش استرس قبل از سفرهای هوایی در ایرناک

استرس سفرهای هوایی به دلایل مختلفی رخ می دهد اما شایع ترین و اصلی ترین علت این اتفاق وجود مقرارات خاص و عدم آشنایی با آنها است. راهکارهای مختلفی برای کاهش استرس سفرهای هوایی وجود دارد که در این بخش از ایرناک به آنها شاره می کنیم.

استرس سفر هوایی

برای کاهش استرس قبل از سفر هوایی چه کنیم؟

برنامه ریزی را از قبل انجام دهید

یکی از اقدامات مهم در سفرهای هوایی چک کردن وب سایت شرکت هواپیمایی قبل از خارج شدن از خانه است ؛ قبل از بیرون رفتن از خانه ، به وب سایت شرکت هواپیمایی خود سر بزنید تا از تأخیر هواپیمای خود مطلع شوید به این روش دیگر مجبور نیستید ساعات زیادی در سالن فرودگاه منتظر مانده و . بعد از رسیدن به مقصد نیز برای پیدا کردن جای مناسب دچار استرس شوید.

از قبل هتل رزرو کنید

بعد از یک سفر هوایی استراحت نیاز مهمی است که حتما احساس خواهید کرد پس برای آنکه استرس پیدا کردن اتاق مناسب در هتل را نداشته باشید با استفاده از امکانات رزرو آنلاین محل مناسبی برای اقامت خود در نظر بگیرید.

رزرو آنلاین هتل برای رفع استرس سفر

وسایل مورد نیاز سفرتان را از پیش آماده کنید

اغلب افرادی که سفر هوایی در پیش دارند نگران این هستند که مبادا چیزی را فراموش کرده باشند پس این امکان وجود دارد برای همین روز قبل یا چند ساعت پیش از حرکت ، تمام وسایل خود را آماده کنید تا دچار استرس نشوید و چیزی جا نگذارید.

وسایلی که در طول سفر به آن ها نیاز دارید را درون کیف دستی خود بگذارید و چیزهایی که نیاز مبرم به آن ها ندارید ، در چمدان قرار دهید تا معطلی کمتری در بخش امنیتی فرودگاه داشته باشید.

تا حد امکان برای پرواز لباس راحت بپوشید

اشتباهی که اغلب افراد مرتکب می شوند انتخاب لباس های رسمی و فرمال برای سفرهای هوایی است اما اکنون به این مسئله واقفیم پوشیدن لباس های راحت در زمان مسافرت بسیار بهتر است. در مسافرت کفش های راحت بپوشید تا برای راه رفتن در فرودگاه و پیاده روی مناسب باشد.

لباس های راحت بپوشید تا بتوانید به آسانی حرکت کنید و پوشیدن آن در تمام طول روز باعث اذیتتان نشود . برخی از افراد که تجربه ی سفرهای هوایی زیادی را دارند پیشنهاد می کنند که حتما لباسی راحت از زیر لباس اصلی بپوشید که در گرمای فرودگاه بتوانید آن را درآورده و با لباس راحت طی سفر بمانید.

زودتر در فرودگاه حاضر شوید

اگر قبل از پرواز زمان کافی در اختیار داشته باشید ، استرسی برای پارک ماشین ، بررسی چمدان ها در فرودگاه ، گذر از بخش امنیتی فرودگاه و دیگر مسائل مربوط به سفر نخواهید داشت؛ اما با نبود فرصت کافی و عجله کردن تمام استرس ها بیشتر می شود.

اگر زودتر به فرودگاه برسید می توانید کتاب بخوانید ، به موسیقی موردعلاقه تان گوش دهید یا قبل از سفر کمی ورزش و پیاده روی کنید. با در اختیار داشتن زمان کافی ، اگر در هنگام سوار شدن به هواپیما دچار مشکلی شوید ، نگرانی بابت از دست دادن پرواز نخواهید داشت.

راههای کاهش استرس پرواز

قبل از رفتن به فرودگاه :

شب قبل از پرواز خوب بخوابید ، ویتامین های موردنیاز بدنتان را مصرف کنید ، داروهایی که باعث کاهش استرستان می شود را همراه داشته باشید تا احتمال بیمار شدنتان به خاطر استرس سفر و میکروب های موجود در هوای فرودگاه کاهش پیدا کند.

باید مراقب سلامتی تان باشید ، چرا که هیچ چیز نمی تواند بیشتر از این مسئله سبب استرس شود تا ببینید مسافرتی که ماه ها برای آن برنامه ریزی کرده اید ، به خاطر کسالت و سرما خوردگی دچار مشکل شده است.

غذاهای سالم بخورید

مجبور نیستید غذای پرواز را بخورید که معمولاً ارزش غذایی کمی داشته و خیلی هم خوشمزه نیست. برای رفع گرسنگی مجبور نمی شوید غذاهای گران قیمت فرودگاه را مصرف کنید.

نگران افت سطح قند خون در حین مسافرت نخواهید بود که می تواند روی خلق و خویتان اثر بگذارد. بهتر است قبل از رفتن به فرودگاه غذای سالم و مقوی بخورید.

تغذیه و استرس سفر هوایی

نکات کلیدی برای کاهش استرس سفر

  • اشیای فلزی مانند دسته کلید را در کیف دستی تان بگذارید تا مجبور نشوید برای گذر از درب آشکارکننده فلز فرودگاه ، تمام جیب هایتان را بیرون بریزید.
  • بلیت فرودگاه را برای اول روز بگیرید ، زیرا احتمال تأخیر در پرواز اول روز خیلی کمتر است.
  • کتاب یا مجله ای برای سرگرم کردن خود همراه داشته باشید تا در صورت تأخیر پرواز ، خود را مشغول کنید.

در آخر :

اگر استرس زیادی دارید ، تمرینات تنفسی ، راهکارهای آرام کردن پیشرونده ی عضلانی و دیگر روش های سریع به کاهش استرستان کمک می کنند و می توانید آرامش خود را در کمترین زمان ممکن به دست آورید.

بازدید : 164 بار
راههای رفع و کاهش استرس قبل از سفرهای هوایی
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,150