تصاویری از جنس برف و یخبندان در روستایی که به عنوان قطب سرد شهرت دارد، در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

با سردترین روستای جهان آشنا شوید

فصل زمستان با لباس سپیدی از جنس برف از راه رسیده و سرما را هم همراه با خود آورده است. با آمدن این فصل همه افراد برای اینکه بتوانند فعالیت های روزمره خود را ادامه دهند مجبورند لباس های گرم بپوشند.سردترین منطقه مسکونی دنیا کجاست؟ + تصاویر در ایرناکسردترین منطقه مسکونی دنیا کجاست؟ + تصاویر در ایرناک

روستای کوچک اویمیاکون در کشور روسیه حدود 750 متر بالاتر از سطح دریاست و یکی از سردترین مناطق برای سکونت انسان ها به شمار می رود و ساکنان این روستا زمستان های بسیار متفاوتی را نسبت به نقاط دیگر جهان تجربه می کنند.

منطقه اویمیاکون حدود 750 متر بالاتر از سطح دریاست و طول روز بین 3 ساعت (در دسامبر) و 21 ساعت در تابستان است. در زمستان سال ۱۹۳۳ دمای این منطقه حدود 67- درجه زیر صفر ثبت شد که کمترین میزان آن در نیمکره شمالی است.

جالب است بدانید که به دلیل اینکه چیزی در این دهکده نمی روید ساکنان این منطقه مجبورند از گوشت اسب و گوزن تغذیه کنند.

عکاسی ماجراجو که علاقمند به عکاسی از طبیعت است تصمیم گرفت به روستای اویمیاکون سفر کند و زندگی روزمره مردم این روستا در سرمای طاقت فرسا را به تصویر بکشد.

در ادامه با ما همراه باشید تا تصاویری از جنس برف و یخبندان در این روستا را مشاهده نمایید.

سردترین نقطه در روسیه

جایی که از شدت سرما مژه ها یخ می زنند

در این روستا ، آب رودخانه یخ نمیزند و فریز نمی شود اما زمین در عمق 5000 فوتی یخ می زند و تحت تاثیر فشار زمین ، آب به سطح می رسد.

در زبان محلی ، تانگوس به معنی (رودخانه یخ نزده) یا (جایی که ماهی ها در زمستان در آن زندگی می کنند) ، است. در این محل باد نیست ، آب و هوا همیشه آفتابی است و می توان اسب سواری کرد و از آن لذت برد. در زمستان کت هایی به ضخامت 4 اینچ هم جوابگوی سرمای این منطقه نمی باشد.

در دمای منفی 75 درجه آنجا ، یک فرد بدون محافظت ممکن است در عرض چند ثانیه حتی با یک باد تصادفی دچار آسیب شود و سرمای شدید بخورد . دماسنج در آنجا یخ می زند و آب در حال جوش پخش در هوا نیز ، به سرعت به یک تکه برف یا یخ تبدیل می شود .

سردترین نقطه کره زمین دهکده اویمیاکن

سردترین نقطه جهان چند درجه است؟

اکثر اتومبیل ها در این نوع آب و هوا روشن نمیشوند و مدلهایی مانند : (اورال و یو ای زد روسی) از طریق باز کردن شمع و آتش زدن آن ، قابل استفاده می باشند .

تمام سوغاتی ها در این شهر با شماره منفی 71/2 سانتی گراد در سال 1926 توسط سر جی اوبرو شو ثبت شده است ، که نشان دهنده گرم ترین درجه این شهر می باشد . اما در چنین شرایط ظاهرا غیر انسانی ، مردم محلی آنجا موفق به یافتن یک سازش با طبیعت شده اند.

سردترین نقطه دنیا کجاست

روستای اویمیاکن سردترین روستای جهان

ساکنان آنجا از هوا و آب پاک و تمیز ، سبک زندگی فعال و غذای سالم لذت می برند. رژیم غذایی اصلی آنها ماهی ، گوشت اسب و محصولات لبنی است. آنها با جمع آوری توتهای وحشی ، کمبود میوه را جبران می کنند .

تصاویری جالب از زندگی در سردترین منطقه مسکونی دنیا

تصاویری جالب از زندگی در سردترین منطقه مسکونی دنیا

تصاویری جالب از زندگی در سردترین منطقه مسکونی دنیا

تصاویری جالب از زندگی در سردترین منطقه مسکونی دنیا

سردترین منطقه مسکونی دنیا کجاست؟ + تصاویر
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,730