ما قصد داریم تعدادی سوال را به شما معرفی کنیم تا قبل از انصراف از شغل خود به آنها پاسخ داده و تصمیم نهایی خود را بگیرید .

قبل انصراف از کار و استعفا دادن این 7 سوال را از خود بپرسید

شاید شما نیز به دلایلی قصد انصراف از کار خود را دارید( این انصراف ممکن است به دلایل و مشکلات زیادی رخ دهد ) تا اینکه در بخشی دیگر یا در شغلی دیگر بدرخشید.قبل انصراف از کار و استعفا دادن این 7 سوال را از خود بپرسید در ایرناک قبل انصراف از کار و استعفا دادن این 7 سوال را از خود بپرسید در ایرناک

قبل از انصراف از کار خود باید مزایا و معایب را در کنار یکدیگر قرار دهید و آن ها را بسنجید که این سنجش نه تنها برای شغل جدید خود می باشد بلکه باید شغل قبلی خود را نیز بسنجید و از مزایا و معایب آن آگاه شوید و عاقلانه تصمیم بگیرید چرا که پس از انصراف از شغل قبلی خود ممکن است نتوانید مجدداً به آن شغل بازگردید بنابراین باید یک تصمیم عاقلانه داشته باشید تا در انتها دچار هیچ پشیمان نشوید .

برای سنجیدن مزایا و معایب باید به برخی سوالات که از جانب شما طراحی می شوند را پاسخ داده تا بتوانید تصمیم نهایی خود را بگیرید.شاید شما می توانید به طراحی سوالاتی برای سنجش مزیت و معایب بپردازید و به همین دلیل ما قصد داریم تعدادی سوال را به شما معرفی کنیم تا قبل از انصراف از شغل خود به آنها پاسخ داده و تصمیم نهایی خود را بگیرید .

1.آیا مشکل من موقت یا دائمی است؟

برخی مشکلات ممکن است که به صورت دائم وجود داشته باشند که سبب نارضایتی شما شده باشند مانند تغییر سیاست محاسبه حقوق کارمندان ، انتقال سازمان به یک مکان دیگر و غیره.

برخی مشکلات نیز ممکن است به صورت موقت وجود داشته باشند مانند وجود افرادی که شما از آنها راضی نیستید و تحمل آنها برای شما سخت و دشوار است ، وجود یک مشتری بد و شکست ناگوار در پروژه و این چنین مسائل .

قبل از انصراف از کار باید تمام جوانب را در نظر بگیرید و برای این مسائل را نیز باید در نظر داشته باشید که اگر ممکن است آنها را تا حدودی حل نمایید و اگر نمی توانید آنها را حل کنید دیگر چاره ای برای عدم انصراف ممکن است نداشته باشید .

شرایط استعفا از کار

2. آیا در شغل خود پیشرفت داشتم؟

گاهی اوقات دشوار است که بلافاصله با محیط کاری خود مطابقت یابیم و با موقعیت جدیدی که در آن قرار داریم سازگار شویم . در چنین شرایطی ممکن است ما طاقت نیاوریم و دست به انصراف برای جدایی از کار خود بزنیم .

پیشنهاد ما این است که به مدت چند ماه کوتاه در آن مجموعه باقی بمانید تا اینکه بتوانید پیشرفت کنید . پس از این چند ماه کوتاه می توانید احساس کنید که آیا زمان جدایی شما از آن مجموعه رسیده است یاخیرو مجددا این نیز همراه با سنجش و مزایا و معایب می باشد .

3. من به وضوح فکر می کنم و خالی از ایده نیستم

شاید بعد از مدتها کار در یک مکان ما راضی به انصراف از آنجا نباشیم چرا که ما خودمان این کار را انتخاب کرده ایم تا بتوانیم نیازهای خود را برطرف سازیم و شاید به این فکر کنیم که جاهای مناسب دیگری هستند که برای ما مناسب هستند و همانند یک ضرب المثل قدیمی" همیشه باغ همسایه سبز نیست " که این ضرب المثل خود گویای همه چیز می باشد و می توانید آن را درک کنید .

در حین انتخاب شغل شاید شما به برخی موارد توجه کرده باشید که این موارد عبارتند از نزدیک بودن مکان کار به خانه ، امکان کار کردن از راه دور ، بیمه ، اعتبار شرکت و دیگر امتیازات نیز وجود دارند که قبل از استخدام شما به آنها فکر کرده باشید سپس به آن مجموعه پیوسته باشید .

راهنمای استعفا دادن از کار

4. قبل از ترک کار به خودم فکر می کنم

شاید شما یک دلیل منطقی برای انصراف از شغل خود نداشته باشی و شاید تنها به یک دلیل و آن هم به خودتان فکر کرده باشید که بنابر یک دلیل نامشخص شما قصد انصراف از کار خود را دارید که دائماً در حال آزار و اذیت شما می باشد .

اما یک توصیه وجود دارد که هیچ کس دلسوزتر از خودتان برای خودتان وجود ندارد باید برخی سختی هارا در حین کار تحمل کنید تا بتوانید کسب در آمد کنید .

5. برای چه هدفی تلاش میکنم؟

شاید قبل از انصراف تنها به دلیل یک دغدغه ذهنی به انصراف فکر کنید و نامه انصراف خود را کامل بسازید .برای رسیدن به اهداف باید روزانه تلاش خود را به کار بگیریم تا بتوانید چندین پله را در طی چند ماه صعود کنید و با انصراف تنها چندین پله و گام به عقب باز می گردید تا اینکه بتوانید به اهداف خود برسید که کاملاً ناخوشایند است چرا که ممکن است نتوانید شغل مناسب خود را بیابید . بنابراین قبل از انصراف از کار و شغل جدید خود اطمینان داشته باشید و سپس نامه انصراف خود را کامل نمایید .

هدف از استعفا دادن

6. تمام مقدار پول باقی مانده را پس از انصراف دریافت نمایید

بعد از اینکه شما نامه انصراف خود را ارائه کردید باید توجه نمایید که قبل از انصراف از سرپرستان و مافوق های خود از تمام پول و هزینه یک ماه را دریافت کنید .چرا که پس از انصراف شما عضو آن گروه نیستید و نمی توانید حقوق خود را دریافت نمایید .

7. نظر خانواده من در مورد انصراف من از کار چیست ؟

اگر شما تصمیم به انصراف از شغل فعلی خود دارید فراموش نکنید که باید با خانواده و اعضای خانواده تان این موضوع را درمیان بگذارید تا اینکه نظر آنها را از این تصمیم بدانید چرا که ممکن است آنها شما را در این تصمیم کمک و یاری رسانند .

باور داشته باشید که 50 درصد از موفقیت ما تنها به خودمان و 50 درصد دیگر با حمایت های افراد نزدیک به ما مانند دوستانمان و اعضای خانواده مان تامین می شوند.

بازدید : 175 بار
قبل انصراف از کار و استعفا دادن این 7 سوال را از خود بپرسید
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,480