نتایج یک تحقیق نشان می دهد دستمال های مرطوب خطر ابتلا به آلرژی های غذایی را در دوران کودکی افزایش می دهند .در این مطلب درباره فواید و مضرات استفاده از دستمال مرطوب برای کودک توضیحاتی ارائه می کنیم پس با ما همراه شوید.

فواید و مضرات استفاده از دستمال مرطوب برای کودکان

دستمال های مرطوب به دلیل کاربردی و در دسترس بودن ، همچنین به دلیل بوی خوب و لطافتی که دارند مورد علاقه بسیاری از افراد به خصوص خانم ها و مادران جوان هستند.اما نتایج یک تحقیق نشان می دهد دستمال های مرطوب خطر ابتلا به آلرژی های غذایی را در دوران کودکی افزایش می دهند .در این مطلب درباره فواید و مضرات استفاده از دستمال مرطوب برای کودک توضیحاتی ارائه می کنیم پس با ما همراه شوید.فواید و مضرات استفاده از دستمال مرطوب برای کودکان در ایرناکفواید و مضرات استفاده از دستمال مرطوب برای کودکان در ایرناک

مزایای دستمال های مرطوب

دستمال های مرطوب به دلیل کاربردی و در دسترس بودن ، همچنین به دلیل بوی خوب و لطافتی که دارند مورد علاقه بسیاری از افراد به خصوص خانم ها و مادران جوان هستند.

از نظر بسیاری از مصرف کنندگان ، دستمال های مرطوب اقتصادی و به صرفه هستند و کاربرد آنها در هر شرایطی ساده است.

تولیدکنندگان ادعا می کنند استفاده از این دستمال ها باعث می شود حین شستشو در مصرف آب به میزان سه برابر صرفه جویی شود و چهار تا هفت برابر کمتر آب را آلوده می کند.

البته فراموش نکنید که مصرف کنندگان نمی دانند چه مقدار آب برای تولید دستمال مرطوب استفاده می شود.

مضرات دستمال مرطوب برای کودکان

دستمال های مرطوب از طریق ایجاد رخنه در لایه حفاظتی طبیعی پوست که آن را در برابر مواد شیمیایی حساس می کند کودکان را در معرض واکنش های آلرژیک قرار می دهد .

به گفته متخصصان این موضوع به خصوص برای کودکانی که پیش زمینه ژنتیکی ابتلا به آلرژی های مرتبط با بیماری هایی همچون اگزما را دارند ، صحت دارد .این یافته ها توضیح می دهد چگونه آلرژی غذایی که واکنش های ایمنی شدید به مواد بی ضرر است ، شروع می شود و چرا نرخ آلرژی در کشورهایی همچون آمریکا طی 20 سال اخیر افزایش 20 درصدی پیدا کرده است .

آیا دستمال مرطوب آلرژی زا است؟

استفاده از دستمال مرطوب برای کودکان مضر است

متخصصان آمریکایی به انجام آزمایش هایی روی موش هایی پرداختند که به دلیل جهش ژنتیکی در معرض اگزما بودند و دریافتند بادام زمینی به تنهایی برای بروز آلرژی در دوران بعدی زندگی کافی نیست .

متخصصان در آزمایش های بیشتر نوعی صابون به کار رفته در دستمال های مرطوب را روی پوست موش ها قرار داده و سپس آنها را در معرض خوراکی ها و دیگر مواد آلرژی زا قرار دادند که مشاهده کردند در محل مورد نظر جوش های پوستی ظاهر می شود .پزشکان به والدین توصیه می کنند استفاده از دستمال مرطوب را برای کودکان خود محدود کنند .

آیا دستمال مرطوب آلرژی زا است؟

خطر استفاده از دستمال مرطوب کودک

دستمال مرطوب برای پاک کردن کودک مناسب نیست

آ‍ژانس ملی امنیت دارویی و محصولات بهداشتی فرانسه هشدار داد ، ماده شیمیایی فنوکسی اتانول موجود در دستمال های مرطوب ، در کودکان زیر سه سال خطر ایجاد مسمومیت را به همراه دارد.

محققان توصیه می کنند در تولید دستمال های مرطوب مخصوص پاک کردن کودک ، نباید از این ماده شیمیایی استفاده شود و باید میزان غلظت این ماده در سایر محصولات بهداشتی ویژه کودکان از یک درصد به 0.4 درصد کاهش یابد.

ماده فنوکسی اتانول قابلیت جذب بالایی دارد و از طریق پوست به بدن کودک نفوذ می کند.اگرچه مصرف کوتاه مدت آن عوارض قابل توجهی ندارد و باعث ایجاد حساسیت های پوستی نیز نمی شود ، اما مصرف مداوم آن باعث سوزش چشم ها می شود.

فواید و مضرات استفاده از دستمال مرطوب برای کودکان
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 7,270