بخش مراقبت از کودک و سلامت ایرناک تصمیم گرفته است که به شما درباره هفت نشانه مهم ضعف سلامتی در کودکان که نباید نادیده گرفته شود، بگوید.

7 نشانه نگران کننده در خطر بودن سلامتی کودک!

بیماری کودک یک تجربه دشوار برای هر والدینی است، اگر بتوانید علائم را در زمان درستی تشخیص دهید، میتوانید از بسیاری مشکلات پیشگیری کرد. بخش مراقبت از کودک و سلامت ایرناک تصمیم گرفته است که به شما درباره هفت نشانه مهم ضعف سلامتی در کودکان که نباید نادیده گرفته شود، بگوید.نشانه های در خطر بودن سلامتی کودک! + 7 علامت جدی در ایرناک نشانه های در خطر بودن سلامتی کودک! + 7 علامت جدی در ایرناک

1. رشد خال از نشانه های مهم ضعف سلامتی در کودک:

اگر یک نقطه یا لکه نامتقارن نامنظم در رنگ یا اندازه ( بیشتر از 6 میلی متر ) بر روی بدن ظاهر شود یا خال موجود شروع به رشد کند، این نشانه این است که کودک شما به پزشک نیاز دارد.

2. ریزش مو از نشانه های ضعف سلامتی در کودک:

ریزش مو، نشان دهنده یک مشکل پنهان در داخل بدن است، دلیل آن احتمالا کمبود ویتامین ها است، برای فهمیدن دلیل واقعی آن لازم است که به یک متخصص اطفال مراجعه کنید.

نکات سلامتی کودکان

نشانه های مهم ضعف سلامتی کودک

3. نوسانات حالت روحی و رفتاری از هشدارهای جدی درباره کودک:

کاهش ناگهانی اشتها، مشکلات خواب یا کاهش فعالیت و حرکت، از دلایل مهمی برای مراجعه به پزشک است.

4. کاهش شنوایی از هشدار های جدی درباره کودک:

اگر یک کودک به درخواست ها و صحبت های شما واکنش نشان نمیدهد و حتی وقتی نام او را صدا میزنید پاسخی نمیدهد، احتمالا مشکل شنوایی دارد و حتما باید با یک پزشک مورد بررسی قرار گیرد.

علائم خطرناک در کودکان

مشکل شنوایی در کودکان

5. افزایش اندازه سر از نشانه های بیماری در کودک:

نرم بودن سر نوزادان کاملا طبیعی است، و به مرور زمان و وقت مناسب سفت خواهد شد، اما چنانچه بخش سلامت ایرناک گفته بزرگتر شدن سر نباید نادیده گرفته شود و اگر این اتفاق بیافتد، میتواند نشانه ای از بیماری باشد.

6. تشنگی مدام از نشانه های مشکلات خطرناک در کودک:

درخواست های مکرر و ظاهرا بی دلیل برای نوشیدن ممکن است نشانه ای از برخی از مشکلات جدی باشد، در این موارد باید به پزشک مراجعه کنید.

نشانه ها و علائم بیماری در کودکان

نشانه های مهم ضعف سلامتی در کودکان که نباید نادیده گرفته شود

7. خروپف با صدای بلند:

خروپف آرام نشانه خطرناکی نیست، با این حال خروپف با صدای بلند نشان دهنده برخی از مشکلات تنفسی است، اگر این علائم را نادیده بگیرید بسیار خطرناک است زیرا ممکن است نشانه ای از عفونت باشد.

بازدید : 1,341 بار
نشانه های در خطر بودن سلامتی کودک! + 7 علامت جدی
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 7,580