در ادامه با نکات مهم مراقبت از کودکان خردسال در عید نوروز و مراقبت از کودکان خردسال سفر نوروزی و مراقبت از کودکان خردسال در  مهمانی و دید و بازدید و مراقبت از دندانهای کودکان خردسال با شما در ایرناک خواهیم بود.

نکات مهم مراقبت از کودکان خردسال در عید نوروز و سفر و دید و بازدید

در روزهای عید و سال نو که مدام در گردش و دید و بازدید هستیم نباید از کودکان خود غافل شوید زیرا کودکان قشر آسیب پذیری هستند که نیاز به مراقبت دارند . معمولا اتفاقات ناگواری که ممکن است در روزهای سال نو برای کودکان رخ می دهد نسبت به روزهای دیگر سال بیشتر است پس هرگز در این ایام از کودکان خود غافل نشوید و برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار این بخش از ایرناک را با دقت بیشتر مطالعه کنید.مراقبت از کودکان خردسال در عید نوروز + نکات سفر و مهمانی در ایرناکمراقبت از کودکان خردسال در عید نوروز + نکات سفر و مهمانی در ایرناک

هشدار های عیدانه برای کودکان

کودکان خردسال در عید نوروز باید ویژه مراقبت شوند

مراقب کودک در دیدوبازدید عید باشید

کودکان نسبت به بزرگسالان سیستم ایمنی ضعیف تری دارند بنابراین احتمال ابتلای کودک به بیماری های ویروسی مانند آنفلوانزا یا سرماخوردگی بیشتر است پس بهتر است در ایام نوروز اجازه ندهید افراد مختلف کودک را ببوسند زیرا میکروب های زیادی در دهان هر فرد وجود دارد که گرچه برای خود فرد خطرناک نیست اما برای کودک خطرناک است. همچنین شما نباید در این ایام با کودکان دست دهید زیرا از طریق دست دادن ممکن است میکروبهای موجود در دست خود را منتقل کنید و سبب بیماری او شوید.

بر روی تغذیه کودک نظارت کنید

در ایام عید مراقب غذا خوردن و پرخوری کودک خود باشید زیرا در این ایام با تغییر کردن عادات غذایی و موجود بودن تنقلات ، شکلات و شیرینی در خانه خود و اقوام کودک به خوردن این خوراکی ها وسوسه شده و ممکن است در خوردن زیاده روی نماید . زیاده روی در خوردن سبب ایجاد مشکلاتی مانند دل درد و بیماری در کودکان می شود.

در مسافرت نکات زیر را رعایت نمایید

اگر می خواهید در تعطیلات عید نوروز به مسافرت بروید باید ، اطلاعاتی را نسبت به مکانی که قرار است به آنجا روید کسب و نکات مهم ایمنی را رعایت کنید و به طور کلی برای هر نوع سفری باید با برنامه ریزی باشد.

قبل از سفر اگر کودک شما دارای بیماری خاصی است با پزشک او صحبت نمایید ودر صورت اجازه سفر توسط پزشک اطلاعاتی درباره مراکز درمانی مقصد به دست آورید.

اگر کودک شما دارویی مصرف می کند حتما آن دارو را به مقدار کافی تهیه نموده و همراه خود ببرید.

نام اصلی و نام تجاری دارو که کودک مصرف می کند را در جایی یادداشت کنید زیرا ممکن است دارویتان گم شود و مجبور به تهیه آن باشید.

اگر کودکی مبتلا به دیابت است و باید انسولین مصرف کند ، حفظ دمای دارو در طول مسیر سفر از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین دستگاه کنترل قند خون در منزل و در سفر باید به همراه والدین باشد و والدین بر روی مواد مصرفی این کودکان نظارت داشته باشند تا کودک بیش از حد از مواد خوراکی شیرین استفاده نکند.

اگر کودکتان بیمار است هیچگاه به مناطقی سفر نکنید که دسترسی به پزشک وجود ندارد بلکه به مکان هایی سفر کنید که فاصله زیادی از مراکز درمانی نداشته باشند تا در صورت لزوم بتوانید کودک را به آنجا منتقل کنید.

همراه داشتن دارو در سفر

جعبه کوچک کمک های اولیه به همراه داروهای اولیه و مهم را همراه خود ببرید.

اگر به مناطق گرم سفر می کنید دمای بدن بچه ها را کنترل کنند تا از گرمازدگی دور بمانند.

لباس و پوشاک کافی و مناسب با دمای هوا همراه خود ببرید.

برای نوزادانی که از شیر خشک استفاده می کنند آب کافی و شیشه شیر تمیز همراه داشته باشید.

در طول مسافرت بهداشت را رعایت کرده و دست ها را مرتب بشویید.

خانواده هایی که نوزاد زیر یک ماه دارند از سفر خودداری کنند ، چون یک ماه اول دوره ی حساسی است.

در طول سفر از بیرون غذا تهیه نکنید به خصوص اگر کودک شما بیماری دارد که باید رژیم خاصی را رعایت نماید.

غذاهای فاسدنشدنی به همراه خود ببرید.

در رستوران هایی غذا میل کنید که از بهداشت آن مطمئن باشید و از قبل غذای آن را امتحان نموده باشید.

در صورت استفاده از غذاهای آماده ، از غذاهایی که بسته بندی شده اند ، استفاده نمایید.

به نوع ماده خوراکی و تاریخ تولید و انقضای آن توجه نمایید.

نکاتی که در نوروز در خودرو باید رعایت کنید

اگر با خودرو شخصی در ایام نوروز به سفر و یا دید و بازدید می روید ، کودک را روی صندلی جلوی خودرو نگذارید.

اگر کودکتان کمتر از 10 سال دارد ، همیشه باید در صندلی عقب ماشین و در صندلی های مخصوص کودک بنشیند.

دقت کنید شیشه های خودرو پایین نباشد.

هنگام حرکت خودرو و در طول سفراجازه ندهید کودک بخورد زیرا خوردن و آشامیدن در هنگام حرکت و لغزش های خودرو خطر خوب بلعیده نشدن غذا و خفگی را افزایش می دهد پس حتما در زمان خوردن و نوشیدن خودرو را نگه دارید و مواد خوراکی را میل کنید.

مراقبت از کودکان در ماشین

در نوروز مراقبت های لازم را از دندان های کودک را انجام دهید

در ایام نوروز که کودکان از شیرینی و آجیل و انواع تنقلات استفاده می کنند ممکن است دچار پوسیدگی و مشکلات دندانی شوند بنابراین والدین باید مصرف این مواد غذایی را کنترل کرده و بچه ها را از شکستن پسته و بادام با دندان منع کنند و بچه ها را تشویق به مسواک زدن و مصرف مایعات بیشترکنند.

در توقف بین جاده ای رعایت نکات زیر سبب حفظ جان کودک می شود

اگر در جاده توقف کرده اید ، حواستان به محیط اطراف باشد زیرا احتمال خطر وجود دارد.

مراقب باشید گیاهان حساسیت زا و سمی و جانوران آسیب رسان به کودک آسیب نرسانند.

کودک شما آرام نخواهد نشست بنابراین دقت کنید هنگام دویدن به اطراف خطری مانند وجود چاله و شکاف در زمین او را تهدید نکند.

اگر در اطراف محلی که اتراق نموده اید ، رودخانه وجود دارد ، به کودکتان اجازه ندهید به داخل رودخانه رود زیرا عمق رودخانه و فشار آب را نمی توان پیش بینی نمود.

مراقبت از کودکان خردسال در عید نوروز + نکات سفر و مهمانی
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,270