کدام یک از والدین می ‎خواهند فرزندشان به عنوان یک فرد معمولی ، فقیر و بدون هدف بزرگ شود و زندگی کند ؟ بعید است که چنین پدر و مادری وجود داشته باشند و بنابراین چه چیزی لازم است تا کودک بتواند فردی با اعتماد به نفس ، باهوش و آزاد باشد؟

مهارت های مورد نیاز برای فرزند موفق در آینده

همه ما آرزو داریم تا فرزندانی موفق پروش دهیم و تمام تلاش خود را برای موفقیت آن ها انجام می‎ دهیم : بهترین اسباب بازی ها را برایشان می ‎خریم ، در اصرع وقت آن ها را به کلاس های مختلف برای کسب مهارت می ‎فرستیم و همچنین تمام تلاش خود را می ‎کنیم که در دانشگاه های معتبر تحصیل کنند.فرزند موفق | مهارت های مورد نیاز کودک برای موفقیت در آینده در ایرناک فرزند موفق | مهارت های مورد نیاز کودک برای موفقیت در آینده در ایرناک

کدام یک از والدین می ‎خواهند فرزندشان به عنوان یک فرد معمولی ، فقیر و بدون هدف بزرگ شود و زندگی کند ؟ بعید است که چنین پدر و مادری وجود داشته باشند و بنابراین چه چیزی لازم است تا کودک بتواند فردی با اعتماد به نفس ، باهوش و آزاد باشد ؟

مطالعات علمی زیادی در مورد موفقیت وجود دارد که تایید می ‎کنند توانایی های ذاتی ، هوش و وراثت نقش عمده ای در زندگی افراد ندارند . اقتصاددان جیمز هکمن این تئوری را تایید کرد؛ وی ثابت کرد که ضریب هوشی تاثیر کمی بر رفاه مالی دارد اما برعکس غیرت ، پشتکار و توانایی بسیار مهم است و با این وجود ، آموزش این ویژگی ها آنچنان مرسوم نیست. در این بخش از رازهای تربیت فرزند موفق در ایرناک ، به سه مهارت مهم که باید امروز در کودکانمان توسعه داده شوند تا فردا سبب موفقیتشان شوند ، پرداخته ایم.

موفقیت فرزند در زندگی

مهارت های مورد نیاز کودک برای موفق بودن

3 مورد از خصوصیات تضمین شده برای موفقیت فرزند شما در زندگی

1. توانایی برقراری ارتباط با دیگران :

دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیا و دانشگاه دوک یک مطالعه جالب انجام دادند ، آن ها زندگی حدود 700 کودک را ، از کودکان نو پا تا 25 ساله مورد بررسی قرار دادند تا ارتباط مهارت های اجتماعی آن ها را در کودکی و بزرگسالی دریابند.

معلوم شد بچه هایی که روابط اجتماعی بهتری داشتند بیشتر از هم سن و سالان دیگر خود که روابط اجتماعی ضعیف تری داشتند ، در زندگی به موفقیت می ‎رسند. بیشتر آن ها از کالج فارغ التحصیل شده بودند تا سن 25 سالگی کار خوبی داشتند و سابقه کیفری نداشتند. احتمالا دلیل این امر این است که کودکان اجتماعی تر می ‎توانند با آرامش راه برقراری ارتباط با دیگران را پیدا کنند ، از به وجود آمدن درگیری جلوگیری کنند و برای سایر افراد مفید باشند و به احساسات دیگران احترام بگذارند.

علاوه بر این ، توانایی برقراری ارتباط محدود به توانایی صحبت کردن نیست ، بلکه توانایی هم صحبتی و درک طرف مقابل نیز است . این نکته مهم است که به کودک یاد دهیم که به دیگران احترام بگذارد ، بتواند از موقعیت های ایجاد درگیری جلوگیری کند و خودخواه نباشد و این مهارت حتی در ماسه بازی هم برای کودک مهم است : کودکانی که مذاکره کردن را بلدند ، با دیگری درگیر نخواهند شد اما می ‎دانند که چگونه برای یک لذت مشترک با هم بازی کنند.

در مدرسه ، چنین کودکی رفتار بدی از خود بروز نمی ‎دهد و در برخورد با معلمان و هم سن و سالان خود با احترام رفتار می ‎کند و در صورت عدم موفقیت در هر موضوعی ، به راحتی از همکلاسی های خود کمک می ‎خواهد.

چیزی که در مورد بزرگسالان می ‎توانیم بگوییم این است که دارندگان مدارک علمی به دلیل انزوا ، عدم توانایی در برقراری ارتباط و کار در یک تیم ، اغلب نمی ‎توانند به موفقیت و درآمد خوبی دست پیدا کنند اما افراد اجتماعی ، اگرچه همیشه از نظر ضریب هوشی بالا متمایز نیستند ، موفقیت های زیادی کسب می ‎کنند و رهبر می ‎شوند.

یادآوری این نکته مهم است که موفقیت به هیچ وجه تنها با کار اندازه گیری نمی شود و موفقیت از عوامل بسیاری تشکیل شده است که اصلی ترین آن ها اغلب حمایت از عزیزان نامیده می ‎شود. هنگامی که فرد در زمینه کاری خود حرفه ای می ‎شود ، خود را موفق می ‎داند ، خانواده ای نیرومند تشکیل می ‎دهد و روابط خود را با دوستانی حفظ می ‎کند که شادی و پشتیبانی خود را در دوره های سخت به اشتراک می ‎گذارند. بدون داشتن مهارت های ارتباطی پیشرفته ، داشتن روابط نزدیک آسان نیست.

مهارت هایی برای موفقیت فرزندان

برقرار کردن ارتباط با دیگران توسط کودک

2. هدفمند بودن و داشتن هدف مشخص برای موفقیت فرزند در آینده :

روانشناس و نویسنده مشهور آمریکایی انجلا داکورد ، نویسنده کتاب "قدرت شخصیت" ، چگونگی رسیدن افراد موفق به موفقیتشان را اشتیاق و پشتکار در رابطه با اهداف بلند مدت دانست.

روانشناسان معتقدند که توانایی ها و استعداد های مادرزادی به هیچ وجه با دستاورد های واقعی در بزرگسالی ارتباط ندارند و موفقیت واقعی با عزم و پشتکار به دست می ‎آید. علاوه بر نتایج سال ها تحقیق ، نمونه های زیادی در زندگی وجود دارند که یک دهقان با سطح هوش متوسط اما هدفمندی بالا نتایج بهتری نسبت به یک فرد باهوش اما تنبل و بدون تلاش و پشتکارکسب کرده است.

راز موفقیت کودکان چیست؟

هدفمند بودن و داشتن هدف مشخص

3. تفکر خلاقانه از مهارت های کودک موفق در آینده :

آلبرت انیشتین گفت : "یک فرد موفق همیشه یک هنرمند شگفت انگیز از تصورات خودش است. تخیل بسیار مهم تر از دانش است ، زیرا دانش محدود است اما تخیل بی نهایت است."

این تفکر خلاقانه است که ما کمک می‎کند تا در بدترین شرایط ، بهترین راه را انتخاب کنیم و مشکلاتی که در زندگی برایمان پیش می ‎آید را حل کنیم و این در حال حاضر نیمی از موفقیت است.

هیچکس نمی ‎داند که در آینده چه اتفاقی قرار است بیفتد اما یک چیز واضح است که تفکر خلاقانه به فرزندان ما کمک می ‎کند تا به سرعت در بازار کار پیشرفت کنند ، به روز باشند و احتمالا کسب و کار خودشان را ایجاد کنند.

بازدید : 879 بار
فرزند موفق | مهارت های مورد نیاز کودک برای موفقیت در آینده
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 2,680