آواز خواندن پرندگان هنگام تخم گزاری را می توان یکی از زیباترین موسیقی ها و ویژگی ها در طبیعت دانست اما واقعا چرا پرندگان زمان زیادی را صرف تلاش برای آواز خواندن می کنند؟

آواز خواندن پرنده نر زیباتر است یا ماده؟

پرندگان را می توان جزء زیباترین دسته های خلقت در طبیعت معرفی کرد. این موجودات در نهایت استقلال تمام امور مربوط به زندگی را خودشان انجام می دهند ، ظاهر پرندگان تنها قسمت زیبای آن ها نیست و صدای آن ها نیز زیبا است.علت آواز خواندن پرندگان چیست؟ در ایرناکعلت آواز خواندن پرندگان چیست؟ در ایرناک

آواز خواندن پرندگان هنگام تخم گزاری را می توان یکی از زیباترین موسیقی ها و ویژگی ها در طبیعت دانست اما واقعا چرا پرندگان زمان زیادی را صرف تلاش برای آواز خواندن می کنند ؟

چرا پرندگان آواز می خوانند؟

آواز خواندن پرندگان

دلیل آواز خواندن پرندگان

چنانچه در بخش سرگرمی ایرناک گفته ایم دو هدف اصلی برای این کار وجود دارد ، اولین این که پرندگان برای نشان دادن قلمروی خود زیر آواز می زنند و با این کار به دیگران می گویند که این قسمت مربوط به من است و فقط خودم از آن مراقبت می کنم و هیچ نوع پرنده دیگری حق ورود به آن را ندارد و دومین دلیل آواز خواندن پرندگان این است که آن ها این کار را برای پیدا کردن و جذب جفت انجام می دهند.

پرندگان ماده اغلب شریک آینده خود را از روی ترکیب زیبایی ظاهر و همچنین آواز و صدا انتخاب می کنند و حتی پرندگان نر با صدای نه چندان زیبا در پیدا کردن جفت دچار مشکل می شوند.

راز خواندن پرنده

علت آواز خواندن پرندگان چیست؟

به عنوان یک قانون هر کدام از پرندگان قانون خاصی در آواز خواندن دارد و این اتفاق به آن ها اجازه می دهد که از طریق صدای خود شناخته شوند و حتی والدینشان آن ها را از یکدیگر شناسایی کنند.

پرندگان در زمان آشیانه کردن بیش از همیشه آواز می خوانند مثلا در فلوریدا پرندگان از ماه دی شروع به خواندن آواز می کنند و در پایان دوره آشیانه گزاری ، کم کم صدای آن ها کمتر می شود.

بسیاری از پرندگان در فصل بهار و پاییز مهاجرت می کنند و در طول سال در یک مکان نمی مانند و آن ها در طی این زمان ها سیگنال های ریزی را ارسال می کنند که به آن ها اجازه می دهند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

آواز خواندن پرنده

دلیل آواز خواندن پرندگان

در بسیاری از انواع پرندگان ، پرندگان نر آواز زیبایی دارند و در بعضی از آن ها ماده ها نیز آواز می خوانند. لذت تشخیص پرندگان از روی صدای آن ها کمتر از لذت تشخیص آن ها از روی ظاهرشان نیست.

در حقیقت شنوایی خوب اغلب به اندازه بینایی خوب قوی است و باعث درک بهتر محیط می شود ، پس از همین امروز هنگام طلوع خورشید یا غروب آفتاب به طبیعت بروید ، هدفون ها را از گوش خود در بیاورید و مطمئن باشید که از صدای جذاب پرندگان اطراف شگفت زده خواهید شد.

علت آواز خواندن پرندگان چیست؟
5.0
out of
5
(
3
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,680