برخی از چهره ها را در سینما ، تلویزیون ، روی استیج کنسرت و یا کرسی های سیاسی می بینید اما شاید دیدن یکباره انها در اتاق عمل یا مطبی که بدانجا مراجعه کردید تعجب آور باشد.

افراد مشهوری که پزشک هستند

برخی از چهره ها را در سینما تلویزیون روی استیج کنسرت و یا کرسی های سیاسی می بینید اما شاید دیدن یکباره انها در اتاق عمل یا مطبی که برای یک مشکل جسمی بدانجا مراجعه کردید تعجب آور باشد.بازیگران و چهره هایی که پزشک هستند + عکس در ایرناک بازیگران و چهره هایی که پزشک هستند + عکس در ایرناک

بله هستند کسانی که شما آنها را در عرصه دیگر بعنوان یک چهره می شناسید اما شغل دوم یا حتی شغل اول انها پزشکی است.این شخصیت ها رابیشتر بشناسید :

محمد اصفهانی

محمد اصفهانی در سال ۱۳۷۳ به عنوان اولین تجربه کاری خود تیتراژ سریال آوای فاخته با ترانه سرایی ساعد باقری و کارگردانی بهمن زرین پور را به عنوان اولین تیتراژ اجرا کرد.

دکتر محمد اصفهانی به عنوان بهترین خواننده پاپ دهه ۸۰ از سوی مجله ترانه ماه ، نشریه موسیقی پاپ ایران و به عنوان بهترین خواننده تیتراژ سال ۹۱ از طرف موسیقی ما به خاطر تیتراژ سریال یه تیکه زمین انتخاب شد او دکترای پزشکی از دانشگاه تهران دارد.

 بازیگران ،  خوانندگان و سیاستمدارانی که پزشک هستند

دکتر افشین یداللهی

افشین یداللهی در زمستان ۱۳۴۷ در اصفهان به دنیا آمده بود و بزرگ شده تهران است.

از حدود ۵ سالگی سرکلاس اول مدرسه تیزهوشان نشسته و در همان دوران با فردوسی و اشعارش آشنا شده و اولین شعرش را هم در ۱۵سالگی با مایه های عاشقانه سروده است : «سرودن شعر و ترانه ، حسی بود که ناگهان به سراغم آمد و فکر کردم می توانم آن را پرورش دهم.» افشین باهوش و درسخوان بعد از اخذ دپیلم دبیرستان البرز تهران در دانشگاه علوم پزشکی کرمان قبول می شود و تخصص اعصاب و روان (روانپزشکی) را نیز از دانشگاه شهید بهشتی تهران می گیرد و با وجود علاقه به شعر و موسیقی و ادبیات ، به رشته تحصیلی اش وفادار می ماند : «حرفه اصلی من پزشکی است و به طور معمول در مطب و بیمارستان به ویزیت بیماران مشغول هستم.» دکتر افشین یداللهی ـ در کنار روانپزشکی ـ از سال ۱۳۷۴ به صورت جدی و ژرف به وادی ترانه سرایی و سلوک در ناکجاآباد مضامین ناب و نایاب ، گام گذاشت.

گفتنی است ; افشین یداللهی بامداد چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ در مسیر بازگشت از هشتگرد به سمت تهران به دلیل برخورد شدید یک دستگاه کامیون با خودرویش ، به شدت مجروح شده و در بیمارستان امام جعفر صادق شهر هشتگرد درگذشت

بازیگران ،  خوانندگان و سیاستمدارانی که پزشک هستند

ایمان اشراقی

ایمان اشراقی را شاید خیلی ها به یاد داشته باشند ، همان پسر جوان سریال «خط قرمز» که عشق معروف شدن داشت و می خواست به خارج از کشور برود و برای رسیدن به آرزویش ، با دوستانش همراه شد تا از خانه فرار کند.

این پسر جوان ، درست در همان دوران که مشغول بازی در این سریال بود سخت درس می خواند و در نظر داشت دکتر شود ، آن هم دکتر پوست و مو.

هنوز چند سال از سریال «خط قرمز» نگذشته است که او در مطب خودش که در شمال شهر است برای بیمارانش نسخه می پیچد.

این روزها هم سرش خیلی شلوغ است تا آنجا که ما برای گپ و گفت با او مجبور شدیم به پدر آقای دکتر زنگ بزنیم و پدر ایمان هم گفت که سر فرزندش حسابی شلوغ است جالب است بدانید او چند کتاب روانه بازار کرده است و مؤلف هم هست.

امید روحانی

خیلی از بیمارانش زمانی که او را در اتاق عمل می بینند تعجب می کنند و با خودشان می گویند خودش است؟ نه ، اشتباه می کنم او نمی تواند پدر متعصب فیلم «دایره زنگی» باشد ، همانی که سر پسرش داد می کشید و نمی گذاشت دخترش تنهایی به کوه برود اما وقتی آنها دقیق تر می شوند باورشان می شود که کسی بالای سرشان ایستاده و از او می خواهد خودش را برای یک جراحی موفق آماده کند ، کسی نیست جز امید روحانی ، بازیگری خوش ذوق که سال ها پیش وارد عرصه بازیگری در صحنه تئاتر و سینما شد و به خوبی هم جای خود را در این حیطه باز کرد اما قبل از آنکه بازیگر شود یک پزشک شده بود و به عنوان متخصص بیهوشی در اتاق جراحی حضور داشت. امید روحانی از دانشگاه علوم پزشکی تهران مدرک طبابت عمومی خود را گرفته است و از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مدرک تخصصی بیهوشی را اخذ کرده است.

 بازیگران ،  خوانندگان و سیاستمدارانی که پزشک هستند

عاطفه میرسیدی

برخی از چهره ها را در سینما تلویزیون روی استیج کنسرت و یا کرسی های سیاسی می بینید اما شاید دیدن یکباره انها در اتاق عمل یا مطبی که برای یک مشکل جسمی بدانجا مراجعه کردید تعجب آور باشدخانم پزشک خبرنگاری که متولد بهمن ۴۶ و دارای دیپلم تجربی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است.خبرنگاری یا پزشکی که توصیه (مراقب سلامتیتون باشید) به برندی برای پایان گزارش هاش تبدیل شده است.عاطفه میرسیدی پزشکی عمومی خوانده و از سال ۷۷ در سن ۳۰ سالگی وارد سازمان صدا و سیما شده است(dot) نزدیک ۱۷ سال است که در صدا و سیما به صورت رسمی به عنوان خبرنگار حوزه سلامت در حال فعالیت است اما با تغییراتی که ایجاد شده دیگه کار خبری انجام نمی دهد و.موظف است که کار سوژه ای و مستندهای خبری تهیه کند.

علی اکبر ولایتی

علی اکبر ولایتی ، متولد شمیران ، سیاستمدار و پزشک متخصص اطفال.

وی در حال حاضر مشاور امور بین الملل مقام رهبری است.

دکترولایتی ۱۶ سال وزیر امور ‏خارجه جمهوری اسلامی ایران بوده است ، یعنی از سال ۱۹۸۱ تا سال ۱۹۹۷٫ به این ‏ترتیب وی طولانی ترین دوره تصدی وزارت امور خارجه را در تاریخ ایران داشته است.

وی ۴ ‏دوره وزیر امور خارجه بوده است که ۲ دوره را در دولت مهندس میرحسین موسوی و دو ‏دوره را در دولت آیت الله هاشمی رفسنجانی طی کرده است.‏ دکتر ولایتی در سال ۱۹۷۱ ، دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه تهران به پایان ‏رسانید و پس از آن به تحصیل طب اطفال در دانشکده پزشکی جان هاپکینز پرداخت و در ‏سال ۱۹۷۴ در این رشته فارغ التحصیل شد.

 بازیگران ،  خوانندگان و سیاستمدارانی که پزشک هستند

سید محمد رضا خاتمی

سید محمد رضا خاتمی ، متولد اردکان و برادر سید محمدخاتمی پنجمین ‏رئیس جمهور ایران.

او نخستین دبیرکل حزب مشارکت یکی از احزاب اصلاح طلب ایران ‏بوده است .

ایشان در انتخابات مجلس ششم با آرای بالا به عنوان نماینده مردم تهران ‏انتخاب شد.

دکتر خاتمی یک نفرولوژیست است.

بازیگران ،  خوانندگان و سیاستمدارانی که پزشک هستند

مصطفی معین

مصطفی معین متولد ۱۱ فروردین ۱۳۳۱ در نجف آباد ، فوق تخصص آلرژی از دانشگاه ‏علوم پزشکی تهران و متخصص بیماری های کودکان از دانشگاه شیراز.

کاندیدای نهمین ‏دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران پزشک و سیاست مدار ایرانی با سابقه ۱۰ ‏ساله وزارت علوم ۱۳۶۸-۱۳۷۲ و ۱۳۷۶-۱۳۸۲ که اولین دوره در دولت اول هاشمی و ‏دومین دوره در دولت خاتمی بوده است.‏

 بازیگران ،  خوانندگان و سیاستمدارانی که پزشک هستند

قاضی زاده هاشمی

یک پزشک که وزیر است البته او از مدت ها قبل سمت های مختلفی را در وزارت بهداشت تجربه کرده است.

سیدحسن قاضی زاده هاشمی (زاده ۱۳۳۸، شهرستان فریمان) متخصص چشم پزشکی و فوق تخصص جراحی قرنیه ، رئیس بیمارستان تخصصی چشم پزشکی نور ، رئیس بخش قرنیه بیمارستان فارابی ، رئیس دانشکده پزشکی و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد.

بازیگران ،  خوانندگان و سیاستمدارانی که پزشک هستند

وحیده دستجردی

او اولین پزشک زنی است که نه تنها در عرصه سیاست بوده بلکه توانسته است به مقام وزارت هم برسد.

او خاله محمد اصفهانی نیز می باشد.

او البته بیش از این پزشک زنی بود که عرصه های سیاسی مختلفی از جمله نمایندگی مجلس را تجربه کرده است.مرضیه وحید دستجردی در سال ۱۳۵۴ در ۱۶ سالگی تحصیلاتش را در رشته پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی

تهران آغاز کرد و در ۱۳۶۲ دکترای عمومی پزشکی را دریافت نمود.

در سال ۱۳۶۷ بورد تخصصی خود را در رشته جراحی زنان و زایمان از همین دانشگاه دریافت کرد ، سپس طرح خدمت خود را به مدت دوسال به عنوان متخصص زنان و زایمان در بیمارستان امیرالمؤمنین علی شهرستان گراش فارس گذراند.

بازیگران ،  خوانندگان و سیاستمدارانی که پزشک هستند

بازدید : 6,016 بار
بازیگران و چهره هایی که پزشک هستند + عکس
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,500
بستن