کیف، کفش و لباس چرمی از دیرباز بین ما ایرانی ها طرفدار داشته تا به امرزو، اما گاهی تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی برای افراد سخت میشود و نمیدانند پولی که پرداخت میکنند برای چرم طبیعی است یا مصنوعی.

چگونه چرم طبیعی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

کیف ، کفش و لباس چرمی از دیرباز بین ما ایرانی ها طرفدار داشته تا به امرزو ، اما گاهی تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی برای افراد سخت میشود و نمیدانند پولی که پرداخت میکنند برای چرم طبیعی است یا مصنوعی زیرا فروشندگان چرم مصنوعی را نیز به قیمت چرم طبیعی میفروشند. به همین منظور در این بخش از دنیای مد ایرناک ترفندهای تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی را به شما میگوییم.چگونه چرم طبیعی را از تقلبی تشخیص دهیم؟ + 7 ترفند در ایرناکچگونه چرم طبیعی را از تقلبی تشخیص دهیم؟ + 7 ترفند در ایرناک

ترفندهای تشخیص چرم طبیعی

ترفندهای تشخیص چرم طبیعی

1- چرم طبیعی نرم و دارای انعطاف است در حالی که چرم مصنوعی پلاستیکی و خشک تر است و شما با لمس کردن میتوانید چرم طبیعی را از مصنوعی تشخیص دهید.

2- چرم طبیعی شناسنامه دارد و شما میتوانید هنگام خرید شناسنامه آن را از فروشنده بخواهید در این صورت خیال تان راحت است که چرم طبیعی خریده اید.

تشخیص چرم مرغوب و تقلبی

تشخیص چرم مرغوب و تقلبی

3- چرم طبیعی طرح های غیر تکراری دارد و قابل دنبال کردن نیست ، اگر چرمی را مشاهده کردید که طرح های منظم و تکراری داشت مطمئن باشید که پرسی و مصنوعی است.

4- با بو کردن چرم میتوانید به طبیعی یا مصنوعی بودن آن پی ببرید ، چرم مصنوعی بوی پلاستیک میدهد.

تفاوت چرم اصل و مصنوعی

تفاوت چرم اصل و مصنوعی

5- پوشش پشت چرم را که نگاه کنید متوجه مصنوعی بودن آن میشوید زیرا پشت چرم های مصنوعی نخ های رشته ای و توری دارد در حالیکه پشت چرم های طبیعی پرزی است.

6- چرم طبیعی در برابر حرارت نیمسوز میشود بوی آن شبیه موی سوخته است اما چرم مصنوعی در برابر حرارت میسوزد و بوی پلاسیک میدهد.

چرم اصل چه ویژگی هایی دارد؟

چرم اصل چه ویژگی هایی دارد؟

7- وقتی روی چرم طبیعی کمی آب بریزید متوجه میشوید که در چند ثانیه آب را جذب میکند اما اگر چرم مصنوعی باشد آب روی آن میماند.

این مطلب مفید بود؟
چگونه چرم طبیعی را از تقلبی تشخیص دهیم؟ + 7 ترفند
5.0
out of
5
(
1
) votes
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,460