معمای امروزتان را حل نکرده اید؟ هنوز فرصت دارید که قایق ذهنتان را در رودخانه معمای ما روان کنید!

معما : معما | خانواده را از رودخانه رد کنید در ایرناکمعما | خانواده را از رودخانه رد کنید در ایرناک

یک پدرو مادر و دو فرزندشان می خواهند از رودخانه عبور کنند. قایقی کنار رودخانه هست که تنها می تواند وزن یک بزرگسال یا دو کودک را تحمل کند.

این خانواده چهارنفره چطور می توانند با کم ترین تعداد رفت و آمد با قایق ، همگی به آن سوی رودخانه برسند.

برای دیدن پاسخ کلیک کنید

معما | خانواده را از رودخانه رد کنید در ایرناک

پاسخ :

این خانواده می توانند با دست کم ۹ بار عبور از رودخانه همگی به آن طرف برسند. رسیدن به جواب این معما راه حل های مختلفی دارد که ما یکی از آنها را مرور می کنیم.

اگر یک بزرگسال بخواهد به آن سوی رودخانه برود ، باید دست کم یک کودک در آن طرف باشد که قایق را برگرداند (البته یک بزرگسال هم می تواند قایق را برگرداند ولی در عمل هیچ پیشرفتی حاصل نشده چون یک بزرگسال رفته و یکی برگشته است).

پس برای این که یک کودک در آن طرف داشته باشیم ، ابتدا باید هر دو کودک با قایق به آن سوی رودخانه بروند و بعد یکی از آنها به تنهایی بر گردد. در سومین حرکت قایق ، مادر خانواده به طرف دیگر می رود و در چهارمی کودکی که آن طرف بود قایق را بر می گرداند. تا اینجا مادر در آن سو است وبقیه اعضای خانواده هنوز در این سو.

در حرکت پنجم دوباره دو کودک به آن سو می روند و یکی از آنها باز هم قایق را برمی گرداند. تا اینجا تعداد عبور از عرض رودخانه رسید به شش بار.

در حرکت هفتم پدر با قایق به آن سو می رود و کودکی که آن طرف پیش مادر بود ، قایق را برمی گرداند. الان پدر و مادر هر دو به مقصد رسیده اند و دو کودک این طرف آب هستند. در واقع معما حل شده است. در آخرین و نهمین حرکت دو کودک هم با قایق به آن سو می روند و به جمع گرم خانواده می پیوندند!


bbc

معما | خانواده را از رودخانه رد کنید
4.5
out of
5
(
4
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,250