قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی ایرناک شما را با سخت ترین مقاصد کوهنوردی در جهان آشنا سازیم. همراه ما باشید.

خطرناک ترین کوه جهان برای کوهنوردی

هر یک از ما برای پرکردن اوقات فراقت خود ، قطعا تصمیم های مختلف و گوناگونی را می گیریم که این تصمیم ها می توانند مرتبط با موقعیت جغرافیایی که در آن زندگی می کنید و یا دلایل دیگری که برای هر یک از ما متفاوت باشد ، گرفته شوند. اما یکی از مقاصدی که اغلب ما در اوقات فراقت خود تصمیم به انجام آنها می گیریم ، کوهنوردی است.سخت ترین مسیرهای صعود کوهستانی جهان کدام است؟ + عکس در ایرناک سخت ترین مسیرهای صعود کوهستانی جهان کدام است؟ + عکس در ایرناک

اما طبیعتا هر یک از ما قادر به کوهنوردی از کوه های بزرگ و مرتفع نیستیم و تنها افراد آموزش دیده با استفاده از تجهیزات لازم می توانند در این زمینه اقدام کنند و با این حال توصیه می شود به هیچ وجه بدون آموزش های لازم اقدام به کوهنوردی نکنید چرا که یک اشتباه ممکن است منجر به آسیب های گوناگونی شود.

با این حال کوه های مختلفی در سرتاسر جهان وجود دارند که کوهنوردی و صعود از آنها کار هر کوهنوردی نیست و قطعا می تواند برای هر یک از ما کمی مشکل باشد. به همین دلیل قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی ایرناک شما را با سخت ترین مقاصد کوهنوردی در جهان آشنا سازیم. همراه ما باشید.

سخت ترین مقاصد کوهنوردی در جهان

1- کوه البروس

سخت ترین کوه های جهان

کوه البروس یک آتشفشان خاموش در کوه های قفقاز روسیه است و با توجه به موقعیت شمالی آن ، بسیار سرد است و با این حال باز هم صعود از این کوه کار آسانی نیست. ارتفاع این کوه 5642 متر می باشد که متاسفانه تعداد جان باختگان این کوه به دلیل سرما در شب هنگام بسیار زیاد است و باید مهارت های کافی در زمینه عبور از یخ را ارتقاع داده باشید.


2- کوه دنالی

سخت ترین مسیر صعود کوه های جهان

این کوه بلندترین قله در آمریکای شمالی و حتی یکی از قله های روی زمین است که سالانه تعداد زیادی کوهنورد از سرتاسر جهان به این منطقه مسافرت می کنند. این در حالی است که سالانه مرگ و میر زیادی در آن رخ می دهد و علت اصلی آن هم دمای بیش از حد سرد آن که گاها ممکن است به دمای منفی 59 درصد برسد که بی شک دمای بسیار سردی است و تمام کوهنوردان باید مهارت کافی را در این زمینه داشته باشند. ارتفاع این کوه بزرگ 6194 متر می باشد که در مقابل کوه های دیگر بسیار مرتفع می باشد.


3- کوه ملونگتسه

سخت ترین مسیرهای صعود کوهستانی جهان کدام است؟ + عکس در ایرناک

ملونگتسه در شمال مرز نپال و چین قرار دارد که در مقایسه با کوه های دیگر دست نیافتنی تر می باشد که در نگاه اول به این کوه شاید ارتفاع بیش از حد آنرا احساس نکنید. اما جالب است بدانید که ارتفاع این کوه 7181 متر می باشد که این بقدری مرتفع می باشد از ابرها نیز بالاتر می باشد و افراد کوهنوردی که از این کوه قصد صعود دارند ، باید مهارت های کافی را در زمینه کوهنوردی بر روی یخ را آموزش دیده باشند.


4- کوه ماکالو

سخت ترین کوه های جهان

ماکالو پنجمین قله مرتفع کره زمین است که تنها حدود 20 کیلومتر با کوه اورست فاصله دارد. این کوه در وسط مرز چین و نپال جای گرفته است که بی شک صعود از این کوه کار هر فردی نیست و افرادی که قصد کوهنوردی از این کوه را دارند ، برای امنیت جانی توسط هلی کوپتر در قسمت مناسبی رها می شوند تا آسیبی به آنها نرسد. ارتفاع این کوه مرتفع 8481 متر می باشد که بی شک صعود از این کوه نیاز به مهارت های کافی و بروزی است که امتحان کردن آن نیز کار پر ریسکی است!


5- کوه اورست

سخت ترین مسیر صعود کوه های جهان

کوه اورست ، بلندترین کوه کره زمین است که ارتفاع قله آن از سطح دریا 8848 متر می باشد و در تبت قرار گرفته است و سالانه تعداد زیادی از کوهنوردان برای کوهنوردی به این منطقه می روند. اما این کوه به دلیل ارتفاع بسیار زیادی که دارد ، هر کوهنوردی بدون هر گونه مهارت اولیه موفق به صعود از آن نخواهد بود و به همین دلیل توصیه می شود مهارت های کافی را برای صعود از این کوه را ببینید.

بازدید : 1,066 بار
سخت ترین مسیرهای صعود کوهستانی جهان کدام است؟ + عکس
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 11,790