در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی ایرناک قصد داریم شما را با برخی از قوانین رانندگی جالب و در عین حال شوکه کننده برخی کشورها آشنا سازیم که قبل از رانندگی در این کشورها باید آنها را مطالعه کنید. همراه ما باشید.

قوانین رانندگی در کشورهای مختلف

یکی از پرحاشیه ترین سوانحی که سالانه به میزان زیادی در سطح جهان رخ می دهد و منجر به کشته شدن تعداد زیادی از انسان ها می شود، تصادفات جاده ای می باشند که به میزان زیادی رخ می دهند و متاسفانه دلیل اصلی آن عدم رعایت قوانین رانندگی است که برخی از رانندگان به هیچ وجه به آنها اعتنایی نمی کنند و در نهایت به غیر از جان خود، جان انسان های دیگر را به خطر می اندازند.قوانین عجیب رانندگی در کشورهای مختلف در ایرناک قوانین عجیب رانندگی در کشورهای مختلف در ایرناک

این در حالی است که قوانین رانندگی، نتیجه تفکر چند ده متخصص و بررسی های شبانه روزی است که برخی از آنها در سطح جهان ثابت هستند و اگر می خواهید در کشورهای مختلف رانندگی کنید، حتما باید آنها را رعایت کنید. این گونه هیچ اتفاقی برای شما رخ نخواهد داد و طبیعتا می توانید با خیالی راحت رانندگی کنید و منجر به کشته شدن انسان ها نشوید.

اما کشورهای مختلف جهان علیرغم قانون های روتین و عادی که در تمام کشورها ثابت است، دارای قوانین دیگری نیز هستند که این قوانین می توانند کمی شوکه کننده باشند و قبل از رانندگی در این کشورها باید حتما آنها را مطالعه کنید تا با جریمه های سنگین و گران قیمت آنها روبرو نشوید.

به همین دلیل در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی ایرناک قصد داریم شما را با برخی از قوانین رانندگی جالب و در عین حال شوکه کننده برخی کشورها آشنا سازیم که قبل از رانندگی در این کشورها باید آنها را مطالعه کنید. همراه ما باشید.

1- قوانین عجیب رانندگی در تایلند

قوانین رانندگی در تایلند

رانندگی در تایلند بدون پوشیدن پیراهن برای آقایان، غیر قانونی است و جریمه عدم انجام این کار 16.21 دلار می باشد.

2- قوانین عجیب رانندگی در استرالیا

 قوانین رانندگی استرالیا

خارج کردن دست از پنجره اتومبیل توسط رانندگان غیر قانونی است مگر آنکه آنها بخواهند رانندگان دیگر را از چیزی مطلع کنند. جریمه انجام این کار حدودا 237.69 دلار است.

3- قوانین عجیب رانندگی در یونان

قوانین عجیب کشورها

سیگار کشیدن توسط رانندگان یونانی در هنگام رانندگی، غیر قانونی است چرا که ممکن است آنها تمرکز و تسلط کافی را از دست بدهند.

4- قوانین عجیب رانندگی در اسپانیا

قوانین رانندگی در اسپانیا

پوشیدن دمپایی لا انگشتی در حین رانندگی توسط رانندگان غیر قانونی است که در صورت انجام این کار رانندگان باید جریمه 225.51 دلاری را بپردازند.

5- قوانین عجیب رانندگی در فیلیپین

برطرف کردن ترافیک

اگر عدد آخر پلاک شما با عدد 1 یا 2 تمام می شود، نمی توانید در روز دوشنبه رانندگی کنید. روز سه شنبه 3 و 4، روز چهارشنبه 5 و 6، روز پنج شنبه 7 و 8 و در نهایت روز جمعه 9 و 0 باشد نمی توانید رانندگی کنید و رانندگی شما غیر قانونی خواهد بود که هدف از این اقدام کاهش ترافیک جاده ای می باشد.

6- قوانین عجیب رانندگی در قبرس

خوردن در زمان رانندگی

رانندگی در قبرس همراه با نوشیدن آب یا خوردن تنقلات غیر قانونی است و جریمه آن 95.86 دلار می باشد.

7- قوانین عجیب رانندگی در روسیه

قوانین رانندگی در روسیه

رانندگی با اتومبیل های کثیف و آلوده غیر قانونی است و به همین دلیل رانندگان روسی سعی می کنند تا اتومبیل خود را در فصل زمستان استفاده نکنند چرا که فورا آلوده می شوند.

8- قوانین عجیب رانندگی در آلمان

قوانین رانندگی آلمان

متوقف کردن خودرو در اتوبان های کشور آلمان غیرقانونی است و تنها در زمانی چنین چیزی ممکن پذیر است که بنزین یا سوخت اتومبیل تمام شده باشد و به دلیل عدم محدودیت سرعت در اتوبان های آلمان متوقف کردن خودرو می تواند خطرناک باشد.

9- قوانین عجیب رانندگی در ژاپن

قوانین جالب کشور ژاپن

یکی از مشکلاتی که اتومبیل ها می توانند در روزهای بارانی و همچنین برفی ایجاد کنند، وقتی از گودال های پر از آب حرکت می کنند، می توانند باعث خیس شدن عابرین شوند که برای حل این معضل آنها چنین اقدامی را غیرقانونی می دانند و به اصطلاح " muddy driving " معروف می باشد. جریمه انجام این کار 1550.63 دلار می باشد.

10- قوانین عجیب رانندگی در سوئد

در سوئد چخبر است؟

رانندگی بدون وجود چراغ جلو و عقب حتی در طول روز غیرقانونی است چرا که طول روز در این کشور کوتاه است و رانندگان باید با استفاده از این چراغ ها از وجود یکدیگر مطلع شوند.

11- قوانین عجیب رانندگی در لوکزامبورگ

رانندگی کردن در لوکزامبورگ

رانندگی با برف پاک کن خراب در این کشور ممنوع و غیر قانونی است.

12- قوانین عجیب رانندگی در بلغارستان

قانون های کشور بلغارستان

رانندگی در بلغارستان بدون حمل کپسول های آتش نشانی غیر قانونی است چرا که اول ایمنی اولویت دارد.

بازدید : 241 بار
قوانین عجیب رانندگی در کشورهای مختلف
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,640