او نخستین نهال را هنگامی که هشت سال داشت زیر نظر عمویش کاشت و هفت دهه از عمرش آن را پرورش داد تا اینکه بینایی خود را از دست داد و در برابر دشواری ها و کهولت سن از پا درآمد.

آشنایی با مرد درختی هند با کاشت 5 میلیون درخت

سکلانی آخرین نفس خود را در 18 ژانویه 2019 به پایان برد ، اما او در خاطره هموطنان خود به عنوان "مرد درختی باقی می ماند او 5 میلیون درخت کاشت و زمین های خشک را به جنگل تبدیل کرد."سکلانی" که داستان زندگی اش را در این بخش از سرگرمی ایرناک می خوانید در تمام عمرش به درختان علاقه داشت.مرد درختی هند با کاشت 5 میلیون درخت! + عکس در ایرناک مرد درختی هند با کاشت 5 میلیون درخت! + عکس در ایرناک

او نخستین نهال را هنگامی که هشت سال داشت زیر نظر عمویش کاشت و هفت دهه از عمرش آن را پرورش داد تا اینکه بینایی خود را از دست داد و در برابر دشواری ها و کهولت سن از پا درآمد.

با این حال ، در آن زمان ، تپه های خشک را در اطراف روستای زادگاهش به یک جنگل انبوه تبدیل کرد. "سکلانی" به عاشق درختان معروف است و اغلب آن ها را فرزندانش یا نزدیک ترین همراهان خود می خواند ، اما تعداد کمی از آن ها می دانند که او برای حفاظت از منابع طبیعی ، میلیون ها درخت را برای مقابله با فجایع زندگیش کاشته است.

داستان جالب مرد درختی

بستگان او به یاد دارند زمانی که برادر "سکلانی" ، یک رهبر کهنه کار کمونیست کشته شد مرد درختی ناپدید شد هر روز صبح به جنگل می رفت و کل روز را صرف کاشت درختان می کرد. سپس در سال 1958، همسر اولش فوت کرد و یک بار دیگر شروع به سپری کردن زمان بیشتری کرد ، کاشت درختان برای مقابله با این درد. به نظر می رسید که او زندگی خود را وقف کاشتن درختان جنگل به عنوان ستایش از برادر و همسر مرحومش کرده است.

"مرد درختی حدود 5 میلیون درخت کاشت ، از جمله ردودندرون ، گواوا و.... که همه ی آنها را فرزندان خود می نامید برای همین اهالی می گویند او 5 میلیون فرزند داشت . مردم روستای او و مناطق اطراف او را دوست داشتند ، اما همیشه این طور نبود. در ابتدا ، روستاییان با او مخالفت کردند و حتی او را کتک زدند ، چون او از زمین معمولی استفاده و تخطی کرده بود . اما هرگز تسلیم نشد. او به کاشت درختان ادامه داد و در نهایت دادگاه حکم داد که کاشت درختان جرم نیست.

داستان بسیار زیبا و جالب مرد درختی

مردی که 5 میلیون درخت کاشت

ساکلنی تا 10 سال پیش زمانی که بینایی خود را از دست داد ، جنگل را گسترش داد. در آن زمان او بیش از 5 میلیون درخت را در حدود 120 هکتار زمین کاشته بود. او شروع به کاشت نهال از کودکی کرد. سکلانی ، پسر درختی به اکسپرس هند گفت : " او روش قلمه زدن را از عمویش یاد گرفت و حدود ده سال پیش دید خود را از دست داد و مبتلا به بیماری به نام خونریزی چشم ناشی از گرد و غبار و گل کاشت نهال شد

او در سال 1986 به خاطر تلاش هایش برای حفظ محیط زیست جوایز متعددی دریافت کرد. ده سال پیش ، در حدود زمانی که بینایی خود را از دست داد ، پس از یک آتش سوزی بزرگ ، بسیاری از درختان محبوبش به خاکستر تبدیل شدو علی رغم تلاش های جامعه محلی برای مهار آتش ، بسیاری از جنگل مرد درختی تخریب شد. اگر چه به طور آشکار با این فاجعه دست و پنجه نرم می کردند ، سکلانی معتقد بود که وقتی باران می آید درختان دوباره رشد خواهند کرد.

سکلانی در سن 96 سالگی درگذشت ، اما روحش در جنگل زندگی می کند او بیشتر عمرش را وقف درخت کاری کرده بود. پسرش به خاطر می آورد : " او اغلب می گفت که نه فقط 9 بلکه 50بچه دارد و اکنون در جنگل به دنبال او می گردم." ساکلنی ، به تنهایی یک جنگل 550 هکتاری را کاشت ، می تواند با مردان درختی دیگر در هند نیز قابل قیاس باشد. او همچنین ما را به یاد چندین مرد درختی دیگر برزیلی و بنگلادشی می اندازد

بازدید : 2,837 بار
مرد درختی هند با کاشت 5 میلیون درخت! + عکس
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,180