افراد معمولا عادت دارند از خود تواضع نشان دهند و وقتی از هوش و نبوغشان تعریف می شود، در مقام انکار بر می آیند و ابدا خود را فردی باهوش مطرح نمی کنند.

خصوصیت افراد بسیار باهوش

اگر تمایل دارید که بدانید آیا واقعا از اطرافیانتان باهوش تر هستید یا صرفا با تعارفات عادی و روزمره روبرو شده اید نکات زیر را که مشخصه چنین افرادی است از نظر بگذرانید.ویژگی افراد باهوش چیست؟ در ایرناک ویژگی افراد باهوش چیست؟ در ایرناک

کمتر حواسشان پرت می شود : طبق پژوهشی که در سال ۲۰۱۳ میلادی انجام گرفت افرادی که نسبت به تغییرات محیطی بی تفاوتند و در عوض راحت تر روی کارشان تمرکز می کنند معمولا در تست های آی کیو امتیاز بیشتری را کسب می کنند.

شب بیدارند : افراد باهوش معمولا بیشتر تمایل دارند که شب ها چه در طول هفته و چه تعطیلات پایانی آن بیدار بمانند.

انعطاف پذیری بیشتر دارند : این افراد معمولا خود را با شرایط مختلف وفق می دهند و پیچیدگی ها و محدودیت ها تاثیری در فعالیت هایشان ندارد.

به خوبی از آنچه نمی دانند آگاهند : باهوش ها عموما بدون هیچ گونه ترسی دانش پایین خود در رابطه با یک موضوع خاص را مطر ح می کنند و هیچ ابایی از این بابت ندارند.

افراد باهوش خصوصیات خاص

ویژگی افراد باهوش چیست؟

کنجکاوی سیری ناپذیری دارند : در اینبار همان بس که به جمله ای ناب از آلبرت اینشتین اشاره کنیم که می گفت : من نبوغی ندارم و تنها آدمی کنجکاو هستم.

ذهنی باز دارند : افراد باهوش درهای ذهنشان را به روی ایده های جدید نمی بندند و همواره آمادگی آن را دارند تا نظرات متفاوت را بپذیرند.

تنهایی را ترجیح می دهند : این افراد معمولا در مقایسه با هم سالان خود تمایل کمتری به روابط اجتماعی دارند.

کنترل بالایی روی خود دارند : افراد باهوش معمولا قبل از شروع به هر کاری برنامه ریزی می کنند ، اهدافشان را روشن می نمایند و استراتژی های جایگزین برای دستیابی به آن هدف ها را مشخص می کنند. در تستی از گروهی داوطلب خواسته شد که بین یک پاداش کوچک اما فوری و پاداشی بزرگ اما با تاخیر زمانی گزینه دلخواهشان را انتخاب کنند و در ادامه مشخص گردید افرادی که گزینه دوم (یعنی پاداش بزرگ با تاخیر زمانی) را برگزیده اند و به نوعی روی خود کنترل دارند امتیازهای بیشتری را در تست های هوش دریافت کرده اند.

شوخ طبع هستند : طبق پژوهشی ، کمیدین های حرفه ای نمره های بالاتری را در تست های هوش کلامی به خود اختصاص می دهند.

نسبت به حال اطرافیان حساس هستند : افراد باهوش میتوانند افکار و احساسات اطرافیان خود را حس کنند و طبق برخی پژوهش ها احساس همدردی ، حساسیت داشتن نسبت به نیاز و احساسات دیگران و بی تفاوت نبودن به این نیازها از جمله اصلی ترین مشخصه های هوش حسی است.

افراد باهوش این ویژگی ها را دارند

خصوصیت افراد بسیار باهوش

می توانند مفاهیم نامرتبط را به هم ارتباط دهند : طبق برخی تحقیقات افراد باهوش می توانند الگوهایی را ببینند که دیگران از مشاهده شان عاجزند و علت هم این است که چنین افرادی قادرند موضوعات به ظاهر نامرتبط را به هم ربط دهند.

کارهایشان را به تعویق می اندازند : افراد باهوش عموما کارهای روزمره شان را به تعویق می اندازند تا روی موضوعات مهم تری تمرکز کنند و این به تعویق انداختن امور یکی از کلیدهای نوآوری است که استیو جابز نیز به شکلی نظام مند از آن بهره می جست.

زیاد در مورد پرسش های مهم فکر می کنند : افراد باهوش آنطور که تحقیقات نشان می دهند زیاد در مورد عالم هستی و معنای زندگی می اندیشند و عموما به دنبال اهداف و فلسفه وجودی هرچیزند.

بازدید : 5,301 بار
ویژگی افراد باهوش چیست؟
4.0
out of
5
(
3
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,600