اما آیا حیوانات حس ششم هم دارند ؟ یعنی می توانند از آینده به ما خبر دهند ؟ شاید این موضوع برایتان عجیب باشد اما مطالعاتی نشان می دهد که این امکان وجود دارد.

راز پیشگویی و پیش بینی حیوانات در مورد زلزله و بلایای طبیعی

آیا تا به حال شنیده اید که سگ ها می توانند پیشگویی کنند ؟ در مورد فیل ها چطور؟ یا مثلا به گوشتان خورده که سگ ها می توانند با بو کشیدن ، چیزهای زیادی را به ما بگویند؟ شاید همه این موارد حقیقت نداشته باشد و اگرچه که بسیاری از حیوانات احساساتی قوی تر از انسان ها دارند.راز پیشگویی و پیش بینی حیوانات در مورد زلزله و بلایای طبیعی در ایرناک راز پیشگویی و پیش بینی حیوانات در مورد زلزله و بلایای طبیعی در ایرناک

در حقیقت بعضی از حیوانات احساسات بیش از حد قوی دارند مثلا اختاپوس بینایی فوق العاده ای دارد. گربه ماهی نیز می تواند 175000 طعم مختلف را بچشد. فیل ها نیز سنسور بویایی حدود 2000 بو دارند. زنبورها می توانند مغناطیس زمین را بیش تر از ما احساس کنند.

حیوانات زلزله را میفهمند

حیوانات و پیش بینی زلزله

نتایج مطالعاتی در مورد پیشگویی و پیش بینی حیوانات

اما آیا حیوانات حس ششم هم دارند ؟ یعنی می توانند از آینده به ما خبر دهند ؟ شاید این موضوع برایتان عجیب باشد اما مطالعاتی نشان می دهد که این امکان وجود دارد.

هزار سال پیش یک زلزله بزرگ در یونان اتفاق افتاد و ساختمان ها به طور کامل تخریب شدند و بسیاری از افراد مجروح شدند. این اتفاق تیتر خبری اول بود اما چیزی که جالب بود این بود که حیوانات چند روز قبل این موضوع را فهمیده بودند. مارها ، موش ها و راسو ها همگی به یک منطقه پناه برده بودند.

در سال 1975، مسئولین چین به مردم دستور دادند که شهرهای خود را خالی کنند چون که می دانستند بلایی در راه است. آن ها این موضوع را از روی رفتار عجیب و غریب حیوانات فهمیده بودند و تنها چند روز بعد یک زلزله 7.3 ریشتری اتفاق افتاد و حدودا 150000 نفر از این زلزله آسیب دیدند.

حس حیوانات در زلزله

پیشگویی حیوانات و زلزله

پیشگویی حیوانات به زلزله محدود نیست

حیوانات در پیشگویی زلزله بسیار ماهر هستند اما موضوع فقط در مورد زلزه نیست و چنانچه در بخش جالب ترین ها در ایرناک می خوانید حیوانات در سال 2004 در سری لانکا رفتار های عجیبی از خود نشان دادند. فیل ها به مناطق مرتفع فرار کردند و سگ ها بیرون از خانه نمی رفتند ، فلامینگو ها به سمت آبشار ها رفتند ، حیوانات باغ وحش پناهگاه خود را ترک نمی کردند. چند روز بعد در ساحل این کشور سونامی بسیار عجیبی اتفاق افتاد.

اما حیوانات فقط بلایا را تشخیص نمی دهند ، آن ها قادرند که تغییرات کوچک در آب و هوا را نیز قبل از اتفاق افتادن بفهمند. زنبورها دقیقا قبل باران به پناهگاه خود می روند و کشاورزان این موضوع را دریافته اند زمانی که زنبورها از لانه خود بیرون نمی آیند ، یعنی اینکه طوفان و باران شدیدی در راه است. گربه ها ، سگ ها ، لاک پشت ها و پرندگان همچنین می توانند وجود طوفان را تشخیص دهند.

 پیش بینی زلزله حیوانات

حیوانات و زلزله

اثبات پیشگویی حیوانات

متخصصان نیز بعد از این اتفاقات دست به انجام تحقیقاتی زدند و این موضوع را اثبات کردند که حیوانات توانایی پیشگویی دارند. آن ها باران را از طریق حس شدید بویایی خود متوجه می شوند ، زلزله نیز از طریق توانایی شنیداری آن ها و شنیدن اتفاقات درون زمین است و آن ها همچنین هواشناسان بسیار خوبی نیز می باشند.

به راحتی ما را از وجود طوفان با خبر می کنند.پیشگویی حیوانات به طور قطع همیشه درست است و می توان این موضوع را با کمی توجه به حیوانات اطراف فهمید و البته زنبورها و سنجاب ها در پیشگویی وضعیت آب و هوایی و طوفان ها مهارت بیشتری نسبت به بقیه حیوانات دارند که نباید آن را نادیده گرفت.

بازدید : 923 بار
راز پیشگویی و پیش بینی حیوانات در مورد زلزله و بلایای طبیعی
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 2,710