جغد ها هم مانند سایر پرندگان بر خلاف پستانداران گوش خارجی ندارند و در واقع گوش پرندگان دو سوراخ نسبتا بزرگ روی جمجمه آنهاست.

آیا می دانستید می توانید کره چشم جغد را از طریق گوش هایش ببینید؟ در واقع می توانید داخل سر جغد را از طریق گوش هایش ببینید. جغد ها هم مثل سایر پرندگان بر خلاف پستانداران گوش خارجی ندارند.آیا می دانستید چشم جغد از داخل گوشش دیده می شود؟ + تصاویر در ایرناکآیا می دانستید چشم جغد از داخل گوشش دیده می شود؟ + تصاویر در ایرناک

در واقع گوش پرندگان دو سوراخ نسبتا بزرگ روی جمجمه آنهاست. این سوراخ با پر پوشیده شده ، اما اگر پر ها را کنار بزنید می توانید کره چشم جغد را از داخل ببینید! البته بیشتر پرندگان کوچکتر از آن هستند که بتوان این را دید ، اما جغد جیغ اره ای شمالی حفره های گوش بسیار بزرگی دارد. این حفره ها به ما این فرصت نادر را می دهند که داخل جمجمه یک حیوان زنده را نگاه کنیم و ببینیم دقیقا چه خبر است.

نکته جالب درباره جغد جیغ اره ای شمالی این است که آن ها بسیار کوچک هستند ، به این معنا که چشمهایشان حدود ۵ درصد از کل بدنشان است. آن ها تنها حدود ۱۷ ساتنیمتر رشد می کنند و حدود ۶۰ گرم وزن دارند. گوش های بسیار بزرگ به آن ها کمک می کند طعمه را به راحتی در شب پیدا کنند. گوش های بزرگ به آن ها اجازه می دهد طعمه را در تاریکی ردیابی کنند و با استفاده از صدا ها همیشه بدانند شما کجا هستید حتی اگر نتوانند شما را ببینند.

در ادامه با ما همراه باشید تا تصویری از چشم جغد از داخل گوشش را مشاهده نمایید.

آیا می دانستید چشم جغد از داخل گوشش دیده می شود؟+تصاویر

آیا می دانستید چشم جغد از داخل گوشش دیده می شود؟+تصاویر

آیا می دانستید چشم جغد از داخل گوشش دیده می شود؟+تصاویر

آیا می دانستید چشم جغد از داخل گوشش دیده می شود؟ + تصاویر
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 7,110