چمن مصنوعی در واقع همان محصول پادری چمن مانندی که دارای ظاهر و ماهیت خشن تری است. با تغییر رنگ کاملاً شبیه به چمن‌های طبیعی lمی‌شود که دارای مزایای زیادی است.

مزایا ، راهنمای خرید و کاربرد چمن مصنوعی

چمن مصنوعی در واقع همان محصول پادری چمن مانندی که دارای ظاهر و ماهیت خشن تری است. با تغییر رنگ کاملاً شبیه به چمن‌های طبیعی lمی‌شود که دارای مزایای زیادی است. این چمن متراکم تر، مقاوم تر و نیازمند نگهداری بسیار کمتری است و مشکل رشد تخم چمن در زمین‌های غیر حاصلخیز را نیز حل کرده‌است. چمن مصنوعی در مناطقی به کار می‌رود که امکانات لازم برای رشد چمن‌های طبیعی فراهم نیست یا این که نگهداری آن به نحو مطلوب، غیرممکن یا مشکل باشد. این نوع کفپوش‌ها عمدتاً در استادیوم‌های ورزشی به کار می‌روند.چمن مصنوعی | مزایا و کاربرد چمن مصنوعی در ایرناک چمن مصنوعی | مزایا و کاربرد چمن مصنوعی در ایرناک

چمن مصنوعی خانگی

چمن مصنوعی خانگی

مزایای چمن مصنوعی

1 - نیاز نداشتن به آبیاری: چمن طبیعی به آبیاری منظم در صبح زود و اواخر شب نیاز دارد، اما چمن مصنوعی فقط زمانی نیاز به آب پیدا میکند که وقت آن رسیده باشد که آن را تمیز کنید.

2 - امن بودن برای کودکان: از آنجایی که چمن مصنوعی به قاتلان علف های هرز، کود، سموم دفع آفات و یا بسیاری از مواد شیمیایی دیگر نیاز ندارد، برای کودکان کاملا ایمن می باشد و به همین دلیل استفاده از چمن مصنوعی در اتاق بازی کودکان و همچنین فضاهای عمومی رایج شده است.

3 - بدون نیاز به برش چمن:به دلیل رشد چمن طبیعی باید برای کوتاه ماندن، آن را برش زد که این یعنی اتلاف وقت و زمان، اما چمن مصنوعی هرگز رشد نخواهد کرد و نیاز به برش و کوتاه کردن آن نیست.

4 - مناسب برای نگهداری حیوانات: چمن مصنوعی برای نگهداری از سگ ها و سایر حیوانات مناسب است زیرا سگ ها گاهی چمن طبیعی را میخورند و حفره هایی در خاک ایجاد کرده و خاک و گل را به خانه می اورند. اماچمن مصنوعی به راحتی با جارو برقی و مواد شوینده خفیف و آب قابل شستشو است.

5 - سبز بودن در تمام سال: چمن مصنوعی قادر به تحمل تمام شرایط آب و هوایی، گرم یا سرد می باشد.

و در تمام طول سال سبز باقی می ماند و ظاهرشان درست مانند چمن طبیعی است.

6 - طول عمر: وقتی که چمن مصنوعی شما با موفقیت نصب شده است، می توانید تعمیر و نگهداری خسته کننده را فراموش کنید. چمن مصنوعی سال ها در برابر سایش و پاره شدن مقاومت میکند. مواد استفاده شده در ساخت آن با مقاومت در برابر تردد و تغییرات آب و هوایی و انواع اقلیمی ساخته شده است.

چمن مصنوعی در برابر اشعه ماورا بنفش رنگ خود را از دست نمی دهد و این یعنی برای فضاهای باز که در معرض تابش نور خورشید قرار دارند بسیار مناسب است.

7 - نبود علف های هرز: یکی از بزرگترین مشکلات چمن های طبیعی وجود انواع بسیاری علف هرز می باشد که به یک چمن می خزند و کنترل این علف های هرز به تنهایی کاری است که نیاز به زمان و پول زیاد دارد و استفاده از چمن مصنوعی موجب صرفه جویی در زمان و هزینه های نگهداری از چمن طبیعی می شود.

کاربردهای چمن مصنوعی

امروزه استفاده از چمن مصنوعی در حوزه های ورزشی و مسکونی و شهری بسیار گسترش یافته است.

در حوزه ورزشی برای ورزشگاه ها و زمین های بازی فوتبال، فوتسال، گلف و ... شایع شده است و در حوزه مسکونی برای تراس و اتاق ، پادری،روف گاردن، زیر حیوانات خانگی،حیاط، دور استخرو ... استفاده می شود.

چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی

چمن مصنوعی میتواند یه منطقه مخصوص برای حیوانات خانگی شما باشد تا زندگی آن ها را لذت بخش تر کند که نظافت آن بسیار آسان است. چمن مصنوعی برای نگهداری از حیوانات خانگی در حیاط، بالکن، دامپزشکی ها و پارک های سگ استفاده میشود.

قیمت چمن مصنوعی

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی برای زمین های بازی کودکان

استفاده از چمن مصنوعی در اتاق بازی کودکان یا در مجموعه بازی و مهد ها باعث ایمنی کودکان می شود، زیرا نرمی چمن مصنوعی باعث گرفتن شدت ضربه در هنگام سقوط و افتادن به روی زمین میشود. همچنین باعث بوجود آمدن فضایی مفرح و شاد برای کودکان میشود.

چمن مصنوعی در زمین گلف

هزینه نگهداری چمن طبیعی در زمین های گلف بسیار زیاد است و جایگزین کردن آن با چمن های مصنوعی باعث صرفه جویی درمصرف آب، وقت و هزینه و نیروی انسانی میشود.

چمن مصنوعی در ورزش

چمن مصنوعی در زمین های ورزشی بسیار محبوب شده است و برای پاسخگویی به خواسته های بالای هر تیم ورزشی طراحی شده است. چمن مصنوعی ورزشی برای محافظت از بازیکن و دارای انعطاف پذیری و زیبایی است که بسیار ارزانتر از چمن طبیعی است و در عرصه ورزش بسیار مشابه چمن طبیعی می باشد.

چمن مصنوعی برای مصارف خانگی و مسکونی

روند رشد استفاده از چمن مصنوعی در منازل و فضاهای مسکونی بسیار سریع است.چمن مصنوعی می تواند مسیرهایی را به خانه و باغ شما ایجاد کند و یا برای ایجاد یک پیاده روی کوچک استفاده شود.

چمن مصنوعی در حیاط، تراس منازل، زیر حیوانات خانگی، دور استخر، روف گاردن، اتاق بازی کودکان و ... استفاده می شود.

تمییز کردن آن بسیار راحت است و بافت طبیعی خود را با نگهداری حداقل، حفظ می کند.

چمن مصنوعی در هتل ها، رستوران ها، باغ تالارها،کافه ها،مهدها،ومدارس هم استفاده میشود.

خرید چمن مصنوعی

چمن مصنوعی دارای تنوع رنگ، تراکم و ارتفاع های مختلفی است . که موجب شده برای هر سلیقه و کاربرد چمن مناسب را استفاده کرد.

بازدید : 1,352 بار
چمن مصنوعی | مزایا و کاربرد چمن مصنوعی
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,400