اگر تعداد شرکت کننده های ویمبلدون چهار برابر شود دردسر فدرر برای قهرمانی چقدر بیشتر می شود؟

معما :

تعداد شرکت کنندگان در بخش انفرادی مسابقات تنیس ویمبلدون ۱۲۸ نفر است. این رقابت ها حذفی است یعنی هر کس ببازد ، حذف می شود. در هر مرحله نیمی از شرکت کنندگان که بازی هایشان را برده اند به مرحله بعد می روند و بقیه از دور خارج می شوند.معما | چند مسابقه باید برگزار شود؟ در ایرناکمعما | چند مسابقه باید برگزار شود؟ در ایرناک

با این توضیحات اگر تعداد شرکت کنندگان را چهار برابر کنند و به ۵۱۲ نفر افزایش دهند ، چند مسابقه در کل رقابت ها باید انجام شود تا قهرمان معلوم شود؟

برای دیدن پاسخ کلیک کنید

معما | چند مسابقه باید برگزار شود؟ در ایرناک

پاسخ :

۵۱۱ مسابقه.

این رقابت ها حذفی است و کسی در آن قهرمان می شود که هیچ باختی نداشته باشد. بقیه بازیکنان همه یک بار - و فقط یک بار - می بازند.

بنا بر این هر شرکت کننده ای غیر از قهرمان باید یک بار ببازد و برای هر باخت باید یک مسابقه برگزار شود. به این ترتیب با ۵۱۲ شرکت کننده ۵۱۱ مسابقه برای تعیین قهرمان برگزار می شود.

اگر هنوز برایتان روشن نیست این طور حساب کنید :

اگر ۵۱۲ شرکت کننده داشته باشیم در مرحله اول نصف این تعداد یعنی ۲۵۶ مسابقه خواهیم داشت. بعد در هر مرحله تعداد مسابقات نصف می شود. مجموع تعداد مسابقات را می توان این طور حساب کرد :

۵۱۱=۱+۲+۴+۸+۱۶+۳۲+۶۴+۱۲۸+۲۵۶


bbc

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%
معما | چند مسابقه باید برگزار شود؟
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,490