در صورتی که شیشه اتومبیلتان دارای خط و خش ناشی از رد برف پاک کن باشد دچار خطای دید شده یا چشمتان خیلی زود دچار خستگی میشود. با آموزش نحوه رفع خط و خش ناشی از رد برف پاک کن با ایرناک همراه باشید.

نحوه رفع خط و خش ناشی از رد برف پاک کن

احتمالا برای شما نیز اتفاق افتاده که در هنگام شب به خصوص زمانی که اتومبیل روبرو از نور بالا استفاده میکند در صورتی که شیشه اتومبیلتان دارای خط و خش ناشی از رد برف پاک کن باشد دچار خطای دید شده یا چشمتان خیلی زود دچار خستگی میشود یا در هنگام روز شکست نور خورشید در اثر این خط و خش ها باعث آزارتان شده باشد.نحوه رفع خط و خش ناشی از رد برف پاک کن در ایرناک نحوه رفع خط و خش ناشی از رد برف پاک کن در ایرناک

نیازی نیست شیشه خود را تعویض کنید و علاوه بر متحمل شدن هزینه بسیار بالا ریسک غیر فابریک شدن شیشه را به جان بخرید.

پاک کردن خط و خش ناشی از برف پاک کن

پاک کردن خط و خش ناشی از برف پاک کن

در ادامه با آموزش خانگی رهایی از این مشکل و نحوه رفع خط و خش ناشی از رد برف پاک کن با ایرناک همراه باشید.

وسایل مورد نیاز
  • پولیش و جلا دهنده ی خودرو (حتما حاوی اکسید سریم باشد)
  • آب
  • مایع شیشه پاک کن
  • یک تکه پارچه ی نخی و نرم

تمیز کردن خط و خش ناشی از برف پاک کن

تمیز کردن خط و خش ناشی از برف پاک کن

مرحله ی اول

با استفاده از آب ( به تنهایی بدون مواد اضافی) سطح شیشه را به خوبی تمیز کنید به طوری که هیچ گونه گرد و خاک و کثیفی روی آن باقی نماند. فشار دست شما در هنگام شستن شیشه به گونه ای باشد که به خط و خش شیشه اضافه نکند. سعی کنید با حرکت آرام دست و با یک فشار ملایم کل شیشه را به خوبی تمیز و آبکشی کنید.

مرحله ی دوم

در این قسمت بایستی به عمق خش موجود روی شیشه پی ببرید. برای این کار کافیست ناخن خود را به دفعات روی سائیدگی به صورت عمود بر آن بکشید. اگر ناخن دست شما در قسمت سائیدگی گیر کرد یعنی عمق آن زیاد نیست و میتوانید به مرحله ی بعد بروید. اما اگر ناخن دست شما به خش گیر کرد، آن سائیدگی قوی یا حتی ترک است که بایستی توسط فرد متخصص و با تجربه تعمیر یا تعویض شود.

مرحله ی سوم

مقداری از پولیش را توسط دستکش بر روی دست خود قرار دهید و به آرامی به قسمت سائیده شده بمالید. ماده ی پولیش بایستی تمام برامدگی ها و ترک ها و سائیدگی ها را در بر بگیرد. توجه داشته باشید که ماده ی پولیش خریداری شده توسط شما بایستی حتماً محتوی اکسید سریوم باشد. اکسید سریوم ماده ایست که در صنعت برای آب بندی قطعات استفاده میشود. برای اطلاع از این موضوع می توانید مواد تشکیل دهنده ی بر روی جعبه ی پولیش را بخوانید.

مرحله ی چهارم

مقدار کمی آب به صورت اسپری به قسمت پولیش خورده بزنید و سپس توسط پارچه ی نخی، پولیش را کاملاً روی خط و خش بمالید.

مرحله ی پنجم

به مدت ٣٠ دقیقه صبر کنید تا ماده کاملاً بر روی شیشه خشک شود و سپس با آب و پارچه، ناده را پاک کرده و آبکشی کنید. در صورتی که پیشرفتی در کار مشاهده شد و خطو خش کمتر شده بود، چند بار تا از بین رفتن کامل سائیدگی این مراحل را تکرار کنید.

در صورتی که تغییری در کیفیت شیشه حاصل نشد یا اوضاع وخیم تر شد شیشه را برای تعویض به کارگاه های شیشه و نمایندگی خودروی خود ببرید.

رفع خط و خش و خراش ناشی از برف پاک کن

رفع خط و خش و خراش ناشی از برف پاک کن

بازدید : 4,047 بار
نحوه رفع خط و خش ناشی از رد برف پاک کن
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,100