یک دختر 11 ساله پس از اینکه از واکنش آلرژیک به خمیر دندان رنج برد, درگذشت و مادرش اکنون به دیگر والدین درباره اهمیت برچسب خواندن هشدار داده است.

مرگ دختر 11 ساله با خمیر دندان!

یک دختر 11 ساله پس از اینکه از واکنش آلرژیک به خمیر دندان رنج برد, درگذشت و مادرش اکنون به دیگر والدین درباره اهمیت برچسب خواندن هشدار داده است. "دنیز سالدات" اهل کووینا غربی کالیفرنیا که به لبنیات آلرژی داشت ، دچار شوک آنافیلاکسی از پروتیین شیر در یک خمیر دندان شد. این خمیر دندان توسط دندان پزشکش توصیه شده بود تا به تقویت مینای دندان او کمک کند با این حال, پس از سال ها خواندن برچسب های ترکیبی بر روی تیوپ های خمیر دندان و هرگز ندیدن شیر فهرست شده, مادر او, مونیکا آلتامیرانو گفت که فکر نمی کند دخترش در معرض شیر قرار بگیرد.مرگ دختر 11 ساله با خمیر دندان! + عکس در ایرناکمرگ دختر 11 ساله با خمیر دندان! + عکس در ایرناک

خمیر دندان باعث مرگ دختر 11 ساله شد!

در سن 1 سالگی تشخیص داده شد "دنیز" که دچار آلرژی شدید به لبنیات است و چند سال بعد, آلتامیرانو و پدر دنیز ، جوس سالدات ، با پشت کار برچسب های مواد غذایی را مطالعه می کردند و مطمئن می شدند که کارکنان مدرسه ناهار مناسبی به او بدهند.

در 4 آوریل, دنیز که تصویرش را در این بخش از ایرناک مشاهده می کنید و مادرش به دندان پزشکی رفتند که برای کمک به تقویت مینای دندان از یک خمیر دندان استفاده کند و از آسیب احتمالی جلوگیری کنند او درباره زندگی آلرژی دارش گفت : من فکر نمی کردم که به مواد اولیه محصول نگاه کنم. او از داشتن خمیر دندان مخصوص خودش هیجان زده شده بود. "

آن شب, دنیز با خواهر 15 ساله اش در دستشویی بود تا دندان هایش را مسواک بزند خواهرش گفت که چند لحظه بعد, دنیز از دستشویی بیرون دوید تا مادرش را پیدا کند و گفت : "من فکر می کنم که یک واکنش آلرژیکی به خمیر دندان دارم " و لب هایش هم اکنون آبی و کبود شده اند و ناگهان مادر دنیز فهمید که دخترش دچار شوک آنافیلاکسی شده است.

دختری که به خمیر دندان آلرژی داشت

دختر 11 ساله ای که بخاطر خمیر دندان جان خود را از دست داد

سیستم ایمنی مواد شیمیایی موجود در بدن را آزاد می کند, فشار خون ناگهان کاهش می یابد و مجاری هوایی باریک می شود و مانع از تنفس فرد می شود. علائم معمولاً در عرض چند دقیقه اتفاق می افتد و شامل کندو, ضربان ضعیف, تهوع, استفراغ, سرگیجه و گلو درد یا ورم گلو می شود.

برای معکوس کردن این روند, یک محلول اپی نفرین - یک دارو و یک هورمون - به ماهیچه ران تزریق می شود, که رگ های خونی را به عقب و بالا می برد و ماهیچه های مجاری هوایی را ریلکس می کند تا بیمار بتواند دوباره نفس بکشد.

خواهرش به اورژانس زنگ زد و آلتامیرانو به دنیز آمپول های اپیپن را تزریق کرد و اسپری آسمش اش را هم به او داد ، اما هیچ کدام به او کمکی نکرد. بهیاران به سرعت وارد شدند و چند دقیقه قبل از اینکه او را به بیمارستان ببرند, تنفس مصنوعی را انجام دادند و دنیز به مدت دو روز در بیمارستان بود.

والدین او بعدها متوجه شدند که خمیر دندانش حاوی یک پروتئین مشتق شده از شیر گاو بوده است. این خانواده از دندان پزشکان و دیگر پزشکان می خواهند که به طور مرتب از بیماران درباره آلرژی بپرسند و از خانواده ها خواسته اند تا بیشتر در این باره مراقب باشند و همه چیز را بررسی کنند. مراسم یادبود برای 26 و 27 ام آوریل برنامه ریزی شده است و از همگان خواسته شده که لباس های رنگ روشن بپوشند تا انعکاس گر شخصیت پاک دنیز باشد.

این مطلب مفید بود؟
مرگ دختر 11 ساله با خمیر دندان! + عکس
5.0
out of
5
(
1
) votes
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,650