در راهنمای سفر به باکو قصد داریم تا اطلاعات مورد نیاز برای سفر به پرجمعیت ترین شهر آذربایجان را در اختیارتان بگذارد؛ با ما در ایرناک همراه باشید.

راهنما و توصیه های مهم برای سفر به باکو

باکو رفته رفته در حال تبدیل شدن به یکی از توریستی ترین شهرهای دنیا است. خوشبختانه این شهر توریستی در مجاورت ایران قرار داشته و رفتن به تور باکو مخصوصا به لطف تور زمینی باکو با هزینه و صرف زمانی کوتاه برای گردشگران ایرانی امکان پذیر است.توصیه های مهم و راهنمای سفر به باکو در ایرناک توصیه های مهم و راهنمای سفر به باکو در ایرناک

آب و هوای باکو

می توان گفت که آب و هوای باکو در شرایط نرمال ، همانند آب و هوای تهران خودمان است.

لباس مناسب برای سفر به باکو

تابستان های باکو گرمِ گرم و زمستان هایش از آن زمستان های سردی است که باید حداقل با چند لایه لباس پشمی گرم به استقبالش رفت. حال اگر عاشق برف هستید و خود را دوستدار سرما می دانید ، می توانید تا در ماه دی به این شهر آذربایجانی سفر کنید تا آنقدر برف ببینید که کاملا راضی شوید.

البته این نکته را در زمره ی دانستنی های خود قرار دهید که از فصل آبان تا دی ، یعنی به مدت ۳ ماه این شهر در بالاترین سطح رطوبت خود قرار دارد و بارش برف و باران در آن بسیار زیاد است. البته این به آن معنا نیست که شما در اسفند برف و سرما را نمی بینید بلکه زمستان هنوز هم هست اما نه به شدت این ۳ ماه که درابتدا گفته شد. از سرما که رد شویم ، می رسیم به آن سر پل درجه ی آب و هوایی یعنی گرما.

نگاهی کلی بر شهر باکو و سفر به آن

باکو ، آمیزه ای از یک شهر مدرن و باستانی

باکو ترکیبی از یک شهر مدرن و یک شهر باستانی است؛ مرکز فرهنگی حیدر علی اف را باید قلب باکوی مدرن دانست. کافی است به این بنا از بیرون نگاهی بیندازید تا اعجاب معماری آن شما را میخکوب کند. این مرکز سال ها است به طور پیاپی برنده جایزه های مختلفی در حوزه معماری می شود. گردشگران تور باکو بخش قابل توجهی از زمان خود را حین سفر در این مرکز می گذرانند ، چرا که امکانات داخلی آن نیز همانند نمای بیرون سازه فوق العاده است.

نگاهی کلی بر شهر باکو و سفر به آن

در آن سو با ایچری شهر رو به رو هستیم که بخش قدیمی باکو محسوب می شود. این قسمت به طور تدریجی بین قرن 11 الی 19 ساخته شده و برخی آثار تاریخی آن عظمت خاصی دارند. برخی بخش های ایچری شهر به دوران پارینه سنگی برمی گردند. اینجا روزگاری زمانی پادشاهی امپراطوری هایی همچون ساسانی ، زرتشتی ، شیروانی و عثمانی بوده است ، به همین دلیل اسرار زیادی را از تمدن های باستانی در دل دارد.

راهنمای سفر به باکو

فرهنگ مردم این کشور ، با وجود قرارگیری در قاره اروپا ، شباهت زیادی با ایرانیان دارد ، به همین دلیل توریست های ما در باکو به خوبی می توانند با مردم محلی ارتباط برقرار کنند. مساحت این شهر حدود 2 هزار کیلومتر مربع است (3 برابر تهران و 9 برابر شیراز) ، با این حال ، حدود 3.5 میلیون نفر جمعیت دارد. به همین دلیل برخلاف زمان سفر به تایلند و شهر شلوغی همچون بانکوک ، با شهری آرام و دنج رو به رو خواهید شد.

پیشرفت سریع شهر باکو و افزایش توریست های آن

جمهوری آذربایجان توانسته پایتخت خود را تبدیل به یکی از پرطرفدارترین شهرهای توریستی برای مردم سراسر دنیا کند. ارزش پول این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی کمتر است و این موضوع با در نظر گرفتن جذابیت های توریستی باکو سبب انفجار در میزان محبوبیت آن نزد توریست ها شده است. با توجه به فاصله بسیار نزدیک کشور آذربایجان تا شهرهای ایران و در پی آن کاهش هزینه های پرواز ، تور باکو برای ایرانیان بسیار ارزان تمام می شود.

پیشرفت آذربایجان در صنعت توریسم تا جایی ادامه پیدا کرده که امروز ، میزبان تعداد قابل توجهی از مهم ترین رویدادهای ورزشی بین المللی است. به عنوان نمونه می توان به مسابقات بین المللی فرمول 1 اشاره کرد که توریست های زیادی تنها به بهانه آن راهی شهر باکو می شوند. مهمترین رویداد ورزشی اخیر که در این شهر برگزار شد ، فینال لیگ اروپا بین تیم های چلسی و آرسنال بود.

برای گردشگران ایرانی یک پیشنهاد ویژه به منظور سفر به تور باکو وجود دارد. به لطف مجاورت کشورمان با آذربایجان می توان به صورت زمینی به پایتخت این کشور سفر کرد. از مرز آستارا تا باکو فقط 3 ساعت فاصله وجود دارد! این موضوع سبب شده افراد زیادی به خاطر کاهش هزینه ها در پی خرید تور زمینی باکو ، در سال چندین مرتبه به یکی از توریستی ترین شهرهای دنیا سفر کنند.

بازدید : 1,418 بار
توصیه های مهم و راهنمای سفر به باکو
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,360