دانشمند اسپانیایی به نام جوآن کارلوس ایزپیسوآ به همراه تیم کارشناس خود موفق به کشف تکنیک علمی و کاملا جدیدی شدند که در این کشف موفق به پیوند و ساخت جنین میمون و انسان در رحم میمون ماده شدند.

اولین پیوند ترکیبی میان انسان و میمون

دانشمندان و محققان چینی ادعا می کنند با استفاده از تکنیک های علمی جدید خود ، یکی از پیشگامان در پیوند ترکیبی هستند! دانشمند اسپانیایی به نام جوآن کارلوس ایزپیسوآ به همراه تیم کارشناس خود موفق به کشف تکنیک علمی و کاملا جدیدی شدند که در این کشف موفق به پیوند و ساخت جنین میمون و انسان در رحم میمون ماده شدند.اولین پیوند ترکیبی میان انسان و میمون! + عکس در ایرناک اولین پیوند ترکیبی میان انسان و میمون! + عکس در ایرناک

اولین پیوند ترکیبی میان انسان و میمون

این تکنیک توسط محققان چینی شکل گرفت که آنها بر این باور هستند که با این پیوند می توانند کارهای بسیار بزرگی را انجام دهند. برای مثال یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن روبرو شده باشیم ، مشکل و ایرادی در اهدای عضو با صف های طولانی است که طبیعتا شاید به موقع به افراد بیمار نرسد و با این اقدام دیگر چنین مشکلی وجود نخواهد داشت.

اولین پیوند ترکیبی میان انسان و میمون

اما از طرفی این اقدام با هشدارهای متفاوت و بسیار زیادی روبرو شد چرا که آنها بر این باور هستند دانشمندان ممکن است نظم طبیعت را برهم بزنند و با این حال اکثر منابع مختلف نتایج حاصله را بسیار امیدوار کننده دانستند. این آزمایش مباحث اخلاقی فراوانی را در پی داشت چرا که محققان بر این باورند که بجای جایگزینی " یاخته بنیادی " ، ممکن است سلول های بنیادی سیستم عصبی انسان به حیوانات منتقل شود.

اولین پیوند ترکیبی میان انسان و میمون

اولین پیوند ترکیبی میان انسان و میمون

دکتر آنجل رایان ، مدیر مرکز پزشکی بارسلونا گفت : " اگر سلول های عصبی انسان به جای سلول های بنیادی جایگزین شوند چه اتفاقی می افتد؟! "

اولین پیوند ترکیبی میان انسان و میمون

اولین پیوند ترکیبی میان انسان و میمون

به همین دلیل محدودیت این تحقیقات در اسپانیا بسیار زیاد شد و این تیم برای رهایی از مدودیت های اعمال شده ، تصمیم گرفتند تا به کشور چین منتقل شوند که هدف اصلی از این آزمایش ها را رفع مشکلات پیوند اعضا در میان انسان ها است که برای آن صدها هزار یورو هزینه نموده اند.

بازدید : 1,187 بار
اولین پیوند ترکیبی میان انسان و میمون! + عکس
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 11,950