آیا می دانید هنگامی که شما دروغ می گوید چه تغییرات و اتفاقاتی رخ می دهد؟ در این مطلب ملاحضه می نمایید که در زمان دروغ گفتن شما چه اتفاقی پیش می آید.

پینوکیو برعکس! وقتی دروغ می گویید چه اتفاق و تغییری در بینی شما رخ می دهد؟

محققان دریافتند، هنگامی که دروغ گفته می شود، اندازه بینی کاهش می یابد.شاید پینوکیو فقط یک افسانه و داستان برای دوران کودکی باشد، اما اخیرا دانشمندان اسپانیایی در دانشگاه گراندا درباره این ماجرا که بعد از دروغ گفتن بینی بزرگتر می شود تحقیق کردند و طبق آنچه در این بخش از سرگرمی ایرناک خواهیم گفت به نتیجه ی جالبی دست یافتند که متفاوت با آنچه تا بیش از این تصور می کردید است.تغییرات واقعی بینی شما پس از دروغ گفتن + عکس در ایرناک تغییرات واقعی بینی شما پس از دروغ گفتن + عکس در ایرناک

در هنگام دروغ گفتن چه تغییراتی رخ می دهد؟

دکتر امیلو و تیم تحقیقاتی اش، از یک دستگاه دروغ سنج که دارای دمانگار بود، استفاده کردند و زمانی که مردم دروغ می گفتند و متوجه می شدند که شرکت کنندگان صادق نیستند، درجه حرارت نوک بینی آن ها تا 2 درجه سلیسیوس کاهش می یافت درحالی که درجه حرارت پیشانیشان تا 1.5 درجه افزایش می یافت. پس آنها متوجه شدند وقتی دروغ گفته می شود، در واقع بینی کمی کوچکتر می شود.

در هنگام دروغ گفتن چه اتفاقی رخ می دهد؟

تغییرات و اتفاقات در هنگام دروغ گفتن

دانشمندان متوجه شدند که پایین آمدن درجه حرارت سطح بینی، در واقع باعث کوچک شدن آن می شود ، اگرچه به دلیل تفاوت تشخیص چشم انسان می باشد.دکتر میلان درباره افزایش درجه حرارت بینی اینگونه توضیح داد؛ همزمان ما احساس اضطراب و نگرانی می کنیم که درجه حرارت بینی را کاهش و پیشانی را افزایش میدهد.در باره این تحقیق، محققان از 60 دانش آموز خواستند که کارهای مختلفی را انجام دهند، در حالی که مجهز به یک دستگاه تصویربرداری حرارتی باشند.

یکی از این کارها درگیر شدن 3 الی 4 دقیقه ای با والدین یا دوستنشان بود که باید یک دروغ قابل توجهی می گفتند. در طول تماس آنها مجبور بودند که دروغی بسازند و در همین حین عمل پینوکیو معکوس اتفاق می افتاد و باعث نوسانات دما در پیشانی و نوک بینی می شد.جالب اینجاست که این دروغ سنج مدرن، 80% تفاوت در دمای بدن این افراد با دیگر دانش آموزان یافت.

در حال حاضر این دروغ سنج های حرفه ای قابل اعتماد ترین نوع آن، در جهان می باشند.

بازدید : 3,299 بار
تغییرات واقعی بینی شما پس از دروغ گفتن + عکس
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,180