آیا می دانید هنگامی که شما دروغ می گوید چه تغییرات و اتفاقاتی رخ می دهد؟ در این مطلب ملاحضه می نمایید که در زمان دروغ گفتن شما چه اتفاقی پیش می آید.

پینوکیو برعکس! وقتی دروغ می گویید چه اتفاق و تغییری در بینی شما رخ می دهد؟

محققان دریافتند ، هنگامی که دروغ گفته می شود ، اندازه بینی کاهش می یابد.شاید پینوکیو فقط یک افسانه و داستان برای دوران کودکی باشد ، اما اخیرا دانشمندان اسپانیایی در دانشگاه گراندا درباره این ماجرا که بعد از دروغ گفتن بینی بزرگتر می شود تحقیق کردند و طبق آنچه در این بخش از سرگرمی ایرناک خواهیم گفت به نتیجه ی جالبی دست یافتند که متفاوت با آنچه تا بیش از این تصور می کردید است.تغییرات واقعی بینی شما پس از دروغ گفتن + عکس در ایرناکتغییرات واقعی بینی شما پس از دروغ گفتن + عکس در ایرناک

در هنگام دروغ گفتن چه تغییراتی رخ می دهد؟

دکتر امیلو و تیم تحقیقاتی اش ، از یک دستگاه دروغ سنج که دارای دمانگار بود ، استفاده کردند و زمانی که مردم دروغ می گفتند و متوجه می شدند که شرکت کنندگان صادق نیستند ، درجه حرارت نوک بینی آن ها تا 2 درجه سلیسیوس کاهش می یافت درحالی که درجه حرارت پیشانیشان تا 1.5 درجه افزایش می یافت. پس آنها متوجه شدند وقتی دروغ گفته می شود ، در واقع بینی کمی کوچکتر می شود.

در هنگام دروغ گفتن چه اتفاقی رخ می دهد؟

تغییرات و اتفاقات در هنگام دروغ گفتن

دانشمندان متوجه شدند که پایین آمدن درجه حرارت سطح بینی ، در واقع باعث کوچک شدن آن می شود ، اگرچه به دلیل تفاوت تشخیص چشم انسان می باشد.دکتر میلان درباره افزایش درجه حرارت بینی اینگونه توضیح داد؛ همزمان ما احساس اضطراب و نگرانی می کنیم که درجه حرارت بینی را کاهش و پیشانی را افزایش میدهد.در باره این تحقیق ، محققان از 60 دانش آموز خواستند که کارهای مختلفی را انجام دهند ، در حالی که مجهز به یک دستگاه تصویربرداری حرارتی باشند.

یکی از این کارها درگیر شدن 3 الی 4 دقیقه ای با والدین یا دوستنشان بود که باید یک دروغ قابل توجهی می گفتند. در طول تماس آنها مجبور بودند که دروغی بسازند و در همین حین عمل پینوکیو معکوس اتفاق می افتاد و باعث نوسانات دما در پیشانی و نوک بینی می شد.جالب اینجاست که این دروغ سنج مدرن ، 80% تفاوت در دمای بدن این افراد با دیگر دانش آموزان یافت.

در حال حاضر این دروغ سنج های حرفه ای قابل اعتماد ترین نوع آن ، در جهان می باشند.

تغییرات واقعی بینی شما پس از دروغ گفتن + عکس
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,700