آمازون اخیرا نرم افزاری به نام " Rekognition " رونمائی کرد که به گفته آمازون این نرم افزار مجهز به هوش مصنوعی می باشد که می تواند با خواندن دقیق چهره شما، حالت و یا انوع احساسات شما را تشخیص دهد.

رونمایی از دستگاه ترس سنج!

این روزها یکی از محبوب ترین خبارهای فناوری متعلق به هوش مصنوعی یا مشتقات این تکنولوژی می باشد که می تواند در زندگی هر یک از ما موثر باشد. برای مثال اتومبیل های خودران که شما تنها با فشردن یک دکمه این حالت را فعال می کنید، دارای هوش مصنوعی قدرتمندی هستند که با استفاده از این هوش مصنوعی، اتومبیل شما قادر به چنین چیزی هست.رونمایی از دستگاه ترس سنج! + عکس در ایرناک رونمایی از دستگاه ترس سنج! + عکس در ایرناک

اما هوش مصنوعی تکنولوژی با استفاده بی نهایت می باشد که تنها مختص اتومبیل هایی با قابلیت خودران نیست و امروزه در زمینه های مختلفی کاربرد دارد و در آینده این استفاده چندین برابر خواهد شد که یکی از ویژگی هایی که اخیرا گفته شد این است چند سال آینده در ایستگاه های مترو دیگر از کارت نیازی به استفاده نیست چرا که دوربین ها می توانند با تشخیص چهره از حساب شما مبلغ مورد نظر را کسر کنند.

با این حال آمازون اخیرا نرم افزاری به نام " Rekognition " رونمائی کرد که به گفته آمازون این نرم افزار مجهز به هوش مصنوعی می باشد که می تواند با خواندن دقیق چهره شما، حالت و یا انوع احساسات شما را تشخیص دهد که در این هوش مصنوعی در افراد سن پائین با موفقیت روبرو شد و می تواند حتی میزان ترس و اضطراب شما را نیز بسنجد!

دستگاه ترس سنج هم معرفی شد!

شرکت آمازون در طی بیانیه ای گفت که این برنامه دارای ابر داده هایی است که میزان دقت آن با استفاده از دوربین و کیفیت صورت شخص، لبخند روی لب و... متفاوت باشد که از طرفی فروش این برنامه با واکنش های مختلفی از سوی فدرال روبرو شد چرا که می تواند تمام احساسات شخص را بررسی کند!

دستگاه ترس سنج هم معرفی شد!

دستگاه ترس سنج هم معرفی شد!

از این رو هدف اصلی آمازون از این برنامه، استفاده و فروش آن در گمرک و فرودگاه ها ایالات متحده و... می باشد تا با استفاده از این برنامه هوش مصنوعی، افراد متخلفی که شاید در چهرشان ترسی وجود نداشته باشد، شناسایی شوند و فورا عملیات لازم اعمال شود. با این حال آمازون هیچ دلیلی برای عدم فروش این برنامه پیدا نکرده است و در حال حاضر در 200 اداره پلیس این فناوری ایجاد شده است.

بازدید : 120 بار
رونمایی از دستگاه ترس سنج! + عکس
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 10,680