اخیرا محققان توانستند نسل قدیم و گذشته این پرنده ها را در قالب پنگوئن های وحشی کشف کنند که با واکنش های مختلفی روبرو شد.

کشف فسیل پنگوئن غول پیکر به اندازه انسان

اگر این روزها به قطب جنوب مسافرت کنید، بزرگترین پنگوئنی که می توانید ببینید، پنگوئن امپراتور است که حداکثر ارتفاع این پرنده شاید 1.3 متر باشد که این ابعاد حداکثر ابعادی می باشد که در ذهن ما نقش بسته است. اما اخیرا محققان توانستند نسل قدیم و گذشته این پرنده ها را در قالب پنگوئن های وحشی کشف کنند که با واکنش های مختلفی روبرو شد.کشف فسیل پنگوئن غول پیکر به اندازه انسان + عکس در ایرناک کشف فسیل پنگوئن غول پیکر به اندازه انسان + عکس در ایرناک

کشف فسیل پنگوئن غول پیکر به اندازه انسان

نسل قدیمی پنگوئن ها نسبت به نسلی که هم اگنون در جهان وجود دارند، دارای تفاوت های بسیار زیادی هستند! فسیل های کشف شده از نیوزیلند کشف شده اند که ابعاد و اندازه آنها هم اندازه انسان ها می باشد. این پنگوئن ها حدود 60 میلیون سال گذشته در اقیانوس ها شنا می کردند، که ارتفاع و قد آنها چیزی بیش از 1.50 الی 1.60 با وزن معادل 80 کیلوگرم بود که این میزان حدودا دوبرابر نسل جدید است.

کشف فسیل پنگوئن غول پیکر به اندازه انسان

تصور می شود که این پنگوئن ها کمی بعد از انقراض دایناسورها از بین رفتند که این یافته در مجله استرالیایی " Alcheringa " منتشر شد که دکتر پائول اسکافیلد در مورد این کشف این گونه گفت :" این کشف قابل توجه است چرا که این گونه پنگوئن غول پیکر بودند و در قطب جنوب زندگی می کردند.

کشف فسیل پنگوئن غول پیکر به اندازه انسان

با این حال برخی نیز این گونه اعلام کردند که این پنگوئن ها در طی 30 میلیون سال منقرض شده اند که نام این پنگوئن ها " Crossvallia waiparensis " می باشد که بیشتر به پنگوئن هیولا ملقب هستند. همان گونه که در تصاویر مشاهده می کنید، پاهای این پنگوئن ها بسیار بزرگ است و نسبت به ابعادی که دارند، می توانند با سرعت بیشتری شنا کنند.

بازدید : 131 بار
کشف فسیل پنگوئن غول پیکر به اندازه انسان + عکس
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,990