این ماهی روی بسترهای سخت و مناطق سنگی و صخره‌ای مرجانی از عمق ۳ تا ۶۰ متر زیست کرده و از ماهیان کوچک و سخت‌پوستان تغذیه می‌نماید. در خلیج فارس ایران از این نوع ماهی یافت می‌شود.

زنده زنده خورده شدن کوسه توسط ماهی هامور

دریاها محل زندگی هزاران گونه ریز و بزرگ موجودات آبزی می باشند و با اینکه امروز در قرن 21 میلادی در حال زندگی هستیم و علیرغم پیشرفت چشمگیر تکنولوژی در عرصه های مختلف، باز هم گاهی اوقات خبرهایی حاکی از کشف موجودات مختلف را در اعماق آب ها شاهد هستیم که می توانند بسیار شوکه کننده و همچنین نشان دهنده عظمت و بزرگی آب ها می باشد.ماهی هامور | زنده زنده خوردن کوسه توسط ماهی هامور! + عکس در ایرناک ماهی هامور | زنده زنده خوردن کوسه توسط ماهی هامور! + عکس در ایرناک

اما اخیرا زمانیکه محققان برای جستجو و بررسی اعماق آب ها رفته بودند، با صحنه ای بسیار عجیب و شوکه کننده ای روبرو شدند که شاید چنین صحنه ای را تاکنون ندیده باشیم. این تیم محقق فلوریدایی زمانیکه برای جستجو و بررسی اعماق آب ها رفتند، با صحنه ای دلخراش و عجیب خورده شدن زنده زنده یک کوسه توسط ماهی هامور روبرو شدند.

زنده زنده خورده شدن کوسه توسط ماهی هامور

این نوع ماهی ها گاها دارای حداکثر طول 150 سانتی متری می باشند که اغلب رنگ ها تیره و قهوه ای تیره می باشد که بیشتر در عمق دریاها زندگی می کنند و این تیم فلوریدایی زمانیکه در عمق دریا در حال انجام برخی جستجوها بودند، بصورت ناگهان با ماهی هامور روبرو شدند که یک کوسه را زنده زنده در حال خوردن بود.

زنده زنده خورده شدن کوسه توسط ماهی هامور

ادای کلی آب های ایالات متحده ( NOAA ) در مورد این تصاویر تکان دهنده این گونه گفت :" اره ماهی ها این روزها بشدت کاهش یافته اند و این نشانه ای از آسیب پذیر شدن این ماهی ها می باشد که علت اصلی مرگ آنها ممکن است به دلیل افزایش سن، بیماری و یا جراحت های مختلف باشد و این در حالی است که هامور ماهی استخوانی و کوسه ها به عنوان ماهی های غضروفی می باشند".

مشخصات ماهی هامور

رنگ بدن این ماهی قهوه‌ای تیره همراه لکه‌های سیاه است ، داخل دهان و فضای آبششی سرخ رنگ می‌باشد، ارتفاع بدن بیشتر از طول سر و باله پشتی دارای ۹ شعاع سخت و ۱۷ تا ۱۸ شعاع نرم می‌باشد. باله مخرجی دارای ۳ شعاع سخت و ۹ شعاع نرم و باله دمی تخت می‌باشد. دهان بزرگ و دارای ۳ یا ۴ ردیف دندان بر روی فک پائین، بدن پوشیده از فلسهای شانه‌ای، خط جانبی دارای ۴۸ تا ۵۵ عدد فلس می‌باشد.

این ماهی روی بسترهای سخت و مناطق سنگی و صخره‌ای مرجانی از عمق ۳ تا ۶۰ متر زیست کرده و از ماهیان کوچک و سخت‌پوستان تغذیه می‌نماید. در خلیج فارس ایران از این نوع ماهی یافت می‌شود.

در فارسی آن را هامور سیاه نیز می گویند.

بازدید : 2,452 بار
ماهی هامور | زنده زنده خوردن کوسه توسط ماهی هامور! + عکس
4.3
out of
5
(
3
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,660