کاسه سلطنتی که حدودا 3 قرن از عمرش میگذشت و در قفسه ای خاک گرفته قرار داشت با سرنوشتی جالب مواجه شد.

سرنوشت جالب یک کاسه سلطنتی!

صاحب خانه ای که سالیان طولانی یک کاسه آبی - سفید رنگ را که روی قفسه خود گذاشته بود و ناگهان مطلع شد که این یک کاسه ، یک کاسه عادی و ساده نیست و یک کاسه عتیقه و نادری است که از آن در 18 ام میلادی استفاده می شد. این کاسه متعلق به دوران امپراتوری ، امپراتور یونگ ژنگ است و به همین دلیل اقدام به فروش آن کرد.سرنوشت جالب یک کاسه سلطنتی! + عکس در ایرناک سرنوشت جالب یک کاسه سلطنتی! + عکس در ایرناک

در ابتدا تصور می شد که او بتواند این کاسه را در طی حراجی به قیمت 20 الی 30 هزار پوند بفروشد. اما دقیقا چند روز بعد ، زمانیکه حراجی آغاز شد او توانست این کاسه آبی - سفید رنگ که یک عتیقه و آثار باستانی می باشد را به قیمت 10 برابری یعنی 220 هزار پوند بفروشد و دیگر این روزها این کاسه در قفسه او خاک نمیخورد!

کاسه 220 هزار پوندی

این کاسه متعلق به سال های 1722 تا 1735 می باشد که از عمر آن حدودا 3 قرن می گذرد. با این حال این شیء بسیار با اهمیت می باشد چرا که این امپراتوری به مدت 13 سال پابرجا بود و به همین دلیل اشیاء با قیمتی که در طی این دوره ساخته شد ، بسیار کم و در عین حال بسیار با ارزش است و آخرین کاسه ای که پیدا شدف به قیمت 110 هزار پوند بفروش رفته است.

کاسه 220 هزار پوندی

کاسه 220 هزار پوندی

چنین چیزی بی شک شوکه کننده است و رخ دادن آن برای هر یک از ما می تواند کمی هولناک و شوکه کننده باشد و این در حالی است که صاحب این کاسه آنرا به مدت سالیان طولانی در یک قفسه نگهداری می کرده است و اما ارزش آنرا نمی دانست. با این حال این کاسه هم اکنون در میان سایر کاسه های کشف شده این دوران بسیار با ارزش و رکورددار می باشد.

بازدید : 835 بار
سرنوشت جالب یک کاسه سلطنتی! + عکس
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,470