نارسایی هیجانی یا آلکسی‌تایمیا (Alexithymia) یک ساختار شخصیتی است که به عنوان یک ناتوانی بی‌نشانه بالینی در شناسایی و توصیف هیجان‌ها و احساسات فردی توصیف می‌شود.

مصرف مواد غذایی فاقد ارزش تغذیه ای، مصرف زیاد گوشت قرمز شیرینی و شکلات و عدم مصرف فیبر و انواع میوه و سبزیجات تازه می تواند بشدت باعث افزایش ریسک ابتلاء به افسردگی حاد شود .

در این بخش از سلامت روان ایرناک ، درباره اثرات فیزیکی افسردگی، از جمله دردهای مزمن، تغییرات وزن و افزایش التهاب صحبت خواهد شد.

یافته ها در ژورنال روان شناسی مثبت منتشر شدند و نتیجه ی جالب که در ایرناک می خوانید باورنکردنی بود ؛ تحقیق حاضر نشان می دهد که 15 دقیقه مدیتیشن نسبت به یک روز تعطیلات اثر بیشتری دارد.

تکنیک ای اف تی ، این نوع طب سوزنی از نوک انگشتان برای تحریک نقاط انرژی روی بدن استفاده می کند و شروع این طب توسط گری کریگ ایجاد شده است و تکنیکی است که به راحتی می تواند تقریباً در هر نقطه ای از بدن انجام شود.

بسیاری از افرادی که از تعطیلات و مسافرت بر می گردند با افسردگی مواجه می شود که به آن افسردگی بعد از تعطیلات می گویند.

اگر حس کردید که کمی فراموشکار شده اید، بهتر است که ذهن خود را از خواب بیدار کنید و تمرین هایی را انجام دهید که حافظه شما را تقویت می کند که امروز در بخش سلامت روان در ایرناک برای شما ارائه خواهیم داد.

بعد از انجام کار و فعالیت روزانه یک چرت کوتاه که خستگی را به در کند تاثیر فوق العاده ای دارد که تضمین سلامت قلب و تاثیر مثبت در خلاقیت و بازدهی دهنی بخشی از آن است.

صفحه1 از14
کاربران آنلاین : 3,750