مطالب خواندنی برای سلامت روان

روشهای تقویت حافظه به طور کلی به سه دسته ی اصلی تقسیم می شود : تغذیه ی مناسب ، ورزش های مناسب و توصیه های پیشوایان اسلام. در این بخش از سلامت ایرناک با روشهای تقویت ذهن آشنا می شوید.

بعضی افراد فکر می کنند که مشغله ذهنی زیاد باعث کهولت مغز می شود در صورتیکه اینطور نیست و مشغله های فکری باعث تقویت عملکرد مغز می شوند.

تا کنون شاید دهها راه برای غلبه بر استرس شناخته اید اما روش های غیر معمولی هم برای رفع سریغ استرس و اضطراب وجود دارد که نتیجه ی باورنکردنی دارند. راه هایی برای مبارزه با اضطراب وجود دارد که در ادامه این بخش از ایرناک خواهید خواند.

بسیاری از این نوع فراموشی ها جدی نیستند. کمبود خواب ، برخی داروها ، حتی استرس می توانند باعث ضربه کوتاه مدت به حافظه شوند. ولی خوشبختانه مغز انعطاف پذیر است و این شرایط را تغییر و بهبود می بخشد.

اختلال اضطراب یا اختلال اضطرابی یک بیماری روانی شایع است ، به طوری که بیشتر زنان و میان سالان و افراد سالمند با آن مواجه هستند. اختلالات اضطرابی ، گروهی از اختلالات روانی هستند که دارای نشانه هایی از اضطراب و ترس اند.

از طرفی رابطه ای هم بین اختلال سادیسمی معمولی و سادیسم جنسیتی وجود دارد . افراد مبتلا به سادیسم جنسیتی معمولا رفتارهایی مثل تحقیر ساختن و مغلوب کردن دیگران را از خود نشان می دهند.

یک تئوری اساسی در مورد انرژی درمانی شامل انسداد انرژی و یا عدم تعادل آن است که در نهایت منجر به بروز بیماری می‎شود که مهم ترین اشکال انرژی درمانی شامل موسیقی درمانی ، لمس درمانی و ریکی است .

داشتن سلامت روان تمامی ابعاد زندگی شما را در بر می گیرد و احساس و حتی بر طرز فکر شما نیز تاثیر بسزای را دارد.

کاربران آنلاین : 6,270