در بسیاری از کشور ها شب زفاف عروس ها به دلیل دوری از پدر و مادرشان باید جلوی مهمان ها و جمع گریه نمایند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر سنت های جالب شب زفاف در دنیا را در سایت ایرناک خواهید خواند.

سنت های جالب شب زفاف در دنیا

در هر کشوری نوعی سنت برای مراسم ازدواج و شب زفاف وجود دارد که هر کدام از این کشور ها باید به این سنت ها پایبند باشند و آنها را عزیز بشمارند در بسیاری از کشورهای این سنت های شب عروسی بسیار عجیب و جالب می باشد که اگر شما هم بشنوید شاید بسیار تعجب نمایید در بسیاری از کشور ها شب زفاف عروس ها به دلیل دوری از پدر و مادرشان باید جلوی مهمان ها و جمع گریه نمایند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر سنت های جالب شب زفاف در دنیا را در سایت ایرناک خواهید خواند با ما همراه باشید.رسوم عجیب شب زفاف و شب اول ازدواج در کشورهای مختلف + عکس در ایرناکرسوم عجیب شب زفاف و شب اول ازدواج در کشورهای مختلف + عکس در ایرناک

هر کشور و یا هر قومیتی در جهان آداب و رسوم خاص خود را دارند که به وسیله ی آن از سایرین متمایز می شوند.

وقتی درباره آداب و رسوم ازدواج سخن می گوییم آن را در میان اقوام مختلف متفاوت می یابیم. بعضی از آن ها عجیب ، برخی زیبا و برخی دیگر حیرت انگیزند.

سنت های جالب شب زفاف در دنیا + تصاویر

تابلو نقاشی «ازدواج نابرابر» ، اثر واسیلی ولادیمیروویچ ، ۱۸۶۲ میلادی

ازدواج و آداب و رسوم آن همواره از موضوعات مورد توجه هنرمندان بوده است.در این گزارش با عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج در جهان همراه باشید.

شکستن بشقاب

در آلمان ، عروس و داماد بشقاب های نو می خرند ، آن ها را می شکنند تا به این شکل ارواح خبیثه را دور کنند.

سنت های جالب شب زفاف در دنیا + تصاویر

گریستن

در چین و در چهارچوب رسوم توجیا در جنوب غربی سیچوان ، عروس باید قبل از مراسم عروسی روزانه یک ساعت کامل و به مدت یک ماه گریه کند. بعد از ده روز مادر عروس نیز همین کار را می کند ، بعد از آن نوبت به مادربزرگ می رسد تا به این محفل گریان ملحق شود. اما در روز ازدواج این گریه ها به شیون تبدیل می شوند و به اوج می رسند.

سنت های جالب شب زفاف در دنیا + تصاویر

ریشه ازدواج گریان به ۲۲۱ تا ۴۷۵ قبل از میلاد بازمی گردد ، زمانیکه شاهدخت ایالت ژائو تصمیم گرفت تا با شاهزاده ایالت یان ازدواج کند ، مادر دختر در جلوی پاهای او افتاد و گریه کرد و از او خواست ، هر چه زودتر به خانه بازگردد و به دیدن آنها بیاید ، گفته می شود آن اولین ازدواج گریان تاریخ بوده است.

سنت های جالب شب زفاف در دنیا + تصاویر

به دنیا آوردن دو فرزند

در جنوب سودان ازدواج مسجل و رسمی نخواهد بود مگر این که زوجین پیش از مراسم عروسی دو فرزند به دنیا آورده باشند ، اگر کودکی به دنیا نیاید مرد حق دارد زنش را طلاق دهد.

سنت های جالب شب زفاف در دنیا + تصاویر

الشیلة ، الحنة ، الجرتق و فطور العریس از جمله مراحل ازدواج در سودان هستند که هدیه دادن خانواده های عروس و داماد رکن اساسی آنها است و اغلب با هزینه های گزاف انجام میشود

ازدواج با درخت

در برخی قبایل هند اگر یک دختر در ستاره نحس (مانجلیک) به دنیا بیاید ، یعنی زمان تولد او وقتی باشد که زحل و مریخ در یک خانه قرار می گیرند ، دختر پیش از آن که با یک مرد واقعی ازدواج کند باید با یک درخت پیوند ازدواج ببندد. از نظر آنان اینگونه از زن ها نفرین شده و منحوس هستند و مرگ را به سوی همسران خود جلب می کنند. بعد از ازدواج هم درخت را قطع می کنند و می سوزانند تا نفرین معلق از سر دختر برداشته شود. بعد از آن او می تواند با یک انسان ازدواج کند.

سنت های جالب شب زفاف در دنیا + تصاویر

بریدن چوب با اره

بریدن چوب در جشن ازدواج در آلمان از رسوم کهن و قدیمی است. دو نفر باید چوب درخت را با اره ببرند. هدف از این کار نشان دادن وفاداری است و اینکه آنها همیشه و در هر شرایط سختی با هم خواهند بود.

سنت های جالب شب زفاف در دنیا + تصاویر

دزدیدن کفش

از جمله دیگر آداب و رسوم رایج و عجیب در برخی مناطق هند این است که خواهران عروس کفش داماد را می دزدند و او باید برای پس گرفتن کفش گروگان گرفته شده پول بپردازد.

سنت های جالب شب زفاف در دنیا + تصاویر

پرتاب تیر

رسم پرتاب تیر در عروسی به یک قبیله چینی تعلق دارد. داماد باید با کمان سه تیر به سوی عروس پرتاب کند. البته این سه تیر خطرناک نیستند ، چون نوک تیزی ندارند بلکه معنای نمادینی در آنها نهفته شده است.

سنت های جالب شب زفاف در دنیا + تصاویر

فرو بردن پا در ظرف پر از ماهی

بعد از پایان جشن عروسی در کره ، رسمی وجود دارد که به موجب آن باید داماد پاهای خود را درون ظرف پر از ماهی قرار دهد تا برای زندگی جدید آماده شود.

سنت های جالب شب زفاف در دنیا + تصاویر

ریختن مواد بدبو روی سر

از جمله آداب و رسوم ازدواج در اسکاتلند این است که دوستان و خانواده عروس او را به درخت می بندند و مواد بدبو روی سر او می ریزند اگر نتواند تحمل کند به این معناست که قادر به تحمل مسئولیت های ازدواج نخواهد بود.

سنت های جالب شب زفاف در دنیا + تصاویر

دندان نهنگ

در فیجی ، خواستگار باید در مراسم عروسی با خودش دندان نهنگ ببرد تا حسن نیت خود را ثابت کند. فیجی یک کشور جزیره ای در منطقه ملانزی اقیانوس آرام جنوبی است.

سنت های جالب شب زفاف در دنیا + تصاویر

حجله مراکشی

عروسی سنتی مراکش تا هفت روز ، با مراسم جداگانه برای مردان و زنان انجام می شود. سه روز اول صرف آماده سازی جشن و زیبایی عروس خانم است. در روز چهارم ، عروس و داماد ازدواج می کنند. در روزهای پنجم و ششم ، جشن ها ادامه می یابند و سرانجام در روز هفتم ، گروه های مردان و زنان ترکیب می شوند و عروس بر بر روی یک کجاوه تزئین شده در مقابل دوستان و خانواده می نشیند. مردان ، داماد را بر روی شانه های خود بلند می کنند و عروس و داماد را تا حجله عروس و داماد همراهی می کنند.

حجله مراکشی

رسم جالب حجله مراکشی ها در عروسی

رسوم عجیب شب زفاف و شب اول ازدواج در کشورهای مختلف + عکس
5.0
out of
5
(
3
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,390