شعرخوانی رهبر انقلاب از پروین اعتصامی را می بینید که در زمان بستری بودن در بیمارستان در جمع عده ای از هنرمندان خواندند.

رخشنده اعتصامی معروف به پروین اعتصامی در ۲۵ اسفندسال ۱۲۸۵ درشهر  تبریز متولد شد که از از او به عنوان مشهور ترین شاعره زن ایرانی یاد شده است.شعری از پروین اعتصامی از زبان رهبر انقلاب + فیلم در ایرناک شعری از پروین اعتصامی از زبان رهبر انقلاب + فیلم در ایرناک

تنها اثر چاپ و منتشر شده از پروین ، دیوان اشعار اوست؛ که دارای ۶۰۶ شعر شامل؛ اشعاری در قالب های مثنوی ، قطعه و قصیده می شود.پروین بیشتر به دلیل به کار بردن سبک شعری مناظره در شعرهایش ، معروف است.

این شاعره نامی کشور در ۱۵ فروردین سال۱۳۲۰  ودر سن سی پنج سالگی در تهران بر اثر بیماری حصبه درگذشت و در حرم فاطمه معصومه ، در آرامگاه خانوادگی اش ، به خاک سپرده شد. 

امروز 15 فرودین مصادف با سالروز در گذشت این شاعره بزرگ کشورمان بود. به همین مناسبت  فیلمی که  از شعرخوانی رهبر انقلاب با شعری از پروین اعتصامی و توسط پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مد ظله العالی) منتشر شده بود ، مجدد در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شد.

 گفتنی است؛ زمانی که رهبر معظم انقلاب در بیمارستان بستری بودند و عده ای از هنرمندان و اهالی فرهنگ به عیادت ایشان رفته بودند ، ایشان شعری از پروین اعتصامی خواندند و نکاتی را درباره ی این شاعر بیان کردند.

رهبر معظم انقلاب فرمودند : پروین اعتصامی از شاعرانی است که سعی می شد چهره اش پنهان بماند.
متن شعری که رهبر در آن زمان خواندند به شرح زیر است :

«هر بلائی کز تو آید نعمتی است
هر که را رنجی دهی آن راحتی است
زان به تاریکی گذاری بنده را
تا ببیند آن رخ تابنده را
تیشه زان بر هر رگ و بندم زنند
تا که با مهر تو پیوندم زنند...»

در ادامه شعر خوانی رهبر را مشاهده می کنید.

بازدید : 14,189 بار
شعری از پروین اعتصامی از زبان رهبر انقلاب + فیلم
3.8
out of
5
(
4
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 13,100