در ادامه با بیوگرافی کامل باران زمانی بازیگر سینما و تلویزیون به همراه عکسها و فیلمشناسی باران زمانی با شما در ایرناک خواهیم بود.

زندگینامه باران زمانی(Baran Zamani)

  • نام : باران زمانی
  • متولد : دهه 60 تهران
  • زمینه فعالیت : سینما و تلویزیون
  • پیشه : بازیگر
  • محل زندگی : تهران
  • شروع فعالیت : 1386 تاکنون

باران زمانی متولد دهه 60 در استان تهران می باشد با بازی در نقش شهناز پهلوی در سریال معمای شاه به شهرت رسید و همگی او را با این نامه این نقش می شناسند.باران زمانی | بیوگرافی و عکسهای باران زمانی در ایرناکباران زمانی | بیوگرافی و عکسهای باران زمانی در ایرناک

باران زمانی در سریال «معمای شاه»

باران زمانی در سریال «معمای شاه»

در رشته بازیگری تحصیل کرده و توانسته لیسانس آن را از دانشگاه هنر تهران اخذ نماید.

از بازیگران زن جوان و جویای نام سینما و تلویزیون بوده که توانسته با هنرنمایی در نقش شهناز پهلوی در سریال معمای شاه توجه بسیاری از فیلمسازان ایرانی را به خود جلب کند.

 

شروع بازیگری

بازیگری را در سال 1386 با کار تئاتر شروع کرده است و بعد از ۱۰ سال کار تئاتر و نمایش با سریال معمای شاه ساخته محمدرضا ورزی وارد دنیای بازیگری در مقابل دوربین شد.

 

باران زمانی در نقش شهناز

خیلی علاقمند به کار تاریخی بودم و همیشه اطرافیان بهم می گفتند چرا در تلویزیون بازی نمی کنی؟ میگفتم در تلویزیون کار تاریخی را دوست دارم انگار این صدای من را خدا شنید و این موقعیت را فراهم کرد. پتح سال پیش مشغول بازی در یک تله فیلم بودم که یکی از عوامل مرا معرفی کرد برای یک کار تاریخی دیگری که میسر نشد و بعد از مدتی آقای کریم خان زند که در تئاتر با هم آشنایی داشتیم منو به آقای ورزی معرفی کردند.

بعد از صحبت هایی که در اولین جلسه با ایشان داشتم آقای ورزی من را برای نقش شهناز معرفی کردند.

باران زمانی در سریال «معمای شاه»

باران زمانی در سریال «معمای شاه»

 

باران زمانی در پرستاران

در سریال «پرستاران» بازی کردم ، پرستاران قصه سه دانشجو است که بعد از تمام شدن دانشگاه در حال کارورزی هستند که در این کار با الناز حبیبی و سیاوش خیرابی همبازی هستم.

 

به عنوان یک بازیگر جوان وضعیت سینما را چطور می بینید؟

همیشه این دغدغه را داشتم. به نظرم بازیگرانی که وارد این حرفه می شوند از لحاظ تحصیلات باید ارتباطی با سینما داشته باشند. اینکه بدانند سینما یعنی چی؟ سینما از کجا شروع شده و آگاهی را داشته باشند ، اما متاسفانه برخی از بازیگرانی که آمدند در این زمینه تحصیلات ندارند و برعکس دوستان دیگر بازیگر که کار خود را شروع کردند با سواد و کار بلد هستند اما بیکارند.

 

بسیاری از بازیگران که به تازگی شروع کردند می خواهند ره صد ساله را یک شبه بروند؟

خود من از سال 86 کار تصویری ام را به جز سابقه تئاتری که دارم ، شروع کردم و بعد از 10 سال کار کردن در سریال «معمای شاه» دیده شدم. برای مردم تازگی دارد و نمی دانند که من پروسه بازیگری را ده ساله را طی کردم. من در کارم صبوری داشتم و هیچ وقت نمی توان ره صد ساله رفت ، برای من که این اتفاق رخ نداد.

 

دغدغه شما این روزها به عنوان یک بازیگر جوان چیست؟

ما سالیانه از دانشگاه ها فارغ التحصیل های زیادی داریم و نمی خواهم کلیشه صحبت کنم اما واقعیتی است. من در اطراف خودم بازیگران با سوادی را می بینم که بیکار هستند و این جوان باید چکار کند ، خودش دست به کار شود ، هزینه کند و فیلم کوتاه بسازد تا شاید بعد از مدتها اتفاقی برایش بیفتد یا خیر.

عکسهای باران زمانی

باران زمانی

 

مسئولان در این زمینه باید چکار کنند؟

مسئولان دژ غیر قابل نفوذی را ساختند که به هیچ کس اجازه نمی دهند وارد شود. فقط خودشون و اطرافیان هستند و نمی دانند که باید این چرخه بچرخد و سینما به نیروی جوان احتیاج دارد ، مخاطب می خواهد بازیگر جدید ببیند ، حتی ما در فیلم اولی ها و فیلم کوتاه افراد خوبی را می بینیم ، برای آینده آنها خیلی کارها باید کرد. سینما متعلق به کسانی است که در این زمینه تحصیلات دارند ، علاقمندند و زمان گذاشتند.

 

علاقه به حضوردر چه نقش هایی هستید؟

علاقمند به بازی در نقش های متفاوت هستم. اعتماد آقای ورزی در سریال «معمای شاه» باعث شد نقش متفاوت را بازی کنم ، نقش های تاریخی را خیلی دوست دارم.

 

وضعیت حضور مردم در سینما چگونه است؟

مردم ما با سینما قهر هستند. با وجود ماهواره و سرگرمی هایی که برای خودشان دارند کمتر به سینما می روند و این یک معضل مهمی است و هر چه تبلیغ کنیم و راهکار ارائه دهیم اتفاقی نمی افتد ، مگر اینکه فیلم های به روزی داشته باشیم و فیلم های دروغین نباشد. مردم ما صداقت را متوجه می شوند ، زمانی که در فیلم صداقت داشته باشیم مخاطب جذب سینما می شود. فیلم هایی که اکران می شود دور ازخیال ما است و ارتباطی با مخاطب برقرار نمی کند.


فیلمشناسی باران زمانی

فیلمهای سینمایی باران زمانی
سال نام فیلم کارگردان
1389 بدون اجازه مرتضی هرندی
1388 فاصله کامران قدکچیان
1387 سایه حسین قاسمی جامی
1387 دل شکسته علی روئین تن

باران زمانی و جعفر دهقان در فیلم «سایه»

باران زمانی و جعفر دهقان در فیلم «سایه»

باران زمانی و فرامرز قریبیان در فیلم «فاصله»

باران زمانی و فرامرز قریبیان در فیلم «فاصله»

مجموعه های تلویزیونی باران زمانی
سال نام مجموعه کارگردان
1396 راه و بیراه داوود بیدل
1396 ایراندخت محمدرضا ورزی
1396 ستارخان محمدرضا ورزی
1395 معمای شاه محمدرضا ورزی
1395 پرستاران علیرضا افخمی
1392 سرزمین کهن کمال تبریزی
1387 قابهای خالی مرتضی هرندی

باران زمانی  ،  سمیرا سیاح و مهدی امینی خواه در سریال قابهای خالی

باران زمانی ، سمیرا سیاح و مهدی امینی خواه در سریال «قابهای خالی»

باران زمانی  ،  سام قریبیان و رضا فیاضی در سریال «ایراندخت»

باران زمانی ، سام قریبیان و رضا فیاضی در سریال «ایراندخت»

 

باران زمانی در سریال «راه و بیراه»

باران زمانی در سریال «راه و بیراه»


گالری عکس باران زمانی

عکس جدید باران زمانی

باران زمانی

عکس جدید باران زمانی

باران زمانی

عکس جدید باران زمانی

باران زمانی

باران زمانی در نقشهای متفاوت

باران زمانی در نقشهای متفاوت

باران زمانی در لباس عروس

باران زمانی در لباس عروس


منابع : ایرناک | باران زمانی اینستاگرام/ باران زمانی فیسبوک/ صفحه شخصی باران زمانی/ باران زمانی ویکی پدیا/ باران زمانی تلگرام

باران زمانی | بیوگرافی و عکسهای باران زمانی
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,130