در ادامه مطالب ایرناک با زندگی نامه آنجلینا جولی از بازیگران سرشناس سینمای جهان بیشتر آشنا میشویم

زندگینامه کامل آنجلینا جولی و همسرش

آنجلینا جولی پیت (به انگلیسی : Angelina Jolie Pitt)  هنرپیشه ، کارگردان و نیکوکار اهل ایالات متحده آمریکا است.بیوگرافی آنجلینا جولی | تصاویر و فیلم های آنجلینا جولی در ایرناک بیوگرافی آنجلینا جولی | تصاویر و فیلم های آنجلینا جولی در ایرناک

او توانسته سه بار جایزه گلدن گلوب ، دو بار جایزه اتحادیه بازیگران سینما و یک بار جایزه اسکار را برنده شود.

او پس از ازدواج با برد پیت ، از نام «آنجلینا جولی پیت» (Angelina Jolie Pitt) استفاده می کند.

 • نام اصلی : آنجلینا جولی وُیت
 • متولد : ۴ ژوئن ۱۹۷۵  لس آنجلس ، کالیفرنیا
 • والدین : جان ویت مارچلین برتراند
 • سال های فعالیت : ۱۹۹۳ - تا کنون
 • همسر ها : جانی لی میلر (۱۹۹۶–۱۹۹۹) بیلی باب تورنتون (۲۰۰۰–۲۰۰۳) برد پیت (۲۰۱۴–۲۰۱۶)
 • فرزندان : ۶ فرزند (۳ فرزندخوانده)

وی در شهر لس آنجلس متولد شد. پدر وی جان ویت است و مادرش Marcheline Bertrand اصالتی هلندی و فرانسوی کانادایی دارد. برادر وی جیمز هیون نیز بازیگر است. او فعالیت به عنوان مدل را از دوازده سالگی شروع کرد و در شهرهایی مثل لندن و لس آنجلس مدل مشهوری شد.

آنجلینا جولی و پدرش

آنجلینا جولی و پدرش

او در جوانی در کلیپ های خوانندگانی چون رولینگ استونز ، میت لوف ، لنی کراویتز ، انتولینو وندیتیو بازی کرد ، اولین نقش سینمایی وی در فیلم «هکرها» بود که داستان پنج دانش آموز هکر را روایت می کند. آنجلینا جولی از سال ۲۰۰۱ از سوی کمیسریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان به عنوان سفیر حسن نیت تعیین شده و با مسافرت به نقاط دورافتاده جهان به فعالیت در زمینه حفظ حقوق آوارگان و پناهندگان مشغول است.

وی در روز ۱۹ ژوئن ۲۰۱۱ با حضور در کمپ پناهندگان سوری در شهر آلتین اوزو از توابع ترکیه با پناهندگان سوریه ای دیدار کرد. وی در مدرسه سازی نیز مشارکت داشته است وی قرار است از سال ۲۰۱۷ به ویلیام هیگ وزیر امور خارجه بریتانیا بپیوندد و به عنوان استاد مدعو در دانشگاه اقتصاد لندن دوره ای با عنوان «تأثیر جنگ بر زنان» را تدریس کند.

آنجلینا جولی و پناهندگان سوریه ای

آنجلینا جولی و پناهندگان سوریه ای

همسر اوّل وی جانی لی میلر است که در سال ۱۹۹۶ با او ازدواج کرد و در سال ۱۹۹۹ از وی جدا شد ، همسر دوم او بیلی باب تورنتون است که در مه ۲۰۰۰ با هم ازدواج کردند ، ولی سرانجام بعد از ۳ سال ازدواجشان به جدایی انجامید. پس از بازی در فیلم آقا و خانم اسمیت ، او و برد پیت وارد یک دوستی عاشقانه و سرانجام در سال ۲۰۰۶ صاحب دختری به نام شیلو شدند که به خاطر باورهایشان در مورد پایان دادن به فقر و بدبختی مردم آفریقا تصمیم به تولد بچه شان در کشور فقیر و آفریقایی نامیبیا گرفتند.

آنجلینا جولی به همراه براد پیت علاوه بر سه فرزند طبیعی خود سرپرستی مدوکس پسر بچه یتیم اهل کامبوج ، پکس کودک ویتنامی و یک دختر یتیم اهل اتیوپی به نام زهرا را بر عهده داشتند.

آنجلینا جولی و همسرسابقش برد پیت

آنجلینا جولی و همسرسابقش برد پیت

براد پیت در ۲۶ ژانویه ۲۰۱۲ رسماً اعلام کرد که او و جولی تصمیم به ازدواج دارند. او گفت :

«ما تصمیم گرفته بودیم ازدواج نکنیم تا زمانی که برای هیچ زوجی منع ازدواج وجود نداشته باشد ولی گمان نمی کنم دیگه بتوانیم بیش از این مقاومت کنیم. ازدواج ما برای بچه هایمان خیلی مهم است و همیشه در این باره از ما سؤال می کنند. برای من هم مهم است. دوست دارم آن نوع تعهد ایجاد بشود.»

در ادامه گفتگو زمانی که از او پرسش شد آیا رسماً از جولی خواستگاری کرده یا نه ، وی جواب داد :

«دیگر از این فراتر نمی روم… ولی زمانی که عاشق کسی هستی و با او یک خانواده تشکیل بدهی و خودت هم دوست داری یک تعهد بین تان ایجاد بشود و نتوانی خیلی خنده دارست ، »

آنجلینا جولی در ۱۴ مه ۲۰۱۳ اعلام کرد به دلیل دارا بودن یک ژن معیوب ، احتمال ابتلای او به سرطان پستان ۸۷ درصد و ابتلا به سرطان تخمدان ۵۰ درصد بوده و به این خاطر دست به عمل جراحی ماستکتومی (پستان برداری) زده و آنها را برداشته است و جراحی ها و مراحل درمانی وی از فوریه ۲۰۱۳ تا پایان آوریل ۲۰۱۳ به طول انجامید وی ذکر کرد که سرطان پستان باعث مرگ مادرش شده است و با توجه به این عمل ها احتمال سرطان پستان در وی به زیر ۵ درصد رسیده است

جولی در کنار حرفه اصلی طراح جواهر نیز هست.

او در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد به فلج بل مبتلاست.

برد پیت و آنجلینا جولی

برد پیت و آنجلینا جولی

برنجلینا ، که محبوب ترین زوج در جهان شناخته می شدند ، با داشتن 6 فرزند و پس از 12 سال زندگی مشترک ، در 19 سپتامبر 2016 پیوندشان را شکستند. 

دلایل جدایی آنجلینا جولی از برد پیت

 • برنجلینا دو سبک زندگی متفاوت دارند. آنجلینا دوست دارد که تمام وقت خود را بیرون از خانه ، صرف کمک به دیگران و امور خیرخواهانه ، بگذراند ، در حالی که پیت عشق اش هالیوود است ، جاده ای که برای او تمامی ندارد.
 • طبق گزارشاتی که از یک منبع موثق به دست آمده ، آنجلینا و برد پیت بر سر چگونگی بزرگ کردن فرزندان شان با هم اختلاف داشتند طوری که آنجلینا مدام پیت را به خاطر روش اشتباهی که برای کودکان شان در پیش گرفته بود ، سرزنش می کرد.
 • اگر چه موضوع فرزند ، یکی از اختلافات اصلی آنها بود اما آنها اختلاف نظرهای زیادی بر سر موضوعات دیگر نیز داشتند. به عنوان مثال مسئله سیاست ، از دیگر موضوعاتی بود که بارها میان آنها اختلاف شدید انداخت. آنها حتی نمی توانستند سر برنامه های زندگی شان با هم به تفاهم برسند.
 • آنجلینا هیچ وقت نتوانست با پدرش ارتباط خوبی برقرار کند به این علت که او نه تنها به مادرش خیانت کرد ، بلکه مدام در زندگی خصوصی آنها نیز دخالت می کرد. او حتی بارها زندگی خصوصی آنجلینا را در مقابل دوربین ها برملا کرد. اما بر خلاف او ، رابطه برد پیت با پدر زن اش بسیار خوب است و همین موضوع به اختلافات آنها دامن می زد.
 • آنجلینا از مصرف بیش از اندازه مشروبات الکی و ماریجوآنا توسط برد پیت شکایت می کند. او می گوید که این موضوع می تواند تهدیدی برای فرزندان مان باشد.
 • برد پیت تنها کسی است که از عادات بد آنجلینا آگاه است. او می گوید : «آنجلینا اصلا غذا نمی خورد ، به جایش هر شب مشروبات الکلی مصرف می کند و مدام سیگار می کشد.» او از اینکه مدام باید آنجلینا را مجبور کند تا به سلامتی خود اهمیت بیشتری دهد ، خسته شده است.. برد پیت در ادامه حرف هایش می گوید : «شاید استرس عمل آنجلینا جولی ، برای جلوگیری از سرطان ، ازدواج ما را نابود کرد.»
 • در سال 2002، زمانی که ماریا کری گفت که آنجلینا هیچ دوستی ندارد ، برد پیت هم این نقد را تایید کرد. اما آنجلینا در جواب گفت : «من با خانواده خودم در ارتباطم ، با برد حرف می زنم اما نمی دانم چرا دوست صمیمی زیادی ندارم. برد پیت آنقدر در زندگی من نقش پر رنگی دارد که احساس می کنم به فرد دیگری احتیاج ندارم. او نه تنها عشق من ، بلکه خانوده من است. من واقعا از این که همچین خانواده خوبی دارم ، خدا ا شکر می کنم. زندگی بدون او معنی ندارد.» اما گویا برد نتوانست انتظارات همسرش را به بهترین شکل برآورده کند.

پس از طلاق ، برد پیت اعتراف کرد که در طول فیلم برداری فیلم «آقا و خانم اسمیت» ، رابطه عمیقی بین آنها برقرار شد.

  از آن زمان بود که شایعات رابطه این دو بازیگر با هم پخش شد. برد پیت در آن زمان با جنیفر آنیستون زندگی می کرد اما رابطه آنها رفته رفته بد و بدتر شد طوری که در سال 2005 از یکدیگر جدا شدند. اگر چه پاپاراتزی ها چندین بار تصاویری از این دو را با هم در حال گشت و گذار منتشر کردند اما آنها تا وقتی که برد پیت طلاق خود را از جنیفر نگرفت ، رابطه خود را انکار می کردند.

او می گوید : «ما تمام کارهایمان را در طول فیلم برداری با هم انجام می دادیم ، کارهای گروهی زیادی کردیم و واقعا به ما خوش می گذشت تا حدی که در آخر انگار که یک زوج واقعی بودیم.»

 او بارها توسط رسانه ها به عنوان زیباترین و جذاب ترین زن انتخاب شده است. از جمله اسکوایر که در سال ۲۰۰۴ او را سکسی ترین زن و پیپل در سال ۲۰۰۶ او را زیباترین زن معرفی کرد. در تاریخ ۲ دسامبر ۲۰۱۰، سایت سرگرمی و طنزپرداز spoof در خبری طنزآمیز اعلام کرد که مطابق اسناد افشا شده توسط ویکی لیکس آنجلینا جولی جاسوس سازمان سیا بوده است. با وجود تأکید سایت spoof در مورد طنز بودن خبر خود ، رسانه های فارسی زبان این خبر را به عنوان یک خبر جدی منتشر کردند.

فیلمهایی که آنجلینا جولی در آن ایفای نقش کرده
سال عنوان نقش
۱۹۸۲ نگاهی به بیرون (Lookin' to Get Out) Tosh - Patti's Daughter
۱۹۹۳ سایبورگ ۲ (Cyborg 2) Casella 'Cash' Reese
۱۹۹۵ بدون مدرک (Without Evidence) Jodie Swearingen
۱۹۹۵ هکرها (Hackers) Kate
۱۹۹۶ عشق است همه آنچه هست (Love Is All There Is) Gina Malacici
۱۹۹۶ فوکس فایر (Foxfire) Legs Sadovsky
۱۹۹۷ فیلم (Playing God) Claire
۱۹۹۸ جیا (Gia) Gia Carangi
۱۹۹۸ آشپزخانه جهنم (Hell's Kitchen) Gloria McNeary
۱۹۹۸ بازی با قلب (Playing by Heart) Joan
۱۹۹۹ (Pushing Tin) Mary Bell
۱۹۹۹ شکارچی استخوان (The Bone Collector) Amelia Donaghy
۱۹۹۹ دختر از هم گسیخته (Girl, Interrupted) Lisa Rowe
۲۰۰۰ سرقت در شصت ثانیه (Gone in Sixty Seconds) Sara 'Sway' Wayland
۲۰۰۱ لارا کرافت : مهاجم مقبره (Lara Croft : Tomb Raider) Lara Croft
۲۰۰۱ گناه اصلی (Original Sin) Julia Russell / Bonny Castle
۲۰۰۲ زندگی یا چیزی شبیه به آن (Life or Something Like It) Lanie Kerrigan
۲۰۰۳ لارا کرافت مهاجم مقبره : گهواره حیات (Lara Croft Tomb Raider : The Cradle of Life) Lara Croft
۲۰۰۳ فراتر از مرزها (Beyond Borders) Sarah Jordan
۲۰۰۴ گرفتن جان ها (Taking Lives) Illeana
۲۰۰۴ داستان کوسه (کارتون) (Shark Tale) Lola
۲۰۰۴ کاپیتان اسکای و دنیای فردا (Sky Captain and the World of Tomorrow) Franky
۲۰۰۴ اسکندر (Alexander) Olympias
۲۰۰۵ آقا و خانم اسمیت (Mr. & Mrs. Smith) Jane Smith
۲۰۰۶ چوپان خوب (The Good Shepherd) Margaret 'Clover' Russell
۲۰۰۷ بئوولف (Beowulf) Grendel's Mother
۲۰۰۷ قلب قدرتمند (A Mighty Heart) Mariane Pearl
۲۰۰۷ تحت تعقیب (Wanted) Fox
۲۰۰۸ بچه پریان (Changeling) Christine Collins
۲۰۰۸ پاندای کونگ فوکار (Kung Fu Panda) Tigress
۲۰۱۰ سالت (Salt) Evelyn Salt
۲۰۱۰ توریست (The Tourist) Elise Clifton-Ward
۲۰۱۱ پاندای کونگ فوکار۲ (Kung Fu Panda 2) (صداگذار در نقش Tigress)
۲۰۱۱ در سرزمین خون و عسل (In The Land Of Blood And Honey) (کارگردان و نویسنده)
۲۰۱۴ مالیفیسنت (Maleficent) مالیفیسنت
۲۰۱۵ کنار دریا (By the Sea) (کارگردان و نویسنده و تهیه کننده)
۲۰۱۶ پاندای کونگ فوکار ۳ (Kung Fu Panda 3) (صداگذار در نقش Tigress)
افتخارات آنجلینا جولی
 • دریافت جایزه اسکار
 • سه بار دریافت جایزه گلدن گلوپ
 • دریافت جایزه بشردوستانه ژان هرشولت
 • دو بار دریافت جایزه اتحادیه بازیگران سینما
 • آنجلینا جولی به انتخاب لیست جهانی CB150 به عنوان یکی از زیباترین زنان جهان ثبت شده است.
 • زیباترین زن سال ۲۰۱۱ به انتخاب مجله ونتی فر دومین زن
 • زیبای سال ۲۰۱۲ به انتخاب سایت بانوان
 • زیباترین زن سال ۲۰۱۳ به انتخاب سایت hollywood buzz
 • سومین زن زیبای سال ۲۰۱۳ به انتخاب هاف پست
 • سومین زن زیبای سال ۲۰۱۴ به انتخاب hollywood buzz
بازدید : 41,370 بار
بیوگرافی آنجلینا جولی | تصاویر و فیلم های آنجلینا جولی
5.0
out of
5
(
3
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,240