در ادامه با بیوگرافی اردلان شجاع کاوه بازیگر محبوب سینما و تلویزیون به همراه عکسها و بیوگرافی همسرش الیزا اورامی و فیلمشناسی اردلان شجاع کاوه با شما در ایرناک خواهیم بود.

زندگینامه اردلان شجاع کاوه(Ardalan Shoja Kaveh)
  • نام : اردلان شجاع کاوه
  • متولد : ۱۳۴۱ بیرجند
  • تحصیلات : دیپلم اقتصاد و فوق لیسانس بازیگری را از دانشگاه تربیت مدرس
  • همسر : الیزا اورامی
  • فرزندان : یک دختر

اردلان شجاع کاوه متولد 1341 بیرجند ، پدر و مادر اهل بابل ، مازندرانبازیگر تئاتر ، سینما و تلویزیون است. او لیسانس بازیگری اش را از دانشکده هنر های زیبای دانشگاه تهران و فوق لیسانس بازیگری را از دانشگاه تربیت مدرس دریافت کرد.بیوگرافی اردلان شجاع کاوه | بیوگرافی الیزا اورامی همسر اردلان شجاع  کاوه در ایرناکبیوگرافی اردلان شجاع کاوه | بیوگرافی الیزا اورامی همسر اردلان شجاع  کاوه در ایرناک

اردلان شجاع کاوه

زندگی شخصی اردلان شجاع کاوه از زبان خودش

شجاع کاوه : من فرزند آخر خانواده شجاع کاوه هستم. دو برادر و دو خواهر بزر گ تر از خودم دارم ، از آن جا که پدرم در اداره پست ، تلگراف و تلفن آن زمان کار می کرد ، با انتقالی او ما هم مجبور بودیم ، هر چند سال یک بار زندگی در شهرهای مختلف را تجربه کنیم. پس از این که پدرم از مازندران به بیرجند منتقل شد و ریاست اداره پست ، تلگراف و تلفن را بر عهده گرفت ، من در آن جا به دنیا آمدم. پدرم به شهرهای زیادی به عنوان مامور منتقل می شد و ما هم ناچار او را همراهی می کردیم. به همین خاطر زندگی در شهرهای زیادی چون تویسرکان ، ملایر ، تنکابن ، گرگان ، بابلسر و بندر انزلی را تجربه کرده ایم.تا یادم نرفته بگویم که برادر ارشد مان سال هاست در ایتالیا زندگی می کند ، نزدیک به چهل سال...

اردلان شجاع کاوه

همسر اردلان شجاع کاوه؟
شجاع کاوه : در سال 1370، پای سفره عقد نشستم ، همسرم الیزا اورامی است که از بازیگران تئاتر بود. بر سر صحنه تئاتر با یکدیگر آشنا شدیم که این آشنایی منجر به ازدواج شد و ثمره آن دختر 12 ساله ام است ، ضمن این که باید بگویم وی مدتی در رادیو و همچنین بخش دوبله فعال بود و در حال حاضر هم نمایشنامه نویسی را ادامه می دهد ، البته برای دلش...

اردلان شجاع کاوه و همسرش الیزا اورامی

اردلان شجاع کاوه و همسرش الیزا اورامی

 

اردلان شجاع کاوه و همسرش الیزا اورامی

اردلان شجاع کاوه و همسرش الیزا اورامی

 

ـ از تحصیلات تان چیزی برای مان نگفتید.
شجاع کاوه : دیپلم اقتصاد ، لیسانس بازیگری از دانشگاه تهران و فوق لیسانس بازیگری و کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس را دارم. در زمان تحصیل بچه زرنگی بودم و هیچ گاه هم تجدید نمی شدم. در دانشگاه سوره تدریس می کردم و حال به مدت یک سال و نیم است که در دانشگاه آزاد هنر فعالیت می کنم.

اردلان شجاع کاوه

▪ شنیدیم ساز هم می زنی همین طور است؟
ـ شجاع کاوه : به شکل حرفه ای که نه ، اما سنتور می نواختم. گرچه نتوانستم ادامه دهم ، شاید همین مسئله باعث شد تا مشوق دخترم در فراگیری سخت ترین آلت موسیقی یعنی ویولن شدم. وقتی دخترم شش سال بیشتر نداشت ، دیپلم «ارف» گرفت ، یعنی هنوز سواد خواندن و نوشتن نداشت ، اما به راحتی «نت خوانی» می کرد. دخترم در حال حاضر 12 ساله است و از زندگی ام هم راضی هستم.


▪ بعضی ها می گویند ، شجاع کاوه خیلی دیر وارد صحنه هنر شد؟
ـ شجاع کاوه : اشخاصی که چنین حرفی می زنند اطلاعات زیادی ندارند ، من از شش سالگی روی صحنه تئاتر بودم و چهل سال است که بازیگرم. طی این سال ها هم مشغول تحصیل و کار بودم ، 22 سالم بود که در بایکوت مخملباف بازی کردم. من در بیش از 56 اثر تصویری بازی کردم... هفت سال اول ، کارم را در سینما متمرکز کرده و پس از آن به تلویزیون آمدم ، گرچه در در دوران کودکی سابقه بازی در تئاتر هم داشتم.


بیوگرافی الیزا اورامی همسر اردلان شجاع کاوه

الیزا اورامی متولد 1341 می باشند و تحصیلات ایشان لیسانس نقاشی می باشد.ایشان همسر اردلان شجاع کاوه (بازیگر) می باشند.بانو اورامی دوبله را به صورت حرفه ای از سال 1370 آغاز کردند.

نام اصلی

الیزا اورامی

ملیت

ایرانی

سال تولد

1344

نقش های شاخص

ماریلا کاتبرت / مجموعۀ انیمیشنی «آن شرلی با موهای قرمز»

بیانکا کاستافیوره / مجموعۀ انیمیشنی «ماجراهای تن تن»

عنکبوت بدجنس / مجموعۀ انیمیشنی «گجت بوی»

مارماگورا / مجموعۀ انیمیشنی «گربۀ استثنایی»

اردلان شجاع کاوه و همسرش الیزا اورامی

اردلان شجاع کاوه و همسرش الیزا اورامی

 

اردلان شجاع کاوه و همسرش الیزا اورامی و جلیل فرجاد

اردلان شجاع کاوه و همسرش الیزا اورامی و جلیل فرجاد

 

الیزا اورامی

الیزا اورامی همسر اردلان شجاع کاوه

خانم پات در قصه های جزیره ، ماریا کاتبرد در آن شرلی با موهای قرمز ، بانوی منشی های دربار در سریال جواهری در قصر ، کاستافیوره در ماجراهای تن تن ، عنکبوت بدجنس در گجت بوی ، خانم لولا در سریال امیلی در نیومون ، ملکه در جواهرات معبد گمشده ، آماندا بلیک در مستند فراتر از دوهزار ، مارماگورا در گربه استثنایی ، آن بنکرافت در مرد فیل نما ، آدم ربا در فیلم دقایق برخورد (وقت هیجان) ، ترمیناتور 3، گلوریا ، آوای وحش ، سه تفنگدار ، گرگ ، حادثه و... اشاره کرد.

 

الیزا اورامی

برای تجسم صدای «الیزا اورامی» کافیست شخصیت «ماریلا کاتبرت» را به یاد بیاورید. 


عکسهای اردلان شجاع کاوه در نقش های متفاوت

اردلان شجاع کاوه

اردلان شجاع کاوه در فیلم جوجه اردک من

 

گریم اردلان شجاع کاوه

گریم اردلان شجاع کاوه در فیلم پاییز بلند

 

اردلان شجاع کاوه و شبنم قلیخانی

اردلان شجاع کاوه و شبنم قلیخانی در فیلم جوجه اردک من

 

اردلان شجاع کاوه و آناهینا همتی

اردلان شجاع کاوه و آناهینا همتی در نمایی از فیلم لبخند در مراسم ترحیم

 

اردلان شجاع کاوه

اردلان شجاع کاوه در فیلم لبه پرتگاه

 


منابع : اردلان شجاع کاوه اینستاگرام/ اردلان شجاع کاوه فیسبوک/ صفحه شخصی اردلان شجاع کاوه/ اردلان شجاع کاوه ویکی پدیا/ اردلان شجاع کاوه تلگرام

بیوگرافی اردلان شجاع کاوه | بیوگرافی الیزا اورامی همسر اردلان شجاع کاوه
5.0
out of
5
(
3
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,950