در ادامه با بیوگرافی روشنک گرامی بازیگر خوش آتیه و دوست داشتنی سینما و تلویزیون به همراه عکس های جدید و دیده نشده روشنک گرامی با شما خواهیم بود.

زندگی نامه روشنک گرامی

 • نام : روشنک گرامی (roshanak gerami)
 • زمینه فعالیت : سینما ، تلویزیون
 • متولد : 31 شهریور 1362 تهران ، ایران
 • پیشه : بازیگر
 • سال های فعالیت : ۱۳۸۹-تاکنون
 • تحصیلات : کارگردانی تئاتر و مهندسی معماری

روشنک گرامی (متولد 31 شهریور 1362) بازیگر اهل ایران است وی در فیلم های قاعده تصادف و هلن به ایفای نقش پرداخته است.بیوگرافی روشنک گرامی | عکسها و فیلمهای روشنک گرامی در ایرناک بیوگرافی روشنک گرامی | عکسها و فیلمهای روشنک گرامی در ایرناک

بیوگرافی روشنک گرامی | عکسها و فیلمهای روشنک گرامی در ایرناک

او در سال ۸۵ کارگردانی تئاتر قبول شد اما به گفته خودش در این زمینه موفق نبود .

روشنک گرامی در قائده تصادف

فیلم سینمایی قاعده تصادف برنده سیمرغ بلورین جشنواره فجر سی و یکم شد که بازی بی نظیر روشنک گرامی نیز یکی از عوامل پر رنگ این جایزه بود. وی هم اکنون در تهران زندگی می کند.

روشنک یکی از بازیگران جوان فیلم قاعده تصادف که با این فیلم فرصت مناسبی برای بهتر دیده شدن در سینما پیدا کرد.

 بهزادی پس از ساخت فیلم "تنها دوبار زندگی می کنیم" به عنوان نخستین کار بلند سینمایی خود که مورد توجه منتقدان نیز قرار گرفت ، در فیلم "قاعده تصادف" به روابط بین جوانان با همدیگر و والدینشان می پردازد.

داستان این فیلم روایتی از زندگی یک گروه تئاتری است که در حال تمرین نمایشی هستند و درگیر آماده کردن این نمایش و رساندن آن به اجرا هستند.

امیر جعفری ، سروش صحت ، امید روحانی ، اشکان خطیبی ، مهرداد صدیقیان ، بهاران بنی احمدی ، محمدرضا غفاری ، الهه حصاری ، مارتین شمعون پور ، ندا جبرائیلی ، روشنک گرامی و سروش مالمیر بازیگران "قاعده تصادف" هستند.

گرامی با این که پیش از این در سریال فاصله ها حضور داشت ، اما در آن زمان جزو بازیگران کم تجربه فیلم بهزادی به حساب می آمد.

عکس روشنک گرامی در قائده تصادف

بیوگرافی روشنک گرامی | عکسها و فیلمهای روشنک گرامی در ایرناک


در سال ۹۳ وقتی درحال عبور از خیابان بود تصادفی شدید کرد بطوریکه چند هفته در بیمارستان بستری بود .

روشنک گرامی بازیگر نقش ترنج در سریال گمشدگان به کارگردانی رضا کریمی در سال ۹۶ می باشد .

بیوگرافی روشنک گرامی | عکسها و فیلمهای روشنک گرامی در ایرناک


ازدواج و همسرش

روشنک گرامی تاکنون ازدواج نکرده است و مجرد می باشد.

روشنک گرامی و پژمان بازغی در فیلم هلن

بیوگرافی روشنک گرامی | عکسها و فیلمهای روشنک گرامی در ایرناک

در خلاصه داستان این فیلم آمده است که داستان دختری است که قرار است به ایتالیا برود اما به علت گرفتاری خانواده ، مسیر دیگری در پیش می گیرد.


گفت و گو با روشنک گرامی

خانم گرامی ! از نقشتان در فیلم سینمایی «قاعده تصادف» برایمان بگویید و اینکه چطور این نقش به شما پیشنهاد شد ؟

یک روز به دفتر آقای بهزادی رفتم. نشستیم و کمی در خصوص خودم و فیلمنامه گپ زدیم. فیلمنامه را به من دادند تا بخوانم برای نقش پریسا و گفتند که بهم خبر می دهند. چند روز بعدش تولدم بود و آقای بهزادی گفتند که در این روز به من خبر می دهند که انتخاب شده ام یا خیر. چند روزی از تولدم گذشت و خبری نشد. به من گفتند که چرا زنگ نزدی که پیگیری کنی و من گفتم منتظر تماس شما بودم. اینجوری بود که متوجه شدم برای این نقش انتخابم کرده اند. بچه ها دو هفته بود که شروع به دورخوانی کرده بودند و من هم یک روز با گروه برای نقش لادن دورخوانی کردم. از فردایش تمرین را شروع کردیم و من نقش لادن را بازی می کردم.

بیوگرافی روشنک گرامی | عکسها و فیلمهای روشنک گرامی در ایرناک

به دلیل یک سری اتفاقات از پروژه کنار رفتم. بعد از یک هفته مجددا با من تماس گرفته شد تا نقش پریسا را بازی کنم. تا سه – چهار روز قبل از ضبط من نقش پریسا را تمرین می کردم. ما حدود دو ماه تمرین و هجده روز ضبط داشتیم چون در مجموع هجده سکانس در فیلم وجود داشت. چند روز قبل از ضبط تصمیم گرفته شد که من و خانم بنی احمدی نقشمان را عوض کنیم که تقریبا اتفاقی بود شبیه ماجرایی که در خود فیلم می بینیم که شهرزاد رفت و یکی از خود بچه ها جایش را گرفت. در نهایت من نقش «مریم» را بازی کردم. اتفاق خوبی بود و خودم هم راحت تر بودم برای ایفای این نقش و خانم بنی احمدی هم از بازی در نقش پریسا راضی تر به نظر می رسید.

 

بیوگرافی روشنک گرامی | عکسها و فیلمهای روشنک گرامی در ایرناک


در ایام جشنواره فجر و در سینمای رسانه ها فیلم پسندیده شد از واکنش های مردمی تا چه اندازه اطلاع دارید و اینکه فیلم را با مردم تماشا کردید ؟

بله. بیشتر مخاطبان خوشبختانه با «مریم» ارتباط خوبی برقرار کردند و دوستش داشتند. در بین پسرها هم آقای مارتین شمعون پور بیشتر از سایرین مورد توجه قرار گرفته بود. همینطور از بازی مهرداد صدیقیان و ندا جبرئیلی تعریف های زیادی شنیدم. خانم جبرئیلی از دوستان خیلی خوب و صمیمی من هستند و در طول کار خیلی به هم کمک کردیم تا نقش هایمان به خوبی دیده شود. نظرات متفاوت بود.

فیلم قبلی آقای بهزادی را دیده بودید (تنها دوبار زندگی می کنیم) ؟

می دانم احتمالا از دستم عصبانی هم خواهند شد ولی راستش را بخواهید نه. هنوز ندیدم.

قصه فیلم در مورد نسل سومی هاست یا نسل چهارمی ها ؟

نسل چهارمی ها.

شما خودتان نسل سومی هستید یا نسل چهارمی ؟

من نسل سومی هستم. متولد سال 1362.

بیوگرافی روشنک گرامی | عکسها و فیلمهای روشنک گرامی در ایرناک

بیوگرافی روشنک گرامی | عکسها و فیلمهای روشنک گرامی در ایرناک

برای نزدیک شدن به دغدغه های این نسل چقدر تلاش کردید ؟

من دهه هفتادی ها را می شناسم. در فیلمنامه بیشتر به شخصیت شهرزاد پرداخته شده بود تا دیگر شخصیت ها. من تلاش کردم برای مریم شناسنامه ای تعریف کنم. «مریم» دختری بود که به همه از بالا نگاه می کرد و بقیه را هم سطح خودش نمی دانست غیر از یک نفر که او هم موزیسین بود و تصور می کرد فقط سواد مارتین در سطح اوست.

شما به عنوان کسی که با فیلمنامه چند ماه زندگی کرده در خصوص کاراکتری که امیر جعفری بازی می کند چه نظری دارید و چقدر به او حق می دهید ؟

من به عنوان یک نسل سومی آن پدر و مادر را درک نمی کنم و طبیعتا آن پدر و مادر هم نمی توانند این بچه ها را درک کنند. به همین خاطر نمی توانم به آن پدر حق بدهم. مخصوصا اینکه می گوید اجازه سفر به شهرزاد نمی دهم چون پیش از این یکبار با قرص خودکُشی کرده در حالی که این نرفتن هم می تواند باعث اقدام جدیدی از سوی او برای خودکُشی شود. من به عنوان روشنک گرامی حقی به این پدر و مادر نمی دهم اما برایم چنین کارهایی قابل درک است چرا که چنین والدینی را دیده ام.

فکر می کنید بعدا بچه های این نسل چه برخوردی با فرزندان خودشان داشته باشند ؟

من راه حل پیشنهادی ام این است که این نسل بچه دار نشوند که این اتفاقات نیفتد. با اینکه خودم هنوز بچه ندارم ولی وقتی پدر و مادرم می خواهند تا لواسان بروند از دلشوره و نگرانی جان به لب می شوم و خواهش می کنم که بدون من جایی نروند.

بیوگرافی روشنک گرامی | عکسها و فیلمهای روشنک گرامی در ایرناک

بیوگرافی روشنک گرامی | عکسها و فیلمهای روشنک گرامی در ایرناک

عکسهای روشنک گرامی در سفر به خارج از کشور

بیوگرافی روشنک گرامی | عکسها و فیلمهای روشنک گرامی در ایرناک

 

بیوگرافی روشنک گرامی | عکسها و فیلمهای روشنک گرامی در ایرناک

بیوگرافی روشنک گرامی | عکسها و فیلمهای روشنک گرامی در ایرناک

خیلی ها این فیلم را با «درباره الی …» مقایسه کردند. شما چه نظری در این باره دارید ؟

درباره الی … … نمی دانم چرا چنین مقایسه ای شد. به خاطر اینکه کسی بین ما بوده و رفته یا به خاطر برگشت پدر یا تکنیک فیلم ولی من خودم هنگام خواندن فیلمنامه شباهتی ندیدم. شاید نوع فیلمبرداری چنین ذهنیتی را به وجود آورده چون از خیلی ها شنیدم که این فیلم درباره شهرزاد .. بوده و اینجور چیزها ولی حقیقتا من شباهت چندانی بین این دو فیلم نمی بینم.

چقدر سعی کردید تا این حس نزدیکی بین جمع دوستان در این فیلم به مخاطب منتقل شود ؟ گویی که سالهاست این نفرات یکدیگر را می شناسند و با هم زندگی و همکاری می کنند.

خب ما دو ماه با هم زندگی کردیم. از صبح تا غروب تمرین می کردیم تا بعدش که ضبط انجام شد. حتی دورخوانی و تمرینات ما هم در لوکیشن اتفاق می افتاد. بعد دوربین 5D اضافه شد و فیکس کردن میزانسن ها طبق نظرات آقای بهزادی صورت گرفت. شکر خدا به دلیل تمرینات طولانی گروه ، در ضبط پلان – سکانس ها به مشکل خاصی برنخوردیم.

فقط چون دوربین Red یک روز قبل از ضبط به ما اضافه شد شاید تنها همین مورد بود که باعث می شد برخی تغییرات میزانسنی روی بدهد. گاهی اوقات برداشت زیاد هم داشتیم ولی کمتر پیش می آمد که به دلیل اشکال بازیگران این اتفاق بیفتد.

بیوگرافی روشنک گرامی | عکسها و فیلمهای روشنک گرامی در ایرناک


فیلم های سینمایی روشنک گرامی
 • هلن (۱۳۹۴)
 • خانه دیگری (۱۳۹۴)
 • آخرین بار کی سحر را دیدی؟ (۱۳۹۴)
 • ملبورن (۱۳۹۲)
 • قاعده تصادف (۱۳۹۱)
فیلم های تلویزیونی روشنک گرامی
 • گمشدگان (۱۳۹۶)
 • جنایت و مکافات (فیلم تلویزیونی) (۱۳۹۰)
 • فاصله ها (۱۳۸۹)
 • تله فیلم پروانه ها

 


منبع : ایرناک / صفحه شخصی روشنک گرامی/ اینستاگرام روشنک گرامی / roshanak gerami instagram/ روشنک گرامی ویکی پدیا / روشنک گرامی وهمسرش / بیوگرافی کامل روشنک گرامی / روشنک گرامی و پدرش / روشنک گرامی ویکی پدیا / روشنک گرامی و همسرش / سریال های روشنک گرامی / سن روشنک گرامی / قد روشنک گرامی

بازدید : 54,471 بار
بیوگرافی روشنک گرامی | عکسها و فیلمهای روشنک گرامی
4.8
out of
5
(
8
) votes

نظرات کاربران  

01
مصاحبه ی تصویریه روشنک گرامی رو در اپارات یا یوتیوب ببینید که بدونید متولد 31 شهریور 1362 هستن و بقیه ی وبسایتها به گفته ی خودشون تاریخ تولدهای اشتباه مینویسن و اطلاعات مثله تحصیلاتشون که کارگردانی تئاتر و مهندسی معماری خوندن رو هم درج کنید با سپاس
1396-09-08 04:47
پاسخ دادن

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,700