بیوگرافی کامل و عکسهای جدید مرجانه گلچین بازیگر سینما و تلویزیون را در ادامه ملاحظه نمایید. عکسهای مرجانه گلچین و خواهر و برادر و پدر و مادرش را در سایت ایرناک ببینید.

زندگینامه مرجانه گلچین و همسرش (marjaneh deldar golchin)

 • نام اصلی : مرجانه دلدار گلچین
 • زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر ، تلویزیون
 • متولد : ۲ اسفند ۱۳۴۷ تهران
 • پیشه : هنرپیشه ، دوبلور و گوینده رادیو
 • سال های فعالیت ۱۳۶۰تاکنون
 • همسر : کریم آتشی (جدا شدند)
 • مدرک تحصیلی : کارشناسی کارگردانی سینما
 • قد : 164 سانتیمتر

بیوگرافی کامل مرجانه گلچین

مرجانه دلدار گلچین متولد ۲ اسفند ۱۳۴۷ در تهران بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون است.بیوگرافی مرجانه گلچین و همسرش + ازدواج و طلاق در ایرناکبیوگرافی مرجانه گلچین و همسرش + ازدواج و طلاق در ایرناک

مرجانه گلچین - marjaneh deldar golchin

مرجانه گلچین - marjaneh deldar golchin

خانواده

پدرش افسر نظامی ارتشی و مادرش خانه دار است ولی پدرش را در کودکی ازدست داد. و خواهرش منیژه که در زمینه موسیقی همکاری میکنند.او یک برادر به نام حبیب خان گلچین دارد.

مرجانه در نوجوانی به هنرستان موسیقی رفت و در رشته تخصصی نوازندگی تار فارغ التحصیل شد.

وی برادرزاده نادر گلچین خواننده فقید موسیقی ایرانی است.او خواهر منیژه دلدار گلچین (بازیگر سینما) است.

فعالیتها

از مهمترین فیلم هایی که او بازی کرده می توان به شب بیست و نهم (علی رخشانی) و دو نیمه سیب (کیانوش عیاری) و بی قرار و چشمهایم برای تو و سریال آیینه و... اشاره کرد.

گلچین در نوجوانی به هنرستان موسیقی رفت و در رشته تخصصی نوازندگی تار فارغ التحصیل شد. او با تشویق خواهرش منیژه که در آن زمان بازیگر بود به بازیگری در تئاتر پرداخت.

با بازی در مجموعه تلویزیونی «آینه» پا به تلویزیون گذاشت و پس از آن در چند سریال تلویزیونی دیگر و در سینما به ایفای نقش پرداخت.

بازی در نقشی جدی و متفاوت در سریال نفس گرم یکی از نقاط عطف بازیگری او به حساب می آید.

برای مدتی حدود ده سال در کشور انگلیس زندگی کرد از سال ۱۳۷۴ تا سال ۱۳۸۳ از سینما و تلویزیون فاصله گرفت و بعد از بازگشت برای اولین بار در سریال کلانتر بازی کرد.

عکس کودکی مرجانه گلچین

عکس کودکی مرجانه گلچین

تحصیلات

او فارغ التحصیل کارگردانی سینما از دانشکده سوره است.

عکس مرجانه گلچین و خواهرش منیژه دلدار گلچین

عکس مرجانه گلچین و خواهرش منیژه دلدار گلچین

عکس مرجانه گلچین و خواهرش

عکس مرجانه گلچین و خواهرش منیژه دلدار گلچین

کسی که مرجانه گلچین را توانست وارد عرصه بازیگری کند خواهرش منیژه گلچین بود . منیژه گلچین در سال ۱۳۶۰ به عنوان بازیگر مطرح تئاتر شناخته می شد .

مرجانه گلچین به واسطه خواهرش و نبوغ شخصی توانست اولین کار هنری خود را در سال ۱۳۶۰ زمانی که تنها ۱۷ سال داشت در نمایش نامه کردکان ایفای نقش کند .

وضعیت ازدواج و همسر مرجانه گلچین

او همسر کریم آتشی (کارگردان و تهیه کننده) بوده است .

مرجانه گلچین و برادرش حبیب خان گلچین

مرجانه گلچین و برادرش حبیب خان گلچین

علت طلاق مرجانه گلچین

مرجانه گلچین در برنامه دورهمی اعلام کرد که همسرش با بازیگری وی موافق نبوده و او نیز به خواست همسرش به مدت 10 سال بازیگری را کنار گذاشت اما سرانجام نتوانست با شرایط کنار آمده و به بار دیگر دنیای بازیگری بازگشت و از همسرش نیز جدا شد.

بیوگرافی کریم آتشی

کریم آتشی متولد ۵ فروردین ۱۳۴۳ در شهرری کارگردان و فیلمنامه نویس ایران است.

کریم آتشی در خرداد ۱۳۹۱ به دلیل سکته قلبی در بیمارستان پاسارگاد بستری شده بود.

کریم آتشی یکی از مصدومین شیمیایی هشت سال دفاع مقدس است و به همین دلیل مشکلات ریه و تنفسی دارد .

مرجانه گلچین و همسرش کریم آتشی

مرجانه گلچین و همسرش کریم آتشی

کریم آتشی دارای مدرک دکترای علوم سیاسی و کارشناسی مهندسی عمران است.

وی فعالیت هنری را با کارگردانی فیلم های کوتاه و فعالیت سینمایی را در سال ۱۳۶۹ آغاز کرد و نخستین تجربه سینمایی او فیلم «پنجاه روز التهاب» است وی اثاری چون نطفه شوم (۱۳۸۷) ، متهم (۱۳۷۵) ، سلام به انتظار (۱۳۷۴) ، انتهای قدرت (۱۳۷۳) و پنجاه روز التهاب (۱۳۷۲) را در کارنامه هنری خود دارد به ثبت رسانده است.


فیلم های سینمایی مرجانه گلچین
 • غزاله (محسن شاه محمدی)(۱۳۹۵)
 • شاباش (۱۳۹۵)
 • خنده در باران (داریوش فرهنگ)(۱۳۸۹)
 • متهم (۱۳۷۵)
 • دام (۱۳۷۴)
 • سلام به انتظار (۱۳۷۴)
 • بی قرار (۱۳۷۳)
 • عروسی خون (مجید جوانمرد)(۱۳۷۳)
 • مجازات (۱۳۷۳)
 • ضربه طوفان (۱۳۷۲)
 • چشمهایم برای تو (۱۳۷۱)
 • چهارشنبه عزیز (حمید تمجیدی)(۱۳۷۱)
 • دو نیمه سیب (کیانوش عیاری)(۱۳۷۰)
 • دیدار در استانبول (۱۳۷۰)
 • دو سرنوشت (۱۳۶۸)
 • رانده شده (۱۳۶۸)
 • شب بیست و نهم (حمید رخشانی)(۱۳۶۸)
 • پرنده کوچک خوشبختی (پوران درخشنده)(۱۳۶۶)
 • گل مریم (۱۳۶۶)
 • قصه زندگی (۱۳۶۵)

همان مرجانه ام

این که میگویید بعد از گذشت سالها چه تغییری کردم باید بگویم تغییر خاصی به لحاظ رفتاری نکردم ، عمده ترین تغییری هم که در من ایجاد شده بر اثر گذر زمان بوده است مثل هر فرد دیگری گذر زمان باعث شده که در قیاس با گذشته شیطنت هایم کمتر شود و با خونسردی بیشتری رفتار کنم.

طعم دو جنس شهرت! را چشیدم

طی سالهای اخیر من طعم دو جنس متفاوت شهرت را چشیده ام ، در دهه شصت به خاطر بازی در فیلمهای درام بیشتر من را به عنوان یک ستاره جوان می شناختند. اما خب بعد از مدتی وقفه و حضور دوباره در عرصه بازیگری با سریال «بزنگاه» ، مسیر حرفه ای من تغییر پیدا کرد و من نقش زنهایی را بازی کردم که تا به آن روز ، نظیرش کمتر در تلویزیون دیده می شد ، این نقش هم به مانند نقشهای گذشته حسابی به دل مخاطبان نشست و باعث شد شهرت را از جنس جدیدی تجربه کنم ، این بار هم مثل دهه شصت مخاطبان بازیهای من را دوست داشتند و به کارهایم توجه نشان می دادند.

عکس مرجانه گلچین و استاد شهرداد روحانی

عکس مرجانه گلچین و استاد شهرداد روحانی

کلیشه نشـدم ، امـا…

این که می گویید شاید بازی در نقش های اخیرم باعث شده که کلیشه بشوم ، باید بگویم با بخشی از این سوال موافقم و بخشی دیگر نه… ، دلیلش این است که وقتی شما یک نقش را خوب ارائه میدهید و مخاطب از شما میخواهد که این نقش را تکرار کنید و از طرف دیگر پیشنهادهایی هم که به شما میشود همه از این جنس است چاره ای دیگر ندارید به جز اینکه این موضوع را بپذیرید و تصمیم بگیرید که این نقش ها را به نوعی امضا برای خودتان بدل کنید و در هر اثری بخشی از آن را به کار بگیرید ، فکر می کنم این موضوع باعث میشود شما به آن مفهوم عام به کلیشه دچار نشوید ، بسیاری از کمدین های معروف در دنیا هم ، امضاهای خودشان را در بازی هایشان داشتند ، اما خب؛ بدم هم نمیآید فضا به گونه ای فراهم شود که بار دیگر بتوانم نقش هایی در فضاهای متفاوت را هم بازی کنم.

دلم برای نقش جدی تنگ شده

بالاخره هر بازیگری دوست دارد در قالب های متفاوت خودش را محک بزند ، در ابتدای فعالیتم در عرصه بازیگری هم این موضوع را ثابت کردم که میتوانم در قالب های مختلف بازی کنم ، اما خب این روزها اکثر نقش هایی که به من پیشنهاد میشود در قالب کمدی است. بدم نمی آید فضایی ایجاد شود که بار دیگر فضای جدی را تجربه کنم و ایفاگر یک نقش متفاوت باشم.

خطر! میانسالی نزدیک است

نمیتوان این نکته را نادیده گرفت که در ایران بازیگران به ویژه خانم ها وقتی به دوره میانسالی میرسند ، خطر دیده نشدن تهدیدشان میکند! چرا که معمولا برای زنها در این سال ، نقش های خوبی نوشته نمیشود ، اکثر نویسنده ها و کارگردان ها ، آنها را به آشپزخانه تبعید می کنند و نقش های کلیشه ای را برایشان در نظر میگیرند ، در حالی که در دنیا چنین نگاهی وجود ندارد و بازیگرها در میانسالی تازه به اوج شکوفایی در بازیگری میرسند.

مادر نشدم

«من مادر نشدم.» این جمله شاید خیلی کوتاه باشد اما تصمیم گیری برای آن کار راحتی نبود اما تصمیمی بود که گرفتم. دلیلش هم این بود که من عاشق کارم بودم و این وقف بودن در کار با مسئولیت مادری ام در تضاد بود. به خودم میگفتم ، بچه رسیدگی و پرستاری میخواهد و نمی توان او را به بهانه کار به حال خود رها کرد.

عکس مرجانه گلچین و مادرش

عکس مرجانه گلچین و مادرش


مگر میشود یک شمالی دستپختش بد باشد

شمالی ها دست پخت شان خوب است ، این را هر کسی که یکبار مهمان سفره یک شمالی باشد ، تایید می کند ، درست به خاطر همین قانون هم باید بگویم من دستپختم خوب است. البته بخشی از این موضوع به این خاطر است که من با عشق و علاقه خاصی غذا درست میکنم و معمولا برای این کار وقت میگذارم ، شاید به خاطر همین هر کسی دستپخت من را میخورد از آن تعریف میکند هر چند برخی میگویند این دستپخت خوب در ما ، ریشه وراثتی دارد ، چون مادر و خواهرهای من هم دست پخت خوبی دارند .همچنین من عاشق پخت غذاهای ایرانی هستم و در خانه ام هم همیشه غذاهای ایرانی درست میکنم.

فصل تازه برای من

در مقطعی حس کردم که نیاز به استراحت دارم ، به همین خاطر به انگلیس و نزد خواهر و برادرهایم سفر کردم ، در طول آن دورانی که از بازیگری دور بودم از مرحله جوانی عبور کردم و به میانسالی رسیدم ، بعد از بازگشتم خیلی نگران بودم ، با خودم می گفتم دیگر نمی توانم به روزهای اوج گذشته ام بازگردم اما انتخاب هوشمندانه رضا عطاران در سریال «بزنگاه» باعث شد فصل تازهای در بازیگری من رقم بخورد.

عاشق سبزیجاتم

من به طبخ غذا در خانه اهمیت زیادی میدهم ، حس میکنم غذا درست کردن در خانه ضمن ارزش سلامتی ، باعث میشود که شما از بیماری دور شوید و از همه مهمتر باعث میشود اعضای خانواده هم دور هم جمع شوند ، شاید به خاطر همین موضوع هست که همیشه سعی میکنم در خانه غذا درست کنم و کمتر به رستوران بروم.

نقش هایم را در خیابان پیدا میکنم

خیلی ها به من میگویند این نقش هایی که شما بازی میکنید ، خیلی واقعی هستند ، مثلا خاله یا عمه و… دقیقا همان خصوصیات را دارند ، چکار می کنید که نقش هایتان آنقدر واقعی از آب در می آید. شاید بخشی از این موضوع به این خاطر است که من نقش هایم را از دل جامعه انتخاب می کنم و به قانون «خوب دیدن» در بازیگری عمل میکنم ، من همیشه در کوچه و خیابان به حرکات مردم دقت میکنم و آنها را با دقت به ذهنم می سپارم و همین موضوع باعث می شود که نقش های من به مردم جامعه نزدیک شود ، چون در واقع وام گرفته از آنهاست.

عکس مرجانه گلچین و عمویش نادر گلچین

عکس مرجانه گلچین و عمویش نادر گلچین


«شاهگوش» اعتماد مردم را برگرداند

خوشبختانه پخش سری پایانی شاهگوش هم به پایان رسید. میگویم خوشبختانه چون بدبینی هایی که در وادی ساخت سریال ها در شبکه نمایش خانگی به وجود آمد ، باعث شده بود مردم نسبت به این سبک سریال ها بی اعتماد شوند ، اما خوشبختانه سریال شاهگوش ما را سرافراز کرد. تجربه کار با داوود میرباقری در این سریال برای من بسیار شیرین بود و باعث شد که من شاهگوش را بسیار دوست داشته باشم ، قصه سر راست و جذاب این کار در کنار کارگردانی خوب آقای میرباقری و بازی همکاران عزیزم این کار را به یاد ماندنی کرد. خاطره خوش از این سریال باعث شد ، تصمیم بگیرم بار دیگر در یک سریال دیگر ویژه شبکه نمایش خانگی بازی کنم.

مرور خاطرات کودکی

نزدیک روزهای مدرسه که میشود ، قلبم به تپش در میآید ، باور میکنید ، قلبم میتپد! حتی شبها که میخوابم ، به عشق دوران کودکی و خاطرات زیبای آن روزها میخوابم و خاطرات کودکی ام را مرور میکنم. یاد همکلاسی هایم میافتم ، به خودم میگویم که الان کجا هستند ، چه کار میکنند ، آرزو میکنم سال تحصیلی ۳۹، سال خوبی برای بچه ها باشد… به من که آن روزها خیلی خوش میگذشت و خاطرات خوبی از آن زمان دارم ، راستش را بخواهید هم نسل های من یادشان می آید ، مدرسه رفتن را خیلی دوست داشتیم و حالا که فکر میکنم متوجه میشوم که چرا آن زمان مدرسه رفتن برای ما لذتبخش بود ، به خاطر صداقت دوران کودکیمان بود…

مرجانه گلچین

 مرجانه گلچین


مجموعه های تلویزیونی مرجانه گلچین
سال نام سمت کارگردان
۱۳۹۷ زوج یا فرد بازیگر محمدحسین لطیفی و علیرضا نجف زاده
۱۳۹۷ آرماندو بازیگر احسان عبدی پور
۱۳۹۷ شب عید بازیگر سعید آقاخانی
۱۳۹۴ نفس گرم بازیگر محمدمهدی عسگرپور
۱۳۹۱ دزد و پلیس بازیگر سعید آقاخانی
۱۳۹۰ نقطه سر خط بازیگر سعید آقاخانی
۱۳۹۰ سه دونگ ، سه دونگ بازیگر شاهد احمدلو
۱۳۸۹ راه در رو بازیگر سعید آقاخانی
۱۳۸۹ خوش نشین ها بازیگر سعید آقاخانی
۱۳۸۸ دارا و ندار بازیگر مسعود ده نمکی
۱۳۸۸ شمس العماره بازیگر سامان مقدم
۱۳۸۷ تله فیلم «پل» بازیگر عباس بابویهی
۱۳۸۷ بزنگاه بازیگر رضا عطاران
۱۳۸۵ زیرزمین بازیگر علیرضا افخمی
۱۳۸۴ کلانتر ۲ بازیگر مهمان محسن شاه محمدی
۱۳۸۴ پنجره بازیگر مهمان سید وحید حسینی
۱۳۷۸ سقوط بازیگر کریم آتشی
۱۳۷۵ گریز بازیگر کریم آتشی
۱۳۷۴ تازیانه بر باد بازیگر اکبر صادقی
۱۳۶۷–۱۳۷۲ آینه عبرت بازیگر محسن شاه محمدی
۱۳۷۱ گزارش ، نقطه صفر بازیگر محسن شاه محمدی
۱۳۶۸ ازدواج پر ماجرا بازیگر منوچهر پوراحمد
۱۳۶۸ چراغ خانه بازیگر منوچهر پوراحمد
۱۳۶۸ سلامتی چه خوبه! بازیگر علیرضا خمسه
ایرج طهماسب
۱۳۶۶ درخت دوستی بازیگر سعید خاکسار
۱۳۶۴ آئینه بازیگر غلامحسین لطفی
۱۳۶۴ تله تئاتر «حنایی و روباه مکار» بازیگر کریم اکبری مبارکه

بازی مرجانه گلچین و مهران غفوریان در سریال راه در رو

مرجانه گلچین و مهران غفوریان در سریال راه در رو

سریال زوج یا فرد با بازی مرجانه گلچین و یوسف تیموری

یوسف تیموری و مرجانه گلچین در سریال زوج یا فرد

مرجانه گلچین در سریال دارا و ندار

مرجانه گلچین در سریال دارا و ندار مسعود ده نمکی

مرجانه گلچین درشبکه خانگی
سال نام سمت کارگردان توضیحات
۱۳۹۲ شاهگوش بازیگر داود میرباقری در نقش «گلاب» زن رحمان شجاعت - پخش در شبکه خانگی
۱۳۸۹ با من شوخی نکن بازیگر محسن منشی زاده پخش در شبکه خانگی
۱۳۹۱ این زن ها بازیگر عباس رزیجی در نقش رئیس شرکت
  واقعیت های نصفه و نیمه      
مرجانه گلچین و بازی در تئاتر
 • کردکان
 • سوگ سیاوش
 • آخرین اسفندیار
 • عاشقانه با پای برهنه
 • بیژن و منیژه
 • رابعه
 • آخرین امپراتور
 • استقبال از بوزینه جان الدوله
بازی مرجانه گلچین در تله فیلم
 • به نام غزاله
 • واقعیت های نصفه و نیمه( واقعیت پوشالی)
 • یک دماغ ناقابل (مجتبی چراغعلی۱۳۹۱)
 • پل (عباس بابویهی۱۳۸۷)
 • همچون مروارید در صدف (مهدی خیابانی۱۳۹۰)
مرجانه گلچین در رادیو
 • رادیو ایران (صدای عبرت)
 • چند قدم به زندگی (صدای آشنا)
 • رادیو قرآن و معارف
 • رادیو ورزش
 
دوبلوری مرجانه گلچین

عکسهای شخصی مرجانه گلچین

عکسهای شخصی مرجانه گلچین

زندگینامه مرجانه گلچین

بیوگرافی و زندگینامه مرجانه گلچین

مرجانه گلچین

مرجانه گلچین

تیپ متفاوت مرجانه گلچین

تیپ متفاوت مرجانه گلچین

مرجانه گلچین

مرجانه گلچین بازیگر

عکسهای جدید مرجانه گلچین

عکسهای جدید مرجانه گلچین

مرجانه گلچین ، لاله اسکندری و بهاره افشاری

مرجانه گلچین ، لاله اسکندری و بهاره افشاری

مرجانه گلچین و فریبا کوثری

مرجانه گلچین و فریبا کوثری


منبع : ایرناک / صفحه شخصی مرجانه گلچین / مرجانه گلچین اینستاگرام / مرجانه گلچین فیسبوک / مرجانه گلچین توییتر / lv[hki 'g]dk / ئشقتشدثا لخمزاهد

بیوگرافی مرجانه گلچین و همسرش + ازدواج و طلاق
4.7
out of
5
(
6
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 10,700