در ادامه با بیوگرافی کامل میرفرخ هاشمیان به همراه عکسها و فیلمشناسی و ماجرای اعتیاد و ازدواج فرخ هاشمیان با شما در ایرناک خواهیم بود.

زندگینامه میرفرخ هاشمیان(Mir Farrokh Hashemian)
  • نام : میرفرخ هاشمیان
  • متولد : 10 آذر 1365 شهسوار - تهران
  • محل زندگی : تهران
  • زمینه فعالیت : سینما و تلویزیون
  • پیشه : بازیگر ، نقاش ساختمان

فرخ هاشمیان متولد 10 آذر 1365 ، بازیگر سینما و تلویزیون اهل محله شهسوار تهران است.میرفرخ هاشمیان | بیوگرافی و عکسهای فرخ هاشمیان در ایرناک میرفرخ هاشمیان | بیوگرافی و عکسهای فرخ هاشمیان در ایرناک

از معدود بازیگرانی است که میتوانست آینده درخشانی داشته باشد او زمانی آنقدر مشهور شد که عکسش وارد کتب درسی هم شد، اما حالا یک نقاش ساده ساختمان است.

بعد از بچه‌های آسمان نیز در فیلم کوتاهی به اسم کیف بازی کرد، ولی دیگر متاسفانه پیشنهادی دریافت نکرد.

 

بیوگرافی فرخ هاشمیان

 

کودکی فرخ هاشمیان

از بچگی علاقه داشتم بازیگر شوم. قبل از ورود به این حرفه خیلی فیلم تماشا می‌ کردم و پدرم می‌ گفت حتی تا واو پایانی فیلم را هم می‌ دیدم.

 

بچه های آسمان و بازی با بهاره صدیقی

بازیگر نقش علی در بچه های آسمان

مجید مجیدی برای فیلمش از 6 هزار دانش‌ آموز تست گرفته بود و کلاس ما، آخرین کلاسی بود که برای انتخاب بازیگر آمد و من چون آن روز دفتر نقاشی‌ ام را نبرده بودم، معلم من را دعوا کرد و داشتم گریه می‌ کردم.

آقای مجیدی وارد کلاس شد و به من گفت سرت را بالا بیار و به دوربین نگاه کن و همین که با گریه سرم را بالا آوردم، آقای مجیدی گفت خودش است، من فکر می‌کردم بازرس هستند و به‌خاطر نبردن دفتر نقاشی نمره انضباطم را می‌ خواهند کم کنند.

خلاصه به اتفاق آن‌ ها به کلاسی خالی رفتم و از من فیلم گرفتند و مصاحبه کردند و آن‌ جا فهمیدم خبرهایی هست و بعد از صحبت‌ های اولیه از پدرم اجازه‌ ام را گرفتند و بعد تمرین سر صحنه رفتم و همان جا متن‌ ها را به من می‌ دادند و می‌ خواندم و بازی می‌ کردم.

 

میرفرخ هاشمیان و بهاره صدیقی در «بچه های آسمان»

میرفرخ هاشمیان و بهاره صدیقی در «بچه های آسمان»

 

اعتیاد میرفرخ هاشمیان

بعد از بچه های آسمان اتفاقات تلخی در زندگی من رخ داد و همه سختی هایی که علی در فیلم کشیده بود را تجربه کردم ، پدرم ورشکسته شد و من مجبور بودم همراه او کار کنم و از همین جا بود که نقاشی ساختمان را یاد گرفتم و سالها مشغول این حرفه بودم تا اینکه بعد از دوران سربازی از طریق دوستان نابابم گرفتار اعتیاد شدم و نزدیک به 7 سال در دام اعتیاد گرفتار بودم .

بعد از بچه های آسمان برای این که از من یک شخصیت منحصر به فرد بسازند شماره و آدرس من را به هیچکس ندادند و باعث شدند زندگی من وارد مسیری شود که نتیجه اش اعتیاد و سختی بود و شاید کمتر کسی باورش شود که علی بچه های آسمان این همه سال فراموش شده باشد.

 

کودکی فرخ هاشمیان

کودکی فرخ هاشمیان

 

نقاش ساختمانی

هاشمیان که در کنار صاحب کارش 12 سال می باشد مشغول رنگ‌ آمیزی ساختمان است، می گوید : هرکه می‌فهمد من آن بازیگر هستم باورش نمی‌ شود و می‌ گویند فکر می‌ کردیم این پسر الان به کجا رسیده، سوپراستار شده است ! کسی فکر نمی‌ کند کار امروزم این باشد و نقاش ساختمان شده باشم .

برای من هم خیلی سخت است، چون علاقه اصلی‌ ام به سینما بود.

 

فرخ هاشمیان و نقاشی ساختمان

فرخ هاشمیان و نقاشی ساختمان

 فیلمشناسی میرفرخ هاشمیان

  • بچه های آسمان (1375) - مجید مجیدی
  • مجموعه تلویزیونی کیمیا (1394) - جواد افشار

 

بازگشت با سریال کیمیا بعد از 18 سال

نقش هادی در سریال کیمیا

او بعد از فیلم بچه های آسمان از بازیگری دور ماند تا سریال کیمیا که در نقش یک جوان جنوبی با استفاده از زباله هایی که در گوشه و کنار شهر پیدا می کند رادیو می سازد.

و برای مردم خرمشهر آهنگ های درخواستی پخش می کرد.

 

همکاری با بهنوش بختیاری

فیلم مستندی که بازی کردم کاری از بهنوش بختیاری است که به زندگی حال حاضر برخی آدم های معروف، سوژه خودکشی و آدم هایی که به مانند من با یک فیلم در سینما شناخته شدند و بعد از یاد رفتند می پردازد و من در آن نقش خودم را بازی کرده ام.

 

ازدواج و همسر میرفرخ هاشمیان

در همین حین که اعتیاد داشتم ازدواج کردم و همسرم بعد از یکسال متوجه اعتیاد من شد و درست در روزی که متوجه شدم قرار است پدر شوم تصمیم گرفتم برای همیشه اعتیادم را کنار بگذارم. عشق و علاقه همسرم و کمک های او باعث شد من دوباره به زندگی بازگردم و بعد از یکماه توانستم از دام اعتیاد نجات پیدا کنم و الان بیش از دو سال است که اعتیاد را کنار گذاشته ام و دوباره فعالیتم را در پشت صحنه سینما آغاز کرده ام و در حال حاضر یک دختر به نام باران دارم.

 

دستمزد

برای بازی در «بچه‌ های آسمان» 100 هزار تومان دستمزد گرفتم که آن را به پدرم دادم. البته آقای مجیدی این دستمزد را به زور به من داد بازیگر «بچه‌ های آسمان» همچنین یادآور شد : بعد از فیلم شناخته شده بودم و وقتی من را می‌ دیدند، خوشحال می‌ شدند. هم کلاسی‌ ها و دوستانم هم خیلی من را تحویل می‌ گرفتند اما خودم را برایشان نمی‌ گرفتم.

 

عکس بهاره صدیقی در کنار میرفرخ هاشمیان در «بچه های آسمان»

عکس بهاره صدیقی در کنار میرفرخ هاشمیان در «بچه های آسمان»

 

میرفرخ هاشمیان و بهاره صدیقی در «بچه های آسمان»

میرفرخ هاشمیان و مجید مجیدی در «بچه های آسمان»

 

عکس فرخ هاشمیان و بهاره صدیقی پس از بیست سال

عکس فرخ هاشمیان و بهاره صدیقی پس از بیست سال


منابع : ایرناک | میرفرخ هاشمیان اینستاگرام/ میرفرخ هاشمیان فیسبوک/ صفحه شخصی میرفرخ هاشمیان/ میرفرخ هاشمیان ویکی پدیا/ میرفرخ هاشمیان تلگرام

بازدید : 41,172 بار
میرفرخ هاشمیان | بیوگرافی و عکسهای فرخ هاشمیان
4.9
out of
5
(
7
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 7,770