در ادامه با بیوگرافی لادن ژاوه وند، بازیگر سینما و تلویزیون و فیلم سینمایی «مغزهای کوچک زنگ زده» به همراه عکسهای لادن ژاوه وند با شما در ایرناک خواهیم بود.

زندگینامه لادن ژاوه وند(Ladan Zhaveh Vand)

  • نام اصلی : لادن ژاوه وند
  • متولد : 1334 تهران
  • زمینه فعالیت : سینما
  • پیشه : بازیگر
  • محل زندگی : تهران

بیوگرافی کامل لادن ژاوه وند

لادن ژاوه وند ، بازیگر سینما و تلویزیون ، در آثاری همچون فیلم سینمایی «مغزهای کوچک زنگ زده» فعالیت داشته است.بیوگرافی و عکسهای لادن ژاوه وند و همسرش در ایرناکبیوگرافی و عکسهای لادن ژاوه وند و همسرش در ایرناک

لادن ژاوه وند پدیده جشنواره سی و ششم فجر است. بازیگر یا در واقع نابازیگری که سرنوشت عجیبی در زندگی داشته است. ژاوه وند متولد سال ۱۳۳۴ است. او از کودکی توسط پدرش به مشروبات الکلی اعتیاد پیدا کرد.

لادن ژاوه وند در جشنواره فیلم فجر

لادن ژاوه وند در جشنواره فیلم فجر

 

وضعیت ازدواج و همسر لادن ژاوه وند

ژاوه وند ازدواج ناموفقی هم داشت و به خاطر شکست عشقی به مواد مخدر هم اعتیاد پیدا کرد.

او یک پسر داشته که در 37 سالگی فوت کرده.

عکسهای لادن ژاوه وند

لادن ژاوه وند

 

اعتیاد لادن ژاوه وند

او ۲۳ سال کارتن خواب بود و می گوید سه روز در جوی بودم و برف سنگینی رویم را پوشاند.کارگر شهرداری جنازه ام را پیدا کرد و ۴ روز هم در سردخانه ماندم و به بهشت زهرا منتقلم کردنداما پرونده ام گم شد ، وسط بیمارستان در کاور بودم که گرما زنده ام کرد.

 

بازی در فیلم هومن سیدی

لادن ژاوه وند بازیگر فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» به کارگردانی هومن سیدی می شود. او تمام دستمزدش را برای اجاره خانه پرداخت کرده و امید است با توجهات خیرین بتواند امورات زندگی خود را بپرخاند.

لادن ژاوه وند و هومن سیدی در فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده»

لادن ژاوه وند و هومن سیدی در فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده»

 

لادن ژاوه وند وهومن سیدی

من عاشق سینما م. جوون که بودم زیاد سینما می رفتم اما هیچ وقت به مغزم خطور نمی کرد که یه روز بازیگر بشم. کی؟ لادن؟ اصلا کی میاد به یه معتاد پیشنهاد بازیگری بده؟ اما شد! بچه های پشت صحنه می گفتن لادن بازیگری توی خون تو هست؛ انگار از بچگی بازیگر بودی. آره! از بچگی بازیگر بودم؛ از همون ۴سالگی که بابام سرم رو می تراشید و لباس پسرونه تنم می کرد. آره من نقش های زیادی توی زندگی ام بازی کرده ام.

حالا هم سیب دنیا چرخاش و زده و توی جشنواره فجر امسال فیلم ام اکران می شه؛ «مغزهای کوچک زنگ زده» به کارگردانی هومن سیدی. لادن ژاوه وند همبازی نوید محمد زاده و ستاره جشنواره فجر امسال بود.

 

نقش مادر در «مغزهای کوچک زنگ زده»

این نقش بازیگری لازم نداشت ، چون زندگی خودم پر از این صحنه ها بوده است.

لادن در جریان فعالیت های سازمان مردمی طلوع بی نشان ها چند سالیست که به زندگی عادی برگشته است.

لادن ژاوه وند در فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده»

لادن ژاوه وند در فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده»


منابع : ایرناک | لادن ژاوه وند اینستاگرام/ لادن ژاوه وند فیسبوک/ صفحه شخصی لادن ژاوه وند / لادن ژاوه وند ویکی پدیا/ لادن ژاوه وند تلگرام

این مطلب مفید بود؟
84%
بیوگرافی و عکسهای لادن ژاوه وند و همسرش
4.2
out of
5
(
26
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,200