در ادامه با بیوگرافی کامل زینب ابوطالبی مجری جنجالی و محجبه شبکه افق به همراه عکس های خانوادگی و صحبت های جنجالی زینب ابوطالبی با شما در ایرناک خواهیم بود.

زندگینامه زینب ابوطالبی و همسرش(Zeinab Abotalebi)

  • نام اصلی : زینب ابوطالبی
  • متولد : دهه شصت تهران
  • زمینه فعالیت : گویندگی و اجرا
  • پیشه : مجری
  • مدرک تحصیلی :
  • سالهای فعالیت :
  • قد :

بیوگرافی کامل زینب ابوطالب

زینب ابوطالبی متولد دهه 60 در تهران ، مجری شبکه افق یکی از مجریان محجبه صداوسیمای ایران است.زینب ابوطالبی | بیوگرافی زینب ابوطالب و همسرش + مجری جنجالی در ایرناک زینب ابوطالبی | بیوگرافی زینب ابوطالب و همسرش + مجری جنجالی در ایرناک

زینب ابوطالبی - Zeinab Abotalebi

زینب ابوطالبی - Zeinab Abotalebi

گفته می شود دانش آموخته صنعتی شریف است و فرزندان زیادی دارد.

ورود به تلویزیون

اولین بار در سال 1393 همزمان با افتتاح شبکه افق که بعنوان کانال خواهر شبکه چهار و شبکه قرآن شناخته می شود ، فعالیت خود را آغاز کرد.

برنامه نیمه پنهان ماه

از معروفترین و شاخص ترین اجراهای او در برنامه نیمه پنهان ماه است که محوریت آن گفتگو با خانواده ها و همسران شهداست که در هر برنامه یکی از همسران شهدا مهمان وی هستند.

سه فاز اول این برنامه از کتاب های روایت فتح ایده گرفته و علاوه بر متن تشریحی موجود در کتاب های روایت فتح ، به صورت مصاحبه ای و گفتگو زندگی خانواده شهدا را مورد جستجو قرار میدهد.

زینب ابوطالبی مجری نیمه پنهان ماه

زینب ابوطالبی مجری نیمه پنهان ماه

وضعیت ازدواج و همسر زینب ابوطالبی

از وضعیت ازدواج و همسر زینب ابوطالبی اطلاعات دقیقی در دست نیست.

دارای پنج فرزند

با اینکه ابوطالبی تاکنون هیچ مصاحبه ای از زندگی شخصی خود انجام نداده اما در فضای مجازی شایعه وجود دارد که ایشان صاحب 5 فرزند می باشد.

زینب ابوطالبی مجری محجبه

زینب ابوطالبی مجری محجبه

رسانه سازمان اوج

گفته می شود سازمان هنری و رسانه اوج وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، تهیه و تولید بخش عمده ای از برنامه های این شبکه را برعهده دارد.

برنامه دیده می شود

خانم مجری در دفاع از برنامه خود می گوید : بازخوردهایی که می رسد نشان می دهد این برنامه جای خود را بین اقشار مختلف باز کرده است.

شاید مهمترین عامل این باشد که این برنامه یک روایت بدون قضاوت از زندگی آدم هایی است که با شاخص شهادت انتخاب شدند.

زینب ابوطالبی مجری با حجاب

زینب ابوطالبی مجری با حجاب

شهادت مرگ نیست

به نظر من شهادت به معنای مرگ نیست ، بلکه به معنای زندگی است و هنگامی که در این موضوع تامل می کنیم به صورت ناخودآگاه به سبک خاصی از زندگی می رسیم.

شهادت تنها این نیست که بگوییم فلان شخص در فلان تاریخ شهید شده است بلکه او در زندگی قبل از شهادت خود خصوصیات ویژه ای داشته است که به درجه شهادت رسیده است.

من بعد از آن برنامه ها شخصا فهمیدم که مهمانان ما کسانی هستند که لذت زندگی را فهمیده اند شاید در همان یک سال یا ۲ سالی که با همسران خود بوده اند ولی ما ممکن است هنوز بعد از ۲۰سال نفهمیده باشیم که لذت زندگی چیست.

حرفهای جنجالی زینب ابوطالبی

حرفهای جنجالی زینب ابوطالبی

جایزه بهترین مجری

وی برای اجرای برنامه «نیمه پنهان ماه»در پنجمین جشنواره جام جم به همراه ندا ملکی برای برنامه «آفتاب شرقی» ، به انتخاب هیئت داوران جشنواره جام جم و فاطمه امینی برای برنامه تلویزیونی «مل مل» به انتخاب مردم برگزیده شدند.

اظهارات عجیب مجری شبکه افق

زینب ابوطالبی در برنامه زنده تلویزیونی در قامت مجری و کارشناس در واکنش به شهادت رسیدن قاسم سلیمانی می گوید :

اظهارات عجیب و جنجالی زینب ابوطالبی

اظهارات عجیب و جنجالی زینب ابوطالبی

به برکت خونی که ریخته شده است ، اگر کسی اعتقاد ندارد جمع کند و از ایران برود ، برود آنجایی که آن رفاه و آن مدل زندگی وجود دارد! اگر هم اعتقاد داریم بنظرم باید جدی بیاییم تو میدان …امروز نشان داده ایم که همه ایرانی ها به گونه ای زندگی سلحشورانه نیاز داریم و آن را می پسندیم.

فیلم اظهارات جنجالی زینب ابوطالبی

عذرخواهی

چند روز پس از اظهارات جنجالی ، زینب ابوطالبی با عذرخواهی بابت تشنج و عدم امنیت روانی که به شکلی ناخواسته و بر اثر سوء‌تفاهم برای هموطنان اتفاق افتاده و در چند ثانیه دست به دست شده عذرخواهی کرد.

افتخارات زینب ابوطالبی

افتخارات زینب ابوطالبی

انتقادهای تند مردم

شدت انتقادات مردم به او به حدی زیاد بوده که خانم ابوطالبی در صفحه اینستاگرام خود کامنت ها را بسته تا بیش از این مورد اهانت قرار نگیرد.

واکنشها به اظهارات جنجالی خانوم مجری

بهروز شجاعی روزنامه نگار شناخته شده است که نوشته : 

از خانم ابوطالبی که اینقدر دنبال زندگی سلحشورانه هستند و می فرمایند هر که در این حلقه نیست ایران را ترک کند ، یک سوال دارم ، قیمت لندکروز امروز چند است و داشتن خودروی لندکروز هم آیا جزو شرایط زندگی سلحشورانه است؟!

علی علیزاده تحلیلگر معروف ساکن لندن درباره این اظهارات توییت کرد :

شاه 11 اسفند 53 گفت ، هر کس به حزب رستاخیز اعتقاد ندارد پاسپورتش را بگیرد و از ایران برود. 45 سال بعد مهمان شبکه ای که قرار بود رسانه انقلاب باشد ، سخن دیکتاتورمآبانه مشابهی می زند. دردناک این که سخنش را به نمایندگی از خون سردار عزیزی می زند که می گفت اگر مردم را از هم جدا کنیم دیگر چه کسی می ماند.

سوسن حسنی دخت خبرنگار واحد مرکزی خبری هم در واکنش به اظهارات ابوطالبی نوشت :

معلوم نیست این همه نفرت پراکنی در این موقعیت حساس ، چه توجیهی دارد. چه کسانی از دوقطبی کردن جامعه سود می برند!؟ ایران متعلق به همه ایرانیان است.

جعفر محمدی هم در سایت عصر ایران نوشت :

این صحنه را باید یکی از شرم آورترین لحظات تاریخ تلویزیون در ایران دانست. وقاحت را بدانجا رسانده اند که در برنامه زنده از تلویزیونی که با پول ۸۰ میلیون ایرانی اداره می شود ، بی هیچ شرمی می گویند که اگر مثل ایشان فکر نمی کنیم ، جمع کنیم و از ایران برویم! مگر ایران ملک مطلق تو یا هر کس دیگری است که این گونه برای مردمانش تکلیف معین می کنی؟

همان حرفی را که ۴۵ سال پیش شاه می گفت ، اینک یک دختر جوان در رسانه ای می گوید که به جای ملی بودن ، به خانه خاله شبیه شده است.

مقصر ، او نیست ، کسانی هستند که تریبون مردم را دست او داده اند تا این گونه نفرت بپراکند. وقتی پای بزرگان این قوم را از تلویزیون کوتاه کنند ، طبیعی است که زبان خردان ، دراز می شود. تبر زدن بر درخت یگانگی ملت ایران ، گویا رسالت بعضی ها شده است و خدا می داند که در آن سوی پرده ها چه می گذرد.

شاهرخ استخری در واکنش به حرف‌های زینب ابوطالبی، مجری شبکه افق در توییتر خود نوشت:

زینب جان تعارف نکن میخوای ساعت ۹ مارو بذار جلوی در.

زینب ابوطالبی مجری جنجالی شبکه افق

زینب ابوطالبی مجری جنجالی شبکه افق


منابع : ایرناک | زینب ابوطالبی اینستاگرام/ زینب ابوطالبی فیسبوک/ صفحه شخصی زینب ابوطالبی / زینب ابوطالبی ویکی پدیا/ زینب ابوطالبی تلگرام
بازدید : 6,995 بار
زینب ابوطالبی | بیوگرافی زینب ابوطالب و همسرش + مجری جنجالی
4.1
out of
5
(
48
) votes

نظرات کاربران  

918
تو دیگه چی میگی واسه خودت اگه حرف نزنی نمی گن ...
1398-10-24 08:35
پاسخ دادن
1026
بی شخصیتی وبی ادبی در صدا وسیمای ملی ما بیداد می کند
1398-10-24 17:58
پاسخ دادن
733
امثال این خانم فک میکنن ایران ارث پدریشونه خطاب به ایشون باید بگم که:
هر ایرانی آزاده و سهمی از این کشور داره و شما در جایگاهی نیستین که بخوایین اظهار نظر کنین
1398-10-24 18:18
پاسخ دادن
623
یعنی هر کی مثل ایشون فکر نکرد بزاره بره؟؟ کجا بره؟؟ خودت برو که مثل ما فکر نکنی. شعور ادبی خوب چیزیه. صدا سیما چطور اجازه میده اینجور بی احترامی به مردمی کنند که قدمت دیرینه داره
1398-10-24 20:38
پاسخ دادن
519
هرچی فکر می کنم نمی توانم برای این شخص لندکروز سوار که مشخص است برای یک تکه نان بیشتر فقط حرف به زبان جاری کرده، و فکر و درایتی در پشت ان کلمات وجود نداشت مطلبی در خور پیدا کنم!
1398-10-24 21:26
پاسخ دادن
418
ایران و ایرانی به هیچ کس بدهکار نیست بلکه شمایید که هرچه دارید از سهم مردم ایران دزدید.
1398-10-24 22:14
پاسخ دادن
43
شاه هم همین نظر رو داشت و اعلام کرد هرکه نمی خواد پاسپورت بگیره بده
1398-10-24 23:28
پاسخ دادن
23
ولي خود شاه رفت.
1398-10-25 12:41
پاسخ دادن
18
خانم لاکچری وطن را دیگر نمی‌توانید مصادره کنید

استاد مشیری بسیار زیبا فرمودند در بخشی از شعر "ریشه در خاک"


#من_این_جا_تا_نفس_باقیست_میمانم

من از این جا چه می‌خواهم ، نمی‌دانم!
1398-10-25 12:14
پاسخ دادن
83
سلام و عرض ادب بزرگواران بنده خدا که آمد از همه عذر خواهی کرد در ضمن ایشون این حرفها رو در زمان شهادت حاج فاسم سلیمانی زده بود و در اون جو و اگر کامل صحبت هاشون رو گوش کنید سوء تفاهمی که شده کاملا مرتفع میشه.
1398-10-25 23:17
پاسخ دادن
00
اگه قرار باشه هر ناکسی هر جمله ای رو به هر بهانه ای به زبون بیاره اونم وسط برنامه زنده گه مملکت خر تو خر تر از اونی که هست میشه. این جور حرکات یه قدری زیاد شده که به کم کم به عمدی بودنشون داریم می‌رسیم .
1398-10-29 13:51
پاسخ دادن
11
این بنده خدا معذرت خواست برید یقه اونایی رو بچسبین که واژه معذرت خواهی هیچ تعریفی در ادبیات زندگیشون نداره
1398-10-28 12:18
پاسخ دادن
22
الان هم که عذرخواهی کرده میگه سوء تفاهم شده.
بیشرف بیسواد عوضی
1398-10-28 14:22
پاسخ دادن
00
چرا فحش می دی؟ این فحش دادن شایسته ان اسم زیبایت نیست
1398-10-30 02:12
پاسخ دادن
12
بله کسی که لندکروز 3 میلیاردی سوار باشه و در نیاوران ساکن باشه باید هم برای تظاهر از این .... زیادی بزنه و بعد هم مثل ... پشیمون بشه
1398-10-28 14:26
پاسخ دادن

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 9,080