نود و دومین مراسم آکادمی علوم و هنرهای تصویری متحرک (اسکار) یکشنبه شب به وقت محلی با اهدای جوایز به بهترین های سینمای جهان برگزار شد.

فهرست کامل برندگان جوایز اسکار 2020

نود و دومین مراسم جوایز اسکار ، توسط آکادمی علوم و هنرهای سینما و به افتخار بهترین فیلم های سال ۲۰۱۹ در سالن تئاتر دالبی ، هالیوود ، لس آنجلس برگزار شد. این مراسم پس از یک دهه برگزاری در اواخر فوریه ، امسال نهم فوریه ۲۰۲۰ برگزار شد. در این مراسم جوایز آکادمی اسکار (که با نام جوایز آکادمی نیز شناخته می شوند) در ۲۴ رشته اهدا می شوند.اسامی کامل برندگان جوایز oscar - اسکار 2020 در ایرناکاسامی کامل برندگان جوایز oscar - اسکار 2020 در ایرناک

این مراسم در آمریکا به صورت زنده از شرکت پخش رسانه ای آمریکا (اِی بی سی) پخش می شود و تهیه کنندگان آن لینت هاول تیلور و استفانی الن بودند.

برندگان جوایز اسکار 2020

برندگان جوایز اسکار 2020

بدون مجری

با توجه به موفقیت اجرای بدون مجری نود و یکمین جایزه اسکار در سال ۲۰۱۹، مراسم امسال نیز مجری نداشت.

اسکار 2020

نود و دومین جوایز اسکار
زمان ۹ فوریه ۲۰۲۰
مکان سالن تئاتر دالبی - هالیوود ، لس آنجلس ، کالیفرنیا ، ایالات متحده آمریکا
مجری(ان)  
تهیه کننده (ها) لینت هاول تیلور - استفانی آلِین
جزئیات
بهترین فیلم انگل
بیشترین نامزدی جوکر (۱۱)

انگل بهترین فیلم اسکار 2020

انگل بهترین فیلم اسکار 2020

از مراسم های مرتبط ، یازدهمین دورهٔ مراسم جوایز گاورنر در سالن اجتماعات بزرگ مرکز هالیوود و های لند در ۲۷ اکتبر ۲۰۱۹ برگزار شد.

برندگان و نامزدها

نامزدهای نود و دومین دوره جوایز آکادمی در تاریخ ۱۳ ژانویه ۲۰۲۰ میلادی ، در ساعت ۵:۱۸ قبل از ظهر به وقت پی.اس. تی (۱۳:۱۸ به وقت یوتی سی) در سالن تئاتر ساموئل گلدوین در بورلی هیلز کالیفرنیا ، هم زمان با پخش زنده جهانی توسط آکادمی ، اعلام شدند. مجریان این مراسم جان چو و ایزا راعی بودند.

نامزدهای جایزه اسکار 2020

نامزدهای جایزه اسکار 2020

با اعلام نامزدها ، فیلم جوکر به کارگردانی تاد فیلیپس در یازده بخش (شامل بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر مرد) نامزد شد و توانست جایگاه اول از لحاظ تعدد نامزدی را ازآن خود کند.

جوکر موفق شد به اولین فیلم اقتباس شده از شخصیت های دی سی تبدیل شود که نامزد بهترین فیلم شده است. همچنین رکورد شوالیه تاریکی را ، که با ۸ نامزدی موفق ترین فیلم دی سی در جوایز آکادمی بود ، شکست. از طرفی توانست رکورد بیشترین نامزدی برای یک فیلم ابرقهرمانی را نیز بشکند.

در جایگاه دوم فیلم های مرد ایرلندی ، ۱۹۱۷ و روزی روزگاری در هالیوود با ده نامزدی قرار گرفتند. که هر کدام در بخش های بهترین فیلم و بهترین کارگردانی نیز نامزد شده اند.

در جایگاه سوم ، چهار فیلم زنان کوچک ، خرگوش جوجو ، داستان ازدواج و انگل با شش نامزدی قرار گرفتند. این برای اولین بار است که فیلمی از کره جنوبی (انگل) موفق یه کسب نامزدی در بخش بهترین فیلم بین المللی می شود. این فیلم با توجه به استقبال گستردۀ منتقدان ، توانست در بخش های اصلی نیز (شامل بهترین فیلم و بهترین کارگردانی) نامزد دریافت جایزه شود. در میان استودیوهای فیلم سازی ، نت فلیکس با کسب ۲۴ نامزدی در جایگاه نخست قرار دارد.


برندگان اسکار 2020 معرفی شدند؛ انگل بهترین فیلم سال

فیلم Parasite

بهترین فیلم

بهترین فیلم
  • انگل – کواک سین آئه و بونگ جون-هو
    • فورد در برابر فراری – پیتر چرنین ، جنو تاپینگ و جیمز منگولد
    • مرد ایرلندی – مارتین اسکورسیزی ، رابرت دنیرو ، جین رزنتال و اما تیلینگر کوسکاف
    • خرگوش جوجو – کارتیو نیل و تایکا وایتیتی
    • جوکر – تاد فیلیپس ، بردلی کوپر و اما تیلینگر کوسکاف
    • زنان کوچک – ایمی پاسکال
    • داستان ازدواج – نوآ بامباک و دیوید هیمن
    • ۱۹۱۷ – سم مندس ، پیپا هریس ، جین-آن تنگرن و کالوم مک دوگال
    • روزی روزگاری در هالیوود – دیوید هیمن ، شانون مکینتاش و کوئنتین تارانتینو

فیلم انگل در اسکار 2020

فیلم انگل در اسکار 2020

بهترین کارگردانی
  • بونگ جون-هو – انگل
    • سم مندس – ۱۹۱۷
    • تاد فیلیپس – جوکر
    • مارتین اسکورسیزی – مرد ایرلندی
    • کوئنتین تارانتینو – روزی روزگاری در هالیوود

بونگ جون هو

بهترین کارگردان

بهترین بازیگر نقش اول مرد
  • واکین فینیکس – جوکر در نقش جوکر
    • آنتونیو باندراس – درد و شکوه در نقش سالوادور مالو
    • لئوناردو دی کاپریو – روزی روزگاری در هالیوود در نقش ریک دالتون
    • آدام درایور – داستان ازدواج در نقش چارلی باربر
    • جاناتان پرایس – دو پاپ در نقش پاپ فرانسیس

فیلم Joker

بهترین بازیگر مرد

بهترین بازیگر نقش اول زن
  • رنی زلوگر – جودی در نقش جودی گارلند
    • سینتیا اریوو – هریت در نقش هریت تابمن
    • اسکارلت جوهانسون – داستان ازدواج در نقش نیکول باربر
    • سورشا رونان – زنان کوچک در نقش جوزفین "جو" مارچ
    • شارلیز ترون – بامب شل در نقش میگن کلی

فیلم Judy

بهترین بازیگر زن

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
  • برد پیت – روزی روزگاری در هالیوود در نقش کیف بوث
    • تام هنکس – روزی زیبا در محله در نقش فرد راجرز
    • آنتونی هاپکینز – دو پاپ در نقش پاپ بندیکت
    • آل پاچینو – مرد ایرلندی در نقش جیمی هوفا
    • جو پشی – مرد ایرلندی در نقش راسل بوفالینو

فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل فیلم

بهترین بازیگر نقش مکمل زن
  • لورا درن – داستان ازدواج در نقش نورا فنشا
    • کتی بیتس – ریچارد جول - در نقش باربارا "بابی" جول
    • اسکارلت جوهانسون – خرگوش جوجو در نقش رزی بتسلر
    • فلورنس پیو – زنان کوچک در نقش ایمی مارچ
    • مارگو رابی – بامب شل در نقش کایلا پوسپیسیل

Marriage story

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

بهترین فیلم نامه غیراقتباسی
  • انگل – بونگ جون-هو و هان جین-وون ، قصه از بونگ جون-هو
    • چاقوکشی – ریان جانسون
    • داستان ازدواج – نوآ بامباک
    • ۱۹۱۷ - سم مندس و کریستی ویلسون-کرنز
    • روزی روزگاری در هالیوود – کوئنتین تارانتینو

بونگ جون هو

بهترین فیلم نامه اورجینال

بهترین فیلم نامه اقتباسی
  • خرگوش جوجو – تایکا وایتیتی بر اساس رمان آسمان قفس اثر کرستین لولنز
    • مرد ایرلندی – استیون زایلیان بر اساس کتاب شنیده ام خانه ها را رنگ می کنی اثر چارلز برنت
    • زنان کوچک – گرتا گرویگ براساس زنان کوچک اثر لوییزا می الکات
    • دو پاپ – آنتونی مک کارتن بر اساس نمایش نامه دو پاپ اثر آنتونی مک کارتن
    • جوکر – تاد فیلیپس و اسکات سیلور

تایکا وایتیتی در فیلم JoJo Rabbit

بهترین فیلم نامه اقتباسی

بهترین فیلم پویانمایی
  • داستان اسباب بازی ۴ – جاش کولی ، یوناس ریورا و مارک نیلسن
    • چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم : دنیای پنهان – دین دبلو ، بانی آرنولد و برد لوئیس
    • بدنم را گم کردم – ژرمی کلاپین و مارک دو پونتاویک
    • کلاوس – سرجیو پابلوس ، جینکو گوتو و ماریسا رومان
    • حلقه گمشده – کریس باتلر ، آریان سوتنر و تراویس نایت

Toy Story 4

بهترین انیمیشن

بهترین فیلم بین المللی
  • انگل (کره جنوبی) به زبان کره ای – کارگردان بونگ جون-هو
    • بینوایان (فرانسه) به زبان فرانسوی – کارگردان لاج لی
    • سرزمین عسل (مقدونیه شمالی) به زبان مقدونی – کارگردان تامارا کوتوسکا و لوبومیر استفانف
    • بدن مسیح (لهستان) به زبان لهستانی – کارگردان یان کوماسا
    • درد و شکوه (اسپانیا) به زبان اسپانیایی – کارگردان پدرو آلمودوار

Parasite

بهترین فیلم خارجی زبان

 

بهترین فیلم مستند
  • کارخانه آمریکایی – استفن بوگنار ، جولیا ریچرت و جف ریچرت
    • غار – فراس فیاض ، کریستین بارفود و سیگرید دیکیه
    • مرز دموکراسی – پترا کوستا ، شوانا ناتاسگارا ، شین بوریس و تیاگو پاوان
    • برای سماء – وعد الخطیب و ادوارد واتس
    • سرزمین عسل – لوبو استفانو ، تامارا کوتوسکا و آتاناس گرگیو

مستند American Factory

بهترین مستند

بهترین فیلم مستند کوتاه
  • Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl) – Carol Dysinger and Elena Andreicheva
    • In the Absence – Yi Seung-Jun and Gary Byung-Seok Kam
    • Life Overtakes Me – John Haptas and Kristine Samuelson
    • St. Louis Superman – Smriti Mundhra and Sami Khan
    • Walk Run Cha-Cha – Laura Nix and Colette Sandstedt

مستند کوتاه (Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl

بهترین مستند کوتاه

بهترین فیلم کوتاه
  • پنجرۀ همسایه – Marshall Curry
    • برادری – Meryam Joobeur and Maria Gracia Turgeon
    • باشگاه فوتبال نفتا – Yves Piat and Damien Megherbi
    • سیرا – Bryan Buckley and Matt Lefebvre
    • یک خواهر – Delphine Girard

فیلم کوتاه The Neighbors’ Window

بهترین فیلم کوتاه

بهترین پویانمایی کوتاه
  • Hair Love – متیو ای. چری و کارن روپرت تالیور
    • دکرا (دختر) – داریا کاشچیوا
    • Kitbull – روزانا سالیوان و کاترین هندریکسن
    • Memorable – برونو کوله و ژان-فرانسوا لی کور
    • Sister – سیگی سانگ

انیمیشن کوتاه Hair Love

بهترین انیمیشن کوتاه

بهترین موسیقی فیلم
  • جوکر – هیلدور گودنادوتیر
    • زنان کوچک – الکساندر دسپلا
    • داستان ازدواج – رندی نیومن
    • ۱۹۱۷ – توماس نیومن
    • جنگ ستارگان : خیزش اسکای واکر – جان ویلیامز

فیلم Joker

بهترین موسیقی متن اورجینال

جایزه اسکار بهترین ترانه
  • «(من می خوام) خودم را دوباره دوست بدارم» از راکت من – موسیقی از التون جان ، ترانه از برنی تاپین
    • «نمی گذارم خودت را دور بیندازی» از داستان اسباب بازی ۴ – موسیقی و ترانه از رندی نیومن
    • «من کنارت ایستاده ام» از خط شکنی – موسیقی و ترانه از داین وارن
    • «در ناشناخته» از منجمد ۲ – موسیقی و ترانه از کریستن اندرسون-لوپز و رابرت لوپز
    • «بلند شو» از هریت – موسیقی و ترانه از جاشوا برایان کمپبل و سینتیا اریوو

نقد فیلم Rocketman

بهترین آهنگ اورجینال

بهترین تدوین صدا
  • فورد در برابر فراری - دونالد سیلوستر
    • جوکر - الن رابرت موری
    • ۱۹۱۷ - الیور تارنی و ریچل تیت
    • روزی روزگاری در هالیوود - ویلی استیتمن
    • جنگ ستارگان : خیزش اسکای واکر - متیو وود و دیوید آکورد

فیلم Ford v Ferrari

بهترین تدوین صدا

بهترین میکس صدا
  • ۱۹۱۷ - مارک تیلور و استوارت ویلسن
    • به سوی ستارگان - گری رایدستورم ، تام جانسون و مارک اولانو
    • فورد در برابر فراری - پل ماشی ، دیوید جیامارکو و استیو ای. مورو
    • جوکر - تام اوزانیچ ، دین زوپانچیچ و تاد میتلند
    • روزی روزگاری در هالیوود - مایکل مینکلر ، کریستین پی. مینکلرو مارک اولانو

فیلم 1917

بهترین میکس صدا

بهترین طراحی صحنه
  • روزی روزگاری در هالیوود - طراحی تولید : باربارا لینگ؛ اجرای دکور : نانسی های
    • مرد ایرلندی - طراحی تولید : باب شاو؛ اجرای دکور : رجینا گراوس
    • خرگوش جوجو - طراحی تولید : را وینسنت; اجرای دکور : لی سندالز
    • ۱۹۱۷ - طراحی تولید : دنیس گسنر؛ اجرای دکور : لی سندالز
    • انگل - طراحی تولید : لی ها-جون؛ اجرای دکور : چو ون-وو

فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بهترین طراحی صحنه

بهترین فیلم برداری
  • ۱۹۱۷ – راجر دیکینز
    • مرد ایرلندی – رودریگو پریتو
    • روزی روزگاری در هالیوود – رابرت ریچاردسون
    • فانوس دریایی – یارین بلاشکه
    • جوکر – لارنس شر

فیلم 1917

بهترین فیلم برداری

بهترین چهره پردازی و آرایش مو
  • بامب شل – کازو هیرو ، آن مورگان و ویوین بیکر
    • جوکر – نیکی لدرمان و کی جیورجیو
    • جودی – جرمی وودهد
    • مالفیسنت : سردسته اهریمنان – پل گوچ ، آرین تایتن و دیوید وایت
    • ۱۹۱۷ – نائومی دون ، تریستن ورسلویس و ربکا کول

Bombshell

بهترین چهره پردازی و آرایش مو

جایزه اسکار بهترین طراحی لباس
  • زنان کوچک – جکلین دورن
    • روزی روزگاری در هالیوود – آریان فیلیپس
    • جوکر – مارک بریجز
    • مرد ایرلندی – سندی پاول و کریستوفر پترسون
    • خرگوش جوجو – مایز سی. روبیو

Little Women

بهترین طراحی لباس

بهترین تدوین
  • فورد در برابر فراری – اندرو بوکلند و مایکل مک کوسکر
    • مرد ایرلندی – تلما شونمیکر
    • انگل – یانگ بیمو
    • خرگوش جوجو – تام ایگلز
    • جوکر – جف گروث

فیلم Ford v Ferrari

بهترین تدوین

بهترین جلوه های تصویری
  • ۱۹۱۷ – گیوم روشون ، گرگ باتلر و دومینیک تویی
    • انتقام جویان : پایان بازی – دان دلیو ، مت ایتکن ، راسل ارل و دان سودیک
    • مرد ایرلندی – پابلو هلمن ، لئوناردو استبکورینا ، استفان گرابلی ، و نلسون سپولودا
    • شیرشاه – رابرت لگاتو ، آدام والدز ، اندرو آر. جونز و الیوت نیومن
    • جنگ ستارگان : خیزش اسکای واکر – راجر گویه ، نیل اسکانلان ، پاتریک توباخ و دومینیک تویی

فیلم 1917

بهترین جلوه های ویژه


فیلم ها بر پایه بخش های نامزد شده

فیلم های بلند و پویا نمایی ها بر پایه بخش نامزد شده
تعداد نامزدی فیلم بخش نامزد شده
۱۱ جوکر بهترین فیلم - بهترین کارگردانی - بهترین بازیگر نقش اول مرد - بهترین فیلم نامه اقتباسی - بهترین موسیقی فیلم - بهترین تدوین صدا - بهترین میکس صدا - بهترین فیلم برداری - بهترین چهره پردازی و آرایش مو - بهترین طراحی لباس - بهترین تدوین
۱۰ ۱۹۱۷ بهترین فیلم - بهترین کارگردانی - بهترین فیلم نامه غیراقتباسی - بهترین موسیقی فیلم - بهترین تدوین صدا - بهترین میکس صدا - بهترین طراحی صحنه - بهترین فیلم برداری - بهترین چهره پردازی و آرایش مو - بهترین جلوه های تصویری
مرد ایرلندی بهترین فیلم - بهترین کارگردانی - بهترین بازیگر نقش مکمل مرد (دوبازیگر) - بهترین فیلم نامه اقتباسی - بهترین طراحی صحنه - بهترین فیلم برداری - بهترین طراحی لباس - بهترین تدوین - بهترین جلوه های تصویری
روزی روزگاری در هالیوود بهترین فیلم - بهترین کارگردانی - بهترین بازیگر نقش اول مرد - بهترین بازیگر نقش مکمل مرد - بهترین فیلم نامه غیراقتباسی - بهترین تدوین صدا - بهترین میکس صدا - بهترین طراحی صحنه - بهترین فیلم برداری - بهترین طراحی لباس
۶ خرگوش جوجو بهترین فیلم - بهترین بازیگر نقش مکمل زن - بهترین فیلم نامه اقتباسی - بهترین طراحی صحنه - بهترین طراحی لباس - بهترین تدوین
زنان کوچک بهترین فیلم - بهترین بازیگر نقش اول زن - بهترین بازیگر نقش مکمل زن - بهترین فیلم نامه اقتباسی - بهترین موسیقی فیلم - بهترین طراحی لباس
داستان ازدواج بهترین فیلم - بهترین بازیگر نقش اول مرد - بهترین بازیگر نقش اول زن - بهترین بازیگر نقش مکمل زن - بهترین فیلم نامه غیراقتباسی - بهترین موسیقی فیلم
انگل بهترین فیلم - بهترین کارگردانی - بهترین فیلم نامه غیراقتباسی - بهترین فیلم بین المللی (کره جنوبی) - بهترین طراحی صحنه - بهترین تدوین
۴ فورد در برابر فراری بهترین فیلم - بهترین تدوین صدا - بهترین میکس صدا - بهترین تدوین
۳ بامب شل بهترین بازیگر نقش اول زن - بهترین بازیگر نقش مکمل زن - بهترین چهره پردازی و آرایش مو
دو پاپ بهترین بازیگر نقش اول مرد - بهترین بازیگر نقش مکمل مرد - بهترین فیلم نامه اقتباسی
جنگ ستارگان : خیزش اسکای واکر بهترین موسیقی فیلم - بهترین تدوین صدا - بهترین جلوه های تصویری
۲ هریت بهترین بازیگر نقش اول زن - بهترین ترانه
سرزمین عسل بهترین فیلم بین المللی (مقدونیه شمالی) - بهترین فیلم مستند
جودی بهترین بازیگر نقش اول زن - بهترین چهره پردازی و آرایش مو
درد و شکوه بهترین بازیگر نقش اول مرد - بهترین فیلم بین المللی (اسپانیا)
داستان اسباب بازی ۴ بهترین فیلم پویانمایی - بهترین ترانه
۱ روزی زیبا در محله بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
ریچارد جول بهترین بازیگر نقش مکمل زن
چاقوکشی بهترین فیلم نامه غیراقتباسی
مالفیسنت : سردسته اهریمنان بهترین چهره پردازی و آرایش مو
انتقام جویان : پایان بازی بهترین جلوه های تصویری
راکت من بهترین ترانه
خط شکنی بهترین ترانه
فانوس دریایی بهترین فیلم برداری
به سوی ستارگان - گری رایدستورم بهترین میکس صدا
چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم : دنیای پنهان بهترین فیلم پویانمایی
بدنم را گم کردم بهترین فیلم پویانمایی
کلاوس بهترین فیلم پویانمایی
حلقه گمشده بهترین فیلم پویانمایی
شیرشاه بهترین جلوه های تصویری
منجمد ۲ بهترین ترانه
بینوایان بهترین فیلم بین المللی (فرانسه)
بدن مسیح بهترین فیلم بین المللی (لهستان)

برد پیت و لئوناردو دی کاپریو در اسکار 2020

برد پیت و لئوناردو دی کاپریو در اسکار 2020

  • تاریخ: دوشنبه, 21 بهمن 1398
اسامی کامل برندگان جوایز oscar - اسکار 2020
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 8,080