بازیگرانی زیادی از زمان های دور تا امروز در فیلم ها و سریال ها به ایفای نقش در کسوت خبرنگاری پرداخته اند که از جمله آنها میتوان به مریلا زارعی و امیر جعفری اشاره کرد.

بازیگرانی که خبرنگار شدند از امیر جعفری تا مصطفی زمانی

خبرنگاری و جایگاه آن در فیلم ها و سریال های تلویزیون و سینما همیشه جایگاه خوبی بوده است و هنرمندان زیادی در کسوت خبرنگاری در فیلم ها ظاهر شده اند و توانستند نقش های خوبی از خود برجای بگذارند. به مناسبت روز خبرنگار به موضوع هنرمندانی که در نقش خبرنگار ظاهر شده اند پرداختیم.کدام بازیگران نقش خبرنگار را بازی کرده اند؟ + تصاویر در ایرناک کدام بازیگران نقش خبرنگار را بازی کرده اند؟ + تصاویر در ایرناک

نیکی کریمی، مصطفی زمانی، مریلا زارعی و ... از بازیگرانی اند که در نقش خبرنگار بازی کرده اند . در آثار سینمایی و تلویزیونی ایران، بازیگران زن بیش از مردان در نقش خبرنگار ظاهر شده اند.

بسیاری معتقدند جای خبرنگار در سینما و تلویزیون ایران خالی است. این در حالی است که شخصیت اصلی برخی از آثار مهم هالیوودی خبرنگار است و داستان حول محور این شخصیت می چرخد. شخصیت خبرنگار را می توان در قصه ها در موقعیت های متفاوت و پر چالشی قرار داد و بازیگر این نقش به دلیل پیچیدگی های چنین شخصیت جای بازی زیادی دارد.

شاید در سینما و تلویزیون ما چندان توجهی به این شخصیت ها نشده باشد ولی بازهم می توان در بین فیلم و سریال هایی که در این سال ها ساخته شده، ردپایی نه چندان پررنگ از شخصیت خبرنگاران پیدا کرد. در جستجویی گذرا در میان آثار تصویری سینما و تلویزیون، بیشتر کسانی که در نقش خبرنگار بازی کرده اند، خانم بودند. در آستانه 17 مرداد که مصادف با روز خبرنگار است، نگاهی داشتیم به بازیگرانی که نقش خبرنگار را در فیلم ها و سریال ها بازی کردند.

هنرمندانی که خبرنگار شدند

صحرااسدالهی در بچه مهندس

صحرا اسداللهی بازیگر سینما و تلویزیون

صحرا اسدالهی بازیگر سریال بچه مهندس

صحرا اسدالهی در سریال بچه مهندس یکی از جدیدترین بازیگرانی بود که در نقش خبرنگار جلوی دوربین رفت و نمایشی از سختی های حرفه خبرنگاری را در این سریال به تصویر کشید.

لیلا اوتادی در حوالی پاییز

لیلا اوتادی در سریال حوالی پاییز

لیلا اوتادی بازیگر نقش خبرنگار در سریال حوالی پاییز

لیلا اوتادی یکی دیگر از بازیگرانی است که در نقش خبرنگار جلوی دوربین رفته است و در نقش یک خبرنگار جدی و آرام ظاهر شد و با پیوند خوردن داستان این سریال با حادثه تلخ منا لحظاتی از سختی های شغل خبرنگاران به نمایش گذاشته شد.

آزاده صمدی در عالیجناب

آزاده صمدی در سریال عالیجناب

آزاده صمدی خبرنگار سریال عالیجناب

امیر جعفری / «بدون شرح»

یکی از آن اولی هاست. سریال «بدون شرح» را می گوییم. سریالی که درباره مطبوعاتی ها بودو امیر جعفری اولین نقش خود را در تلویزیون با این کار شروع کرد. جعفری اولین کسی بود که در تلویزیون نقش یک روزنامه نگار را ایفا کرد. البته نقش نوید در این سریال کاملا طنز بود که گهگداری هم مورد انتقاد قرار می گرفت. جالب است که بعد از این سریال که مهدی مظلومی کارگردانی کرده بود هیچ کار طنز دیگری درباره این موضوع ساخته نشد و روزنامه نگاری مانند فرید به دنیای تصویر بازنگشت.

بازیگرانی که در نقش خبرنگار درخشیدند+تصاویر

امیر جعفری در بدون شرح در نقش خبرنگار ظاهر شد

مریلا زارعی/ «پلیس جوان»

مریلا زارعی هنوز پایش به سینما باز نشده بود و می توان گفت به واسطه همین نقش برای مخاطبان به چهره ای آشنا بدل شد. او در سریال «پلیس جوان» سیروس مقدم نقش خبرنگار اجتماعی را داشت که به همراه پلیس های داستان به دنبال کشف حقیقت می گشت. البته این نقش تا اندازه ای اغراق آمیز بود ولی توانست نقطه عطفی در بازیگری مریلا زارعی باشد. چرا که نقش یک خبرنگار سرویس اجتماعی جای کار زیادی برای بازیگر دارد. انصافا مریلا زارعی هم توانست به خوبی از پس این نقش بربیاید.

مریلا زارعی در پلیس جوان

مریلا زارعی در پلیس جوان

یکتا ناصر / «با من بمان»

سال 79 بود که سریال «با من بمان» حمیده لبخنده از شبکه سه سیما پخش شد. سریال داستان دختری به نام نرگس مینایی بود که یکتا ناصر نقش آن را بازی می کرد. نرگس مینایی خبرنگاری بود که در سرویس هنری یک مجله فعالیت می کرد و در همین راستا با نقاشی گفت وگو کرد. آشنایی این دو با هم به ازدواج انجامید و خبرنگار زندگی جدیدی را آغاز کرد. می توان گفت مخاطبان تلویزیون یکتا ناصر را هم به واسطه این نقش شناختند. بازیگری که سیمرغ بلورین بهترین نقش دوم زن را نیز در دست دارد.

یکتا ناصر در با من بمان

یکتا ناصر در با من بمان

مونا فرجاد / «سلام»

سریال «سلام» را به یاد دارید؟ سریالی که چند سال پیش از شبکه تهران پخش می شد. داستان یک کلانتری بود که هر روز اتفاقات جالبی در آن می افتاد. درست مانند کلانتری های واقعی. رییس کلانتری سرهنگی جدی بود که محمود پاک نیت نقش آن را بازی می کرد و مونا فرجاد دختر این سرهنگ بود. فرجاد نقش دختری به نام هانیه را بازی کرد که خبرنگار بود. هانیه دختری جسور، شاد و شنگول بود و خبرنگار بودن او بر جذابیت های این شخصیت می افزود.

سحر دولتشاهی / «میم مثل مادر»

کمتر کسی است که فیلم سینمایی« میم مثل مادر» را فراموش کرده باشد. فیلمی سرشار از موقعیت های درام و تراژدی که اشک مخاطب را در آورد ولی توانست به خوبی با مخاطب ارتباط برقرار کند. ولی در بین شخصیت های اصلی این فیلم، شخصیتی به نام فرزانه که «سحر د ولتشاهی» بازی اش می کرد شخصیتی بد که خبرنگار قصه بود. فرزانه، دوست سپید ه(گلشیفته فراهانی) بود که در کار خبری انجام می داد و تلاش می کرد به واسطه شغلش مشکلات دوستش را حل کند و با عمومی کردن ماجرای سپیده قصد داشت راهی برای نجات او و پسرش پیدا کند.

سحر دولتشاهی در میم مثل مادر

سحر دولتشاهی در نقش خبرنگار

لیلا بلوکات / «اخراجی های 2»

یکی دیگر از کسانی که نقش خبرنگار را بازی کرده اند،لیلا بلوکات است که در«اخراجی های2» حضور داشت. بلوکات در «اخراجی های 2 » نقش خبرنگار منافقی را داشت که برای تهیه خبر به اردوگاه اسرا رفته تا گزارشی از ورود اسرای جدید تهیه کند که از شانس او اخراجی ها هم در بین اسرای تازه وارد بودند. این خبرنگار که قصد داشت گزارش را به نفع خود و بر ضد ایران تمام کند با تمسخر اخراجی ها روبرو شد.

لیلا بلوکات در اخراجی های 2

لیلا بلوکات در نقش خبرنگار

هدی زین العابدین / «آشپزباشی»

هدی زین العابدین را با سریال «سقوط یک فرشته» و نقش فاطمه می شناسید. اما او پیش از این در نقش خبرنگار با سریال «آشپزباشی» به تلویزیون آمد. زین العابدین در سریال «آشپزباشی»نقش خبرنگاری را داشت که سعی می کرد از آب گل آلود ماهی بگیرد. او از اختلاف پیش آمده بین مینو و اکبر استفاده کرد. البته او در این سریال دو سکانس بازی کرد ولی ظاهرا همین حضور کوتاه برای او تجربه خوبی بود.

ستاره اسکندری / «شوق پرواز»

سریال «شوق پرواز» از آن دسته سریال هایی بود که به واسطه موضوعی که داشت سریال پربیننده ای شد. داستان زندگی شهید بابای با بازی شهاب حسینی مخاطبان زیادی را پای تلویزیون نشاند. سریالی که از وجود شخصیت خبرنگار بهره مند بود. ستاره اسکندری در این سریال نقش لیلی را داشت. دختری که حرفه اصلی اش خبرنگاری بود و قصد داشت کتابی درباره زندگی شهید بابایی بنویسد. موضوع تحقیق او را با آدم های متفاوتی از جنس دیگر آشنا می کند و همین آدم ها زندگی و دنیای جدیدی را به روی لیلی به ارمغان می آورند. به گفته خود اسکندری با این نقش توانست با دنیای خبرنگاری تا اندازه ای آشنا شود. به نظر او این حرفه جذابیت های زیادی دارد.

ستاره اسکندری در شوق پرواز

ستاره اسکندری در نقش خبرنگار

امین حیایی / «قلب یخی»

امین حیایی تا به امروز نقش های زیادی را تجربه کرده است اما مخاطبان در سریال«قلب یخی» او را در نقش کاملا متفاوتی دیدند. اگر مخاطب سریال پربیننده «قلب یخی» بودید حتما با شخصیت امین در این سریال آشنا شدید. امین خبرنگاری بود که در دام باند فراماسیون ها افتاده و در همکاری با آنها کارهای خلافی انجام می دهد. شاید به ویژگی خبرنگار بودن این نقش چندان پرداخته نشده ولی امین حیایی توانست با بازی خوبش رنگ و بویی به این نقش بدهد.

امین حیایی در قلب یخی

امین حیایی در نقش خبرنگار

طناز طباطبایی و حامد بهداد / «نارنجی پوش»

نقش خبرنگار فیلم«نارنجی پوش» تا اندازه ای پررنگ تر از آثار دیگر سینمایی است.حامد بهداد در نقش عکاس خبری و طناز طباطبایی در نقش خبرنگار در این فیلم حضور داشتند. حامد بهداد در نقش عکاس خبری خوب ظاهر شد، البته مانند دیگر آثار چندان به خبرنگار بودن این شخصیت بها داده نشده. طناز طباطبایی همکاری حامد بهداد در روزنامه است که سعی می کند از تصمیم جدید همکارش را خبری کند و اوست که نارنجی پوش شدن حامد را عمومی می کند.

طناز طباطبایی و حامد بهداد در«نارنجی پوش»

طناز طباطبایی و حامد بهداد در نقش خبرنگار

بابک حمیدیان / «سرزمین کهن»

اطلاع چندانی درباره جدیدترین نقش بابک حمیدیان نیست اما نقشی که حمیدیان در سریال«سرزمین کهن» کمال تبریزی بازی می کند، یک خبرنگار است. او شخصیت خبرنگاری به اسم یوسف را در «سرزمین کهن» به دارد که در بخش سیاسی فعالیت می کند. یوسف خبرنگاری است که با ادیب السلطنه در دوران مبارزات مصدق و کاشانی همکاری می کند. ظاهرا باید منتظر نقش متفاوتی از خبرنگار در یک اثر هنری باشیم.

بابک حمیدیان در «سرزمین کهن»

بابک حمیدیان در نقش خبرنگار

نیکی کریمی / «خیابان های آرام»

نیکی کریمی در فیلم توقیفی کمال تبریزی با عنوان«خیابان های آرام» نقش یک خبرنگار را دارد. البته شنیده ها حاکی از آن است که قرار بود هدیه تهرانی به جای نیکی کریمی در این نقش ظاهر شود که این اتفاق نیفتاد. بعد از گذشت دو سال از ساخت این فیلم هنوز خبری از رفع توقیف این فیلم نشده تا ببینم نیکی کریمی در نقش خبرنگار چگونه ظاهر شده است.

نیکی کریمی در «خیابان های آرام»

نیکی کریمی در فیلم خیابان های ناآرام در نقش خبرنگار ظاهر شد

میلاد کی مرام / «امکان مینا»

میلاد کی مرام در فیلم سینمایی «امکان مینا» به کارگردانی کمال تبریزی نقش خبرنگار جوانی را بازی کرد که به همسرش دچار سوءظن و شک می شود. همسر او روابط پنهانی با گروهک منافقین دارد و او بعد از تعقیب هایی که می کند متوجه این ماجرا می شود و زندگی عاشقانه ای که این زوج داشتند پر از چالش می شود. کی مرام که از بازیگران جوان سینما و تلویزیون است در این فیلم تجربه بازی در نقشی پر چالش را پشت سر گذاشت و خودش نیز از آن راضی بود. اولین نمایش «امکان مینا» در جشنواره دو سال پیش فیلم فجر بود و در روز نمایش کی مرام از همه خبرنگاران حاضر در کاخ جشنواره به دلیل حضور خودش در نقش خبرنگار با یک شاخه گل استقبال کرد. او تجربه بازی در نقش خبرنگار را جذاب بیان کرده بود.

میلاد کی مرام در «امکان مینا»

میلاد کی مرام در نقش خبرنگار

مصطفی زمانی/ «شهرزاد» و «یک روز بخصوص»

یکی از معدود بازیگرانی که تا به حال دو بار در نقش خبرنگار ظاهر شده است، مصطفی زمانی است. او هم با فرهاد سریال «شهرزاد» نقش خبرنگار را تجربه کرده است و هم با فیلم سینمایی «یک روز بخصوص» به کارگردانی همایون اسعدیان که چندی پیش در سینماها اکران شد. جالب اینکه برعکس بسیاری از شخصیت های خبرنگار که در فیلم و سریال های مختلف به آنها پرداخته شده دو نقشی که زمانی بازی شان کرده از ویژگی های متفاوت تری برخوردار بودند. هر دو نقش خبرنگاری که این بازیگر جلوی دوربین برد پر از چالش هایی بود که هم برای بازیگر و هم برای مخاطب جذاب به نظر می رسید.

مصطفی زمانی در «یک روز بخصوص»

مصطفی زمانی در یک روز بخصوص نقش خبرنگار

مصطفی زمانی در «شهرزاد»

مصطفی زمانی در شهرزاد در نقش خبرنگار

امیرحسین رستمی / «شهرزاد»

بازیگر برخی نقش های طنز تلویزیون در سریال «شهرزاد» نقش بابک را داشت که پسری نسبتا جدی بود، امیرحسین رستمی در سریال حسن فتحی نقش بابک را بازی می کرد که او نیز مانند فرهاد روزنامه نگار بود. البته با توجه به حضور کمرنگ تر بابک در قصه، پرداختن به حرفه او نیز چندان پررنگ نبود.

امیرحسین رستمی در «شهرزاد»

امیرحسین رستمی در شهرزاد در نقش خبرنگار و مینا وحید

بازدید : 5,070 بار
کدام بازیگران نقش خبرنگار را بازی کرده اند؟ + تصاویر
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 8,890